doolga Opublikowano 22 Września 2010 #11 Opublikowano 22 Września 2010 Ja właśnie walczę z sinicami w 200l baniaczku,wyłączyłem jedną świetlówkę,wcześniej tydzień pod "kocem",niestety po 2 tygodniach nawrót sinic Dzisiaj znowu usuwałem je mechanicznie... Perez zamontuj max gąbkę na jakąś pompę i nie świeć. Gąbka to właśnie ustawienie relacji N:P - o tym pisał wyżej aqua skalar. Po tygodniu uspokoi się wszystko.
doolga Opublikowano 22 Września 2010 #12 Opublikowano 22 Września 2010 a jak wyłączyc 1 jazyniówke bo nie moge ,odłącze 1 to niechce sie zapalić off-topic: nie wstyd Ci tak pisać? Aż oczy bolą.
Perez666 Opublikowano 22 Września 2010 #13 Opublikowano 22 Września 2010 Perez zamontuj max gąbkę na jakąś pompę i nie świeć. Gąbka to właśnie ustawienie relacji N:P - o tym pisał wyżej aqua skalar. Po tygodniu uspokoi się wszystko. Dzięki za radę A kocem zakrywać?
doolga Opublikowano 23 Września 2010 #14 Opublikowano 23 Września 2010 Perez zamontuj max gąbkę na jakąś pompę i nie świeć. Gąbka to właśnie ustawienie relacji N:P - o tym pisał wyżej aqua skalar. Po tygodniu uspokoi się wszystko. Dzięki za radę A kocem zakrywać? dawno temu poprostu wylaczylem swiatlo
aarset Opublikowano 23 Września 2010 #15 Opublikowano 23 Września 2010 Gąbka to właśnie ustawienie relacji N:P Mógłbyś trochę rozwinąć tą myśl bo nie ukrywam, że zaciekawiło mnie to stwierdzenie.
doolga Opublikowano 23 Września 2010 #16 Opublikowano 23 Września 2010 Gąbka to właśnie ustawienie relacji N:P Mógłbyś trochę rozwinąć tą myśl bo nie ukrywam, że zaciekawiło mnie to stwierdzenie. Gąbkę traktuję jako ogromne złoże bakteryjne, które dość szybko się wytwarza, będąc ciągle w świeżej wodzie nie obumiera. Łatwo je założyć oraz zlikwidować. Co do samej myśli, zapraszam do lektury http://www.gsa.org.pl/forum/viewtopic.php?t=87 a także http://www.holenderskie.pl/forum/viewtopic.php?t=18108 i podobnych
lemonek18 Opublikowano 23 Września 2010 #17 Opublikowano 23 Września 2010 Fajny artykuł, gotowy przepis na zielony dywanik i brak sinic. Warto poczytać.
doolga Opublikowano 23 Września 2010 #18 Opublikowano 23 Września 2010 Fajny artykuł, gotowy przepis na zielony dywanik i brak sinic. Warto poczytać. konia z rzędem dla tego co to usystematyzuje w Malawi. Jeszcze światło, którego nie mogę zdefiniować. Piękne zielone rosną mi jak zaleję akwa fosforem i nie oświetlam zbiornika przez tydzień. Ale ciemny zbiornik, to żadna frajda.
lemonek18 Opublikowano 23 Września 2010 #19 Opublikowano 23 Września 2010 Ja z zielonymi też mam problem, póki co mam ładny brązowy dywanik na wszystkich kamolach. Zgadza się w teori zawsze fajnie wygląda, a w żywym akwa już jest gorzej, ale cóż tzreba mieć nadzieje i czekać - może wyrosną
aarset Opublikowano 23 Września 2010 #20 Opublikowano 23 Września 2010 Znam te wątki, ale nadal nie rozumiem co ma wspólnego gąbka ze stosunkiem Redfielda :shock:
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się