Skocz do zawartości

Pyszczaki ocierają się o kamienie


skoraikosci

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy musi sam zdecydować, jak karmić ryby. Zbyt intensywne karmienie może mieć negatywne skutki w dłuższej perspektywie, ale nie będzie powodem objawów chorobowych u ryb. Takim powodem może być zła dieta, a nie ilość podawanego pokarmu.

Tak na marginesie, to jakość ryb jest fatalna. Hodowle od małego faszerują je chemią, włącznie z antybiotykami, więc nic dziwnego, że akwaryści mają problemy zdrowotne u swoich ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, AndrzejWalb napisał:

Możemy eksperymentować na swoich rybach ale doradzając koledze aby np. nie namaczał  pokarmu , którego namaczanie jest zalecane  przez producenta to  pewnego rodzaju branie odpowiedzialności za to.

Nie polecam tylko stwierdzam że nie miałem problemów, odkąd pojawiło się Hikari tonącem bez namaczania, nie stosowałem excel'a, a i teraz daję Hikari sporadycznie.

33 minuty temu, pozner napisał:

Zbyt intensywne karmienie może mieć negatywne skutki w dłuższej perspektywie, ale nie będzie powodem objawów chorobowych u ryb. Takim powodem może być zła dieta, a nie ilość podawanego pokarmu.

Krzysiek utuczona ryba według ciebie nie będzie wykazywać objawów chorobowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eljot napisał:

Krzysiek utuczona ryba według ciebie nie będzie wykazywać objawów chorobowych ?

Co masz na myśli pod tym pojęciem? Wielu tak by określiło tą Metriaclimę z filmiku. Tak, regularnie tuczona ryba nie będzie wykazywać objawów chorobowych. I nie dotyczy to tylko ryb ;) Nie raz pewnie widziałeś zdjęcia spasionych ryb. Jakie to ma długotrwałe skutki, to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pozner napisał:

Zbyt intensywne karmienie może mieć negatywne skutki w dłuższej perspektywie, ale nie będzie powodem objawów chorobowych u ryb

 

13 minut temu, pozner napisał:

Tak, regularnie tuczona ryba nie będzie wykazywać objawów chorobowych. I nie dotyczy to tylko ryb ;) Nie raz pewnie widziałeś zdjęcia spasionych ryb. Jakie to ma długotrwałe skutki, to inna sprawa.

Może nie do końca cię zrozumiałem bo dla mnie regularnie tuczona ryba będzie wykazywać objawy chorobowe (i nie tylko ryba ;)).

13 minut temu, pozner napisał:

Wielu tak by określiło tą Metriaclimę z filmiku.

Akurat esterki bo ta jest na filmiku to z natury kloce więc IMHO nie jest nienaturalnie utuczona ;) . W jeziorze zdarzają się okresy żywieniowego prosperity i ryby się lekko zaokrąglają ale szybko wraca to do normy :) 

Nie przejedzona ryba to zdrowa ryba.

Edytowane przez eljot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, deccorativo napisał:

a ja proszę wstawić fotkę z twoją łapką a na niej jednorazowa dawka pokarmu jaką aplikujesz rybom i wtedy zobaczymy jak ty karmisz te 10 szt małych saulosi.

oto i porcja, jaką daję rybom .. - jest OK, czy za dużo tego jedzenia.. ? 

20170321_181736.thumb.jpg.3f5775432c31676cd4de544276a7fe8d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukasz830302 napisał:
12 godzin temu, deccorativo napisał:

a ja proszę wstawić fotkę z twoją łapką a na niej jednorazowa dawka pokarmu jaką aplikujesz rybom i wtedy zobaczymy jak ty karmisz te 10 szt małych saulosi.

oto i porcja, jaką daję rybom .. - jest OK, czy za dużo tego jedzenia.. ?

Trzy ziarenka za dużo ;) Toż to jakaś paranoja. Sorry, ale nie można tego inaczej skomentować.

1 godzinę temu, eljot napisał:

Może nie do końca cię zrozumiałem bo dla mnie regularnie tuczona ryba będzie wykazywać objawy chorobowe (i nie tylko ryba ;)).

Może faktycznie się nie rozumiemy. Długotrwałe przekarmianie będzie miało negatywne skutki (otłuszczone organy, krótsze życie, etc...). W krótkim czasie negatywnych objawów nie zaobserwujesz.

 

1 godzinę temu, eljot napisał:

Akurat esterki bo ta jest na filmiku to z natury kloce więc IMHO nie jest nienaturalnie utuczona ;) . W jeziorze zdarzają się okresy żywieniowego prosperity i ryby się lekko zaokrąglają ale szybko wraca to do normy :) 

Nie zgodzę się z tym twierdzeniem. Na filmach z jeziora można zobaczyć ryby wypasione i te ascetyczne. Te filmy kręcone są w tym samym okresie, czyli w czasie naszej jesieni. Tam wtedy jest pora sucha, kiedy przejrzystość wody jest najlepsza. W porze deszczowej woda jest tak mętna, że kręcenie filmów nie ma sensu. Wypasienie, czy asceza ryb może być związana z lokacją. Pewne rejony mogą być bogatsze w pożywienie, inne uboższe. Niejeden film widziałem z wypasionymi pyszczakami i nie były to tylko esterki.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pozner napisał:

Trzy ziarenka za dużo ;) Toż to jakaś paranoja. Sorry, ale nie można tego inaczej skomentować.

OK, następnym razem odejmę te trzy ziarenka.. ;)
- I weź tu bądź mądry .. albo "mądry" .. :)

Przy okazji - po dzisiejszej całodniowej głodówce stwierdzam, że ocieranie o dno niemalże zanikło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, pozner napisał:

Może faktycznie się nie rozumiemy. Długotrwałe przekarmianie będzie miało negatywne skutki (otłuszczone organy, krótsze życie, etc...). W krótkim czasie negatywnych objawów nie zaobserwujesz.

No teraz OK ;)

53 minuty temu, pozner napisał:

Niejeden film widziałem z wypasionymi pyszczakami i nie były to tylko esterki.

Dobra, dobra wiem że lubisz puszyste... ryby :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.