Skocz do zawartości

Pokrywy


BoSZ

Rekomendowane odpowiedzi

hej


planuje powrót do akwarystyki i pyszczakow i zasiegam jak najwiecej informacji o sprzecie.


Planuje prostokatne akwarium o litrażu ok 200L ;D


i poszukuje opowiedniego przykrycia

interesuja mnie gotowe rozwiazania, pod ktore bede kupował zbiornik

czy ktorys z Was moglby przyblizyc mi co jest na rynku i co z tego asortymentu jest opłacalne



pozdrawiam

Bartek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej


planuje powrót do akwarystyki i pyszczakow i zasiegam jak najwiecej informacji o sprzecie.

Planuje prostokatne akwarium o litrażu ok 200L ;D

i poszukuje opowiedniego przykrycia

interesuja mnie gotowe rozwiazania, pod ktore bede kupował zbiornik

czy ktorys z Was moglby przyblizyc mi co jest na rynku i co z tego asortymentu jest opłacalne




Ja mam pokrywe alu z Aquaboro. I powiem szczerze, ze nie zaluje pieniazkow wydanych na jej zakup. Wszelkie prace w akwarium nawet nie wymagaja zdejmowania plastikow z pcv. Mozna je uniesc do gory. Ale jakby sie ktos uparl to moze je zdjac. Belke z oswietleniem mozna wyjac, mozna ja przesuwac - tak wiec pole manewru jest duze. Wszelkie prace w akwa od czyszczenia szyb, poprzez odlawianie ryb itp nie sa problemem.


Nie polecam gotowcow z plastiku w ktorych sa tylko male klapeczki na karmienie. Kupilem cos takiego do kotnika i za kazdym razem kiedy np. chce wytrzec szybe z zielenic musze cala obudowe sciagac. No a jak sciagne to wraz ze zrodlem oswietlenia... No i od razu robi sie kicha ;]


A swoja droga -- Aquaboro ma fajne te profile alu z ktorych robi obudowy. Zrobienie takiej obudowy z takich profili nie jest trudne, byle tylko znalezc odpowiedni profil. Sa na rynku podobne ale to juz nie jest to samo choc np. kolega sysgone obudowe z takich alu profili dostepnych na rynku wykonal (o ile dobrze pamietam ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belke z oswietleniem mozna wyjac, mozna ja przesuwac - tak wiec pole manewru jest duze.

a propos

czy elektyka w tych obudowach jest zrobiona porzadnie i czy da sie jakos (bo rozumiem ze listw na swietlowki jest wiecej) rodzielic ich funcjonowania np. pod odzielne programtory bez samodzielnej ingerencji w okablowanie?


Sa na rynku podobne ale to juz nie jest to samo choc np. kolega sysgone obudowe z takich alu profili dostepnych na rynku wykonal (o ile dobrze pamietam ;P)

dzieki za info ;) zapytam sie u źródła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mialem wydmusze wromaku jak kolga VDR i przeklinam ją po wsze czasy. Tyle za ja mialem na zbiorniku 240l i wszelkie operacje w akwa byly prawdziwym horrorem.


Po Zoobotanice 2006 udalo mi sie z WTK kupic zestaw powystawowy AquaSzuta i pokrywe pcv/alu w wersji exclusive wraz ze zbiornikiem prostokatnym za 370zl, gdzie cena sklepowa byla ok 900zl. Swietnie wykonana pokrywa na statecznikach elektronicznych 2x38/40W, z calkowicie sciagana gora. Szczerze polecam taki zestawik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belke z oswietleniem mozna wyjac, mozna ja przesuwac - tak wiec pole manewru jest duze.

a propos

czy elektyka w tych obudowach jest zrobiona porzadnie i czy da sie jakos (bo rozumiem ze listw na swietlowki jest wiecej) rodzielic ich funcjonowania np. pod odzielne programtory bez samodzielnej ingerencji w okablowanie?



Coz, ja sobie elektryke zrobilem samemu, wiec nie wiem jak jest zrobiona elektryka ;) Kupilem pokrywe bez statecznikow, oprawek itd. Tylko z belka aluminiowa na ktorej firmowo mocuje sie oprawki. Dokupilem pozniej statecznik elektroniczny VS, oprawki bryzgoszczelne. Po jednej strone belki jedna swietlowka, po drugiej stronie belki druga swietlowka. Zamocowalem oprawki bryzgoszczelne, statecznik ukrylem w belce do ktorej sa przykrecone oprawki (profil zamkniety kwadratowy) W wiekszych i szerszych zdaje sie, sa dwie takie belki. W dluzszych jest poprzeczka ktora rozdziela akwa na dwie czesci jesli dobrze pamietam i wtedy tych belek oswietleniowych jest wiecej. O ile dobrze pamietam, bo dosc dawno ogladalem taka wieksza konstrukcje Aquaboro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej, posiadamy akwarium 200x60x60 720l. W tym roku zauważyliśmy niepokojące przerwy w spoinie silikonowej na dole frontowej szyby, w załączeniu przesyłam zdjęcia, Akwarium ma 17 lat. Czy silikon się odparzył/rozwarstwił przez co akwarium może się rozszczelnić? Czy to nam się "wydaje", że coś jest nie tak bo tak pada światło? Nie mam porównania jak wygląda spoina w nowym akwarium, w tej chwili jest usunięte podłoże więc zapewne dlatego rzuciło się to w oczy, jaka jest trwałość takiego zbiornika, może już czas na nowe akwarium, proszę o doradzenie czy dalsze użytkowanie jest bezpieczne, może ktoś już coś takiego miał u siebie. Pozdrawiam.
    • Hej mam pytanie. Mam Sumpa i trójkątny komin wklejony w rogu. Akcja ratunkowa to nie małe wyzwanie ponieważ wyłowienie ryby pomiedzy rurkami jest praktycznie niemożliwe i konczy się na zatrzymaniu filrtacji spusczeniu wody z komina. Przez chwilę stosowałem gąbkę umiesczoną na górze ale mimo to rybie udało się jakoś ostatnio prześliznąć. Dodatkowo gąbka po przypchaniu powoduje ze poziom wody podnosi się i jest jej więcej w całym układzie co w przypadku braku prądu i mocno zabrudzonej gąbki może spowodować przelanie sumpa. Zastanawiam się teraz jeszcze nad jednym rozwiazaniem a mianowicie zasypaniem całego komina np żwirkiem lub ceramiką. Czy ktoś próbował czegoś takiego? Czy istnieją jakieś zagrożenia w przypadku wypełnionego komina ?
    • Nie kupujcie tego gówna  .najgorsze badziewie jakie miałem TYLKO FILTRY KUBELKOWE Z KLIPSAMI  WEZ TO SKREC ALBO ROZKREC LEPIEJ BY  BYLO I SZYBCIEJ  NA SRUBY I KLUCZ 13 PRZEPLYW WODY LEPIEJ NIE MOWIC 
    • Pogadaj z @Bartek_De i @aurban6. W duecie zmontują dla Ciebie światło, które się bardzo nadaje. Mam, używam, i wielce zadowolony jestem
    • Ma być pralka. Filtry mają zgarniać odchody ryb. Zupełnie inaczej niż przy roślinnym. Filtry opróżnij bo będziesz miał zgnilca. Wkłady można spróbować przepłukać czy nawet wygotować.  Gąbka 30ppi Punkty 1-3 ok, jak najbardziej. Co do korzeni to z moich wieloletnich obserwacji nic nie wskazywało na zainteresowanie Acei korzeniem. Miałem ze 3 lata i odpuściłem przy restarcie. Szkoda zagracać  akwarium. BTW Acei nie nadają się do tego akwarium tak jak pisał @yaro. To omówmy jednak w innym dziale...  
    • Zaraz będziesz pisał kolejne posty o  obsadzie, a to nie miejsce do tego, więc mod pewnie zaraz zacznie interweniować. Niestety z tego co widzę, zaczynasz iść w tej dziedzinie w złym kierunku, więc załóż w odpowiednim dziale temat i go rozwińmy.
    • Obawiam się, że Twoje akwarium jest za małe na ten gatunek. Nie mam na myśli pojemności, a powierzchnię dna, ta ryba potrzebuje minimum 150cm długości.
    • Dzięki za odpowiedź. Domyślam się że "prosty wylot filtra" oznacza że jest on około 1 ÷ 2cm pod powierzchnią wody i strumień wylotowy jest ustawiony równolegle do powierzchni wody żeby zgarniać napowietrzoną wodę i posyłać do reszty akwarium. Szybkość wypływania wody nie za duża, bo przy braku roślin łatwo można uzyskać "pralkę". Wypełnienie filtrów to wspomniane wcześniej Azoo active 4in1, ale filtry stoją wyłączone już ponad tydzień, więc cały cykl nitryfikacyjny będę musiał startować na nowo. Zakładałem że kupię nowe wkłady bo obecne są w tej chwili pełne martwej biomasy którą może być ciężko wypłukać? Czy przez "gąbka 30" masz na myśli "pory o wielkości 30 ppi" czyli taką gąbkę ? Dzięki za wskazówkę: lampę UV zostawię. CO₂ oraz nawożenie wywalam    Mam jeszcze pytanie: przy robieniu aranżacji, kładę rzeczy w tej kolejności: 1. spienione PCV na czyste dno 2. na spienione PCV kładę kamienie - chyba pozbieram kamienie z plaży nad morzem w Orłowie (mam niedaleko - tam jest taka kamienista plaża). Mam tylko nadzieję że fakt że leżały nad morzem za bardzo tu nie przeszkodzi. Pomoczę je trochę w misce z wodą i popłuczę żeby pozbyć się soli. Będę wybierał kamienie o ciemniejszych kolorach. 3. i dopiero na to piasek, jakiś żwir budowlany z castoramy średnicy około 1mm, np. do tynków, chyba będzie OK? Też go popłuczę w misce, żeby spłukać "pył" z tego piasku. Kolor niezbyt jasny, żeby ryb nie płoszyć. 4. na to chciałbym dać korzenie red moor wood, w książce "Pielęgnice Jezior Tanganika i Malawi - II wydanie" jest wzmianka o jednym gatunku Pseudotropheus sp. „acei” który lubi korzenie, więc ta ryba na pewno będzie w obsadzie akwarium  Do tego one pływają w toni a nie przy dnie, więc tym bardziej je muszę mieć, bo mam akwarium wysokie i nie chciałbym żeby wszystkie ryby siedziały przy dnie. 5. jak ułożę PCV, kamienie, żwir, korzenie to dopiero leję wodę i startuję cykl nitryfikacyjny. Wlewam bakterie (jeszcze nie wiem które) do akwarium żeby osiadły w filtrze i wrzucam dwie kostki mrożonego żarcia, żeby bakterie miały co jeść. zgadza się?   serdecznie pozdrawiam Janek
    • Wiesz, że tych ryb staramy się parami nie trzymać?  Samiec crabro powinien mieć min 3 samice, ale czas pokaże bo może będzie dobrze... z charakterem ryb jak ....
    • Witajcie. Czy ktoś ma w swoim baniaku, którąś z tych belek ? Zastanawiam się, która najlepiej sprawdzi się do malawi i ładnie odda kolory ryb. Z góry dzięki za odpowiedzi. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.