Skocz do zawartości

Co jeszcze dodac do tego zestawu ?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A gdzie jest napisane,że Bartus to wszystko ma?albo że wszyscy taki zestaw powinni mieć w szafce?Bartus podał możliwości "zbudowania" zestawu pokarmów.A jeśli ma te wszystkie,to jeszcze lepiej,bo zawsze to jest jakieś zróżnicowanie.

Opublikowano

Nie wiem co ty widzisz w moim zdziwieniu takiego przerażającego? mnie osobiście podchodzi to trochę pod fanatyzm, jeśli co jakiś czas dokupujesz w małych ilościach różne pokarmy to się nie czepiam, myślałem, że masz pełne paki tego żarcia i na dodatek z 20 rodzajów, co do wietrzenia jeśli położysz np. paczkę wafelków na stole to do jutra one będą suche i twarde a wcale nie są przeterminowane. Nikt przecież nie napisał, że taki zestaw musi mieć każdy, tylko po prostu zdziwiła mnie taka ilość pokarmów :wink:

Opublikowano

Piękna dyskusja na tematy żywieniowe 8)

Panowie tylko tak szczerze ,ilu z was żywi się wg. piramidy żywieniowej a gdybyśmy tak dbali o własne zdrówko jak o zdrowie naszych pysiów hehe 100 lat mało by było ...

VDR powiedziałem "racjonale żywienie" tzn. określone gatunki należy żywić pokarmem odpowiadającym ich preferencjom pokarmowym ale to nie znaczy że codziennie będziesz im dawał np.płatki innej firmy :shock:

Pewnie że codzienne kanapki z szynką się znudzą ale bez przesady wielu codziennie nawet kanapki z salcesonem nie je ... :cry:

Opublikowano

Nie rozumiem tylko jednej rzeczy... po co ta dyskusja :?:

Na pytanie co można dołożyć do menu tofifa wypisano pokarmy, którymi można karmić, a nie trzeba, większość mbuny. Czy to, że taki wybór mamy na rynku, to jest wynik fanatyzmu kilku klubowiczów :?: Albo czy to oznacza, że wszystkie trzeba mieć :?:

Opublikowano

VDR powiedziałem "racjonale żywienie" tzn. określone gatunki należy żywić pokarmem odpowiadającym ich preferencjom pokarmowym ale to nie znaczy że codziennie będziesz im dawał np.płatki innej firmy :shock:



Pokieruje dyskusje troche na inne tory, czy naprawde nie ma znaczenia czy spirulina bedzie 36% czy 30% ?? Dlaczego w ogole uzywamy spiruliny a nie np. ichtiovitu ?? ;] ;] Dlaczego nie karmimy tylko i wylacznie spirulina ale mamy jakies tam Tropical Malawi, Sera Granu Green, Sera Granu-Meat, Hikari i inne takie tam ??? Dlaczego karmimy rzezucha, groszkiem, salata ?? Dlaczego niektorzy nawet kluchami karmia ??? A czemu mrozonki sie stosuje ?? A po co podawac raz na jakis czas D-Alio Plus ?? Naprawde tylko dla fanatyzmu ???




Pewnie że codzienne kanapki z szynką się znudzą ale bez przesady wielu codziennie nawet kanapki z salcesonem nie je ... :cry:



bez sensu porownanie... bo zamiast kupowac puche spiruliny 1200ml kupuje mniejsze puchy. Takie najmniejsze D-Alio za 9zl starcza mi na rok. Najwiecej idzie mi spiruliny i malawi tropicala. Hikari cichlid excel tez starcza na dlugo -- bo tym nie karmie duzo i czesto, bo niezle potrafi tuczyc. Sera granu-green z granu-meat mieszane -- tez podaje raz na jakis czas dla odmiany i starcza na dlugo. Mrozonki -- raz na tydzien - 2 kostki. Biorac pod uwage 3zl za blister to starcza tez na dosc spory czas. Oczywiscie nie mam 10 roznych spirulin bo to mija sie z celem. Ale taki cichlid colors tropicala (w platkach, bo w granulkach strasznie syfi wode ;P) podaje i oczekuje konkretnych efektow. Biorac jeszcze pod uwage produkty naturalne okazuje sie, ze za niewielkie pieniazki mozna miec calkiem pokazny zasob pokarmow, ktorymi mozna urozmaicic diete. Tak wiec nie piszmy, ze wielu nie ma kanapki z salcesonem codziennie bo koszt urozmaiconej diety nie jest wielki, a i do fanatyzmu daleko.


A do czego prowadzi jednolita nieurozmaicona dieta ?? To mysle, ze watek na inna dyskusje, moze nawet w dziale chorobowym...


Ot i moje 5 centow ;)

Opublikowano

Tak btw, pokarmy HIKARI sa u mnie bardzo chetenie przyjmowane, jako przyklad podam Cichlid Excel (moja mbuna sie o nie zabija, szczerze, chyba te smakuja im najbardziej)... + ciekawa alternatywa Dainichi, jakas tam mysl nowatorska jest, nie mozna tez zapomniec o "najlepszych" dodatkach do zarełka :wink:

Opublikowano

Nie rozumiem dlaczego niektórzy piszą tu o fanatyźmie. Policzcie sobie ile wy zjadacie rodzajów pokarmów w ciągu tygodnia ;). Czym więcej pokarmów tym lepiej i nie jest to fanatyzm tylko chęć maksymalnie dobrego opiekowania się swoimi podopiecznymi. Wiadomo, że kupicie tyle ile bedziecie mogli kupić. Osobiście z mrożonkami i kluchami, kaszami itp podaje sporo ponad 20 pokarmów i ciągle coś dodaje i kupuje. Nie jestem zwolennikiem karmienia ryb tylko pokarmami suchymi ale gdybym był napewno postarałbym sie o jak najwięcej wymienionych tu pokarmów. Obecnie mam 14 rodzajów pokarmów suchych i nie uważam żebym był fanatykiem ... a nawet jak jestem to w dobrym tego słowa znaczeniu :mrgreen:

Opublikowano

"Nic co rybie nie jest mi obce" powiedział melanochromis auratus i zniknął w swojej grocie skalnej konsumując płatek malawi firmy tropical ...

Mateusz zauważył iż "można" nie znaczy 'trzeba" Sprowokowałem niejako temat bo biorąc pod uwagę życie w naturze pomyślmy jakie urozmaicenie pokarmowe ma taka ryba w warunkach naturalnych? Czy myślicie że naprawdę urozmaica sobie menu konsumując co rusz coś innego? Ryby akwariowe często w porównaniu z ich dzikimi kuzynkami to giganty karmione syntetycznymi paszami :?

Opublikowano

I tak i nie. Ryba ma o wiele większy obszar dzięki temu je znacznie mniej ale napewno nie jest tak, że zjada tylko jeden jedyny rodzaj glonu. Czasem sie uda jej podjeść a czasem nie, ale ryba ma urozmaicone choć skromniejsze ilosciowo pożywienie. Nie mamy możliwości karmić ich jak w naturze więc karmmy umiarkowanie i w sposób urozmaicony. Będziemy mieli wtedy pewność że ryba ma wszystkie niezbędne skłdniki diety i że nie jest przekarmiona. Urośnie oczywiście wieksza niż w naturze ale przecież nie ma w tym nic złego.

Opublikowano

Z watku o tytule "Co jeszcze dodac.." zrobila sie jakas dziwna dyskusja na temat tego, czy ktos jest fanatykiem, czy nie...


Autor postu nie chce za pewne wiedziec, kto jest fanatykiem czego i gdzie, tylko co moze dorzucic jeszcze do diety :arrow:

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.