Jump to content

nowy baniak parametry


pulasio

Recommended Posts

Witam dokładnie 24.09.2010 załałem baniak wymiary 100x40x50 czyli pojemność 200l. W sumie wody wszło mi ok 14 wiaderek 10litrowych. Dodałem starter Sera Nitrivec. Po 2 dniach wpuściłem 5 neonek i 5 zbrojników (małych wielkościowo) żeby biolog miał co trawić (w sklepie sprzedawca doradził mi że to są wytrzymałe ryby). Po tygodniu zrobiłem testy wody paskami JBL wyszły takie:


Ph: ok 7,6 - troche mnie to martwi jak podnieść Ph?

Gh: 40,

Kh: między 30-40,

NO2: 0 - troche zadziwiające,

NO3: ok 20


nie wiem czy to możliwe żeby po tygodniu tak woda dojrzała? Filtracje mam biologa JBL cristal profi e700 i miechanik Aquael FAN - 3.

Proszę o jakieś sugestie ;) pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Niekoniecznie dojrzała, może test na no2 był źle przeprowadzony, albo masz to szczęście że biologia rozbuja się gładko i bez większych ceregieli niedługo mógłbyś zarybiać. A ta woda była świeża czy pochodziła z jakiegoś akwarium?

Link to comment
Share on other sites

nie woda była świerza z kranu a mieszkam na mazowszu więc nie wiem jakie tu mają kranówki :P narazie poczekamy na bierząco będę monitorował stan wody :) a to co mam narazie niech sobie plywa a ja zaopatrze się w jakieś lepsze testy ew. no i martwi mi te Ph...

Link to comment
Share on other sites

pH daje radę - szkoda tylko zbrojników bo preferują niższe pH.

Podnieść pH można sodą.

Sprawdź jakie masz parametry kranówki bo może NO3 z kranu Ci takie leci...

Najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie testów na NH3 - byłoby widać czy bakterie "działają"

Link to comment
Share on other sites

sorry wielkie ale trochę nakłamałem :P moja wina (przepraszam), a więc tak parametry wody:

kran:

pH - 8,

kH - 20,

gh - ok 14,

NO2 - 0,

NO3 - 25


woda z baniaka:

pH - 7,6,

KH - 20

GH - ok 14

NO2 - 0,5,

NO3 - 25


NH3 test zooleka kropelkowy, jeśli patrzę w skalę barw to wychodzi mi 0...


wiem że paski są do d..y ale narazie fundusze mi na tyle pozwoliły... ;/

Link to comment
Share on other sites

Czyli NO3 masz z kranu - wysokie trochę jak na kranówkę ale trzeba pamiętać że robisz testy paskowe.

Co do testów paskowych to przy świeżym zbiorniku nie nadają się one zupełnie - może prawie zupełnie.

pH - mniej więcej wychodzi

KH i GH zawyżają

NO2 - można sprawdzać czy się pojawiło ale wyniki nie są miarodajne - czyli widać że jest ale ile tego ????

NO3 - totalna porażka - możesz sprawdzić czy nie ma nic czy też jest - ale ile - może to być 30 ale również może być 50 jak i 70....


Bez kropelek ciężko będzie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Tak. Prawidłowa nazwa to Cyrtocara moorii. Na zdjęciach nie ma żadnej maylandii (obecnie metriaclima), wszystko poza Acei (dwa samce) to non mbuna. Według mnie wszystkie oprócz Fire fisha to różne odmiany A. stuartgranti sam zobacz ile tego jest https://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Aulonocara/Aulonocara stuartgranti/index.html https://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Aulonocara/Aulonocara sp. 'stuartgranti maleri'/index.html Równie dobrze mogą to być krzyżówki, bo Aulonocary bardzo chętnie się krzyżują, a wtedy nie dojdziesz z tym do ładu.
  • Na jednym ze zdjęć dwa samce acei. Samice mają mniej zaostrzone płetwy grzbietowe. Na zdjęciu z Fire Fisch to nie jest Red Red, ma za bardzo szpiczastą łepetynę  Reszta poza acei non mbuna  czyli nie moja bajka i nie podpowiem
  • Witam wszystkich chętnych do pomocy. Zakładam, że dla większości moje zagadki będą oczywiste ale, że wątpliwości są to zapytam tu ekspertów.    Przejąłem akwarium z dojrzałymi pyszczkami a mimo to mam trudności z identyfikacją gatunku. No. Czy żółto płetwę to Acei i to samiec i samica? Granatowe to Stuartgranti i to też samiec i samica czy jeden to Stuartgranti a drugi to hansbaenschi i oba samce? Ten z plamkami to młody delfini? Ostatnie to parka firefish czy zebra red? Wszystkie nie wybarwione to maylandia czy to różnice rybki i jak podrosną to się wybarwia? 
  • No racja Sławek 🫣 Zapomniałem już 🙂 W dodatku pseudotropheus chialosi jest bardzo ładną rybą. Zarówno samice, jak i samce są urokliwe. Ten gatunek też polecam wziąć pod rozwagę koledze @123frytki do swojej wymarzonej obsady.
  • Nigdy nie mów nigdy.😄 Braliśmy kiedyś chailosi. 
  • Brak czasu. Akwarium żyje własnym życiem. Uzupełniam tylko karmnik i ścieram kurze.... Jeden zgon - chyba samiec saulosi - zakładam, że agresja, bo bez zapowiedzi... 20240518_144029.mp4   20240518_144120.mp4   20240518_143922.mp4        
  • Ok. Rozumiem. Ja z kolei od Darka nigdy nie kupiłem ryb. Bo gdy chciałem, to był problem z wysyłką. Teraz wiem, że już się to zmieniło. Bo też wysyła ryby kurierem UPS... Każdy na swoich ulubionych sprzedawców ryb. Ja brałem już ryby od kilku i moim faworytem jest Jacek 
  • Nie wiem czy to temat w tym miejscu, ale trzy przykłady: - miałem rdzawe od Jacka i od Darka, jakość bez porównania i tempo wzrostu, ale to może być oczywiście przypadek - sauolsi te od Jacka to jakieś gizmo, a Darek wolał 10 lat nie sprzedawać zanim znowu nie trafił na jakościowo 'dobre' stado - powiedzmy, że udało się mi poznać układy Darek, Jacek, Adrian z Chełmka. Mam wrażenie, że Jacek byleby nie polecić kogoś innego i nie dać kontaktu do kogoś innego weźmie rybę od kogokolwiek innego byle klient miał wszystko. Dwóch innych panów podejście jest zupełnie inne Darek to też specyficzna osoba. Jego podejście do niektórych gatunków, których oficjalnie nie ma w ofercie, a sprzedaje je na rynki zagraniczne. Jednak co IMO najważniejsze nigdy nie odmówił mi rozmowy czy porady. Można na niego liczyć jeśli chodzi o pomoc, nie ważne czy kupiłeś u niego ryby. To o czymś świadczy, nawet jeśli to jest jego forma marketingu. Oczywiście to jest tylko moje zdanie i moje doświadczenia. Nie mam na celu nikogo oczernić, nie czerpię z tego żadnych korzyści, a jako wolny człowiek uważam, że mam prawo do swojej opinii. 
  • @ziemniak rozwiń proszę dlaczego innych ryb od Pana Jacka już byś nie wziął? Ja teraz 100% obsady mam od Jacka i jestem zadowolony. W dodatku powiem, że p. Jacek to prawdziwy fachowiec i też nie jest " wciskaczem" aby tylko sprzedać. Kupiłem od niego wczoraj stado pewnych ryb. Ustalimy cenę na 400zł, po pół godzinie Jacek zadzwonił - przepraszam pomyliłem się 330zł. I to są hodowcy - mający pasję.
  • Ja mam crabro od Jacka z Żor. Jestem zadowolony, ale chyba innych ryb od niego bym nie wziął. Resztę ryb mam od Darka z Żor. Darek ma więcej gatunków w ofercie niż na stronie. Warto też z nim skonsultować obsadę już na miejscu. Absolutnie nie jest to człowiek, który będzie wciskał. Podejdzie indywidualnie i będzie studził zapędy. W ofercie ma świetne kropki typu: Maylandia estherae OB Minos Reef lub kulfony. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.