Skocz do zawartości

Demasoni blade jak ściana


FrendzeloO

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem blada tzn.?

Nie widać pionowych pasów czy są poprostu mniej wyraźne?

Moje już od 1cm są wyraźnie paskowane.

Jeśli nie widać pasów to to nie demasoni. Jeśli są słabo widoczne to nie czują się najlepiej, mogą być zdominowane, może za jasno w zbiorniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taką możliwość to wrzuć fotke akwarium do galerii, biały piasek może mieć na to wpływ, może jest za mało miejsc do schronienia się zdominowanych sztuk? Nie zauważyłeś zależności typu: bardziej agresywny (z regóły samiec) :arrow: konkretniej wybarwiony, uciekający po kątach (zdominowany samiec lub nie gotowa na tarło samica napastowana przez samca) :arrow: blada?

Z parametrami poza Ph i temp. jak stoisz?


Może jeszcze aarset coś Ci podpowie bo ma je dłużej, ja dopiero jakieś 1,5roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że te ładnie wybarwione znalazły kryjówki i przeganiają inne ze swojego terenu, choć nie napastują ich jakoś strasznie, tylko przeganiają. Reszta pływa w zwartej kupie i nie ma za bardzo swojego miejsca. Ale jest ich dość dużo więc nie można powiedzieć że którykolwiek samiec je jakoś bardzo męczy.


Pozostałe parametry są w miarę ok, ale wg. paska 5w1, a nie wiem na ile można mu ufać :P


Zastanawiam się czy nie odłowić tych dominujących samców na jakiś czas i zobaczyć co się stanie, albo zrobię więcej kryjówek, ale boję się że wtedy ich już nigdy nie zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobnie......

tyle że mam tylko 8szt i 2 są wybarwione ale u mnie są ok 2 tygodni jedzą śmiało pływają po całym akwarium i zero agresji zarówno wewnątrz gatunku jak i na zewnątrz wielkość 2,5-3cm. czekam może się to zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że te ładnie wybarwione znalazły kryjówki i przeganiają inne ze swojego terenu, choć nie napastują ich jakoś strasznie, tylko przeganiają. Reszta pływa w zwartej kupie i nie ma za bardzo swojego miejsca. Ale jest ich dość dużo więc nie można powiedzieć że którykolwiek samiec je jakoś bardzo męczy.

Zastanawiam się czy nie odłowić tych dominujących samców na jakiś czas i zobaczyć co się stanie, albo zrobię więcej kryjówek, ale boję się że wtedy ich już nigdy nie zobaczę.

Moim zdaniem to normalna sytuacja. U mnie wybarwione samce obrały sobie groty i ich pilnują. Reszta ryb pływa tam, gdzie akurat zostały przegonione. Nie są może tak wybarwione jak "szefostwo" zbiornika, ale nie wyglądają blado. W tym przypadku sprawdza się opinia, że te ryby powinno się trzymać w większych grupach, gdzie agresja rozkłada się na więcej osobników. Odłowienie dominantów nic nie da, ich miejsce zajmą inne samce. To samo ma się ze zwiększeniem ilości "kryjówek". Napisałem w cudzysłowiu bo nie służą one słabszym rybom za schronienie lecz są zajmowane przez silniejsze samce. Ja bym na dzień dzisiejszy nic nie zmieniał, demasoni po prostu tak mają. To oczywiście tylko moja opinia, poparta ponad dwuletnimi obserwacjami jednogatunkowego zbiornika z tymi rybami.

EDIT: napisz coś więcej o zbiorniku, filtracji, pokarmach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na chwile obecną mam około 15sztuk, 2 samce, 5 pewnych samic i około 7 za których nie dam głowy uciąć. Jeden z samców, pięknie wybarwiony, ma cały zbiornik pod kontrolą, drugi, zdominowany jest ciemnogranatowy ze słabo widocznymi czarnymi pasami, reszta ryb jest wybarwiona typowo na samice jednak tylko 5 nosiło, pozostałych pewien nie jestem bo są młode (uzupełniałem obsade).

Co ciekawe, dominujący samiec nie atakuje tych 5 samic, mogą wpływać bez przeszkód w centrum jego rewiru i może sporadycznie dostaną pstryczka. Największą agresje wykazuje w stosunku do tego granatowego zdominowanego samca który jest podobnych rozmiarów ale nie szczędzi też tych 7 pozostałych którym też często się obrywa, wszystkie jednak są wybarwione książkowo.

Jutro restartuje, zamierzam zostawić dominującego z tymi 5 samicami, zobacze czy zmieni się jego nastawienie w stosunku do nich.

Moim zdaniem z Twoimi rybami jest wszystko wporządku, może poprostu myślałeś że wszystkie będą miały barwy jak dominujący samiec? To se ne uda ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam uklad 3+5 samiec alfa glownie skupia swoja agresje na 2 pozostalych ,czasem pogoni samiczki ,ktore jednak moga plywac po calym akwariumi raczej samice ustalaja hierarchie zenska,chociaz 1 najwieksza zdominowala rowniez najmniejszego samca.Za rowno najslabszy samiec jak i najslabsza samica sa blade, reszta ksiazkowa oczywiscie dominant ma najbardziej intensywny kolor.

Rowniez rozwazam pozostawienie 1x5 tylko obawiam sie ze samiec przeniesie swoja agresje na samice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.