Skocz do zawartości

zapowietrzanie się korpusu narurowego


junior13

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Nie znalazłem odpowiedzi na pytanie Yaro: pompa pcha wodę w dół czy w górę?

No i zasadnicza sprawa. Jeśli przed pompą masz 2 korpusy połączone szeregowo to spadki ciśnienia są na tyle duże, że może występować już kawitacja, a to raz, że zniszczy Ci wirnik, a dwa, duży spadek ciśnienia powoduje "wytrącanie się" powietrza z wody - czyli dzieje się o co po odkręceniu pepsi :)

Jeśli przed pompą masz 2 filtry szeregowo, to przerób to na równoległe połączenie: 4 razy spadną opory przepływu i 2 razy dłużej wytrzymają ci wkłady, a przynajmniej ten pierwszy od baniaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lechos wydaje mi się ,że pompa ma większe zapotrzebowanie na wodę niż może przelecieć przez korpusy.

To się dzieje nawet na korpusach bez wkładów.

Spróbuj chwilowo obrócić pompę żeby pchałą wodę ,a nie zasysała i zobaczysz czy problem tkwi w przepływie.

Trzeba będzie spróbować.


Hej.

Nie znalazłem odpowiedzi na pytanie Yaro: pompa pcha wodę w dół czy w górę?


Pisałem ;) pcha w dół.

No i zasadnicza sprawa. Jeśli przed pompą masz 2 korpusy połączone szeregowo to spadki ciśnienia są na tyle duże, że może występować już kawitacja, a to raz, że zniszczy Ci wirnik, a dwa, duży spadek ciśnienia powoduje "wytrącanie się" powietrza z wody - czyli dzieje się o co po odkręceniu pepsi :)
Na niejednym rurociągu są po dwa lub więcej przed pompą i dają rade ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanko.

Jakie macie ciśnienie na wylocie, czy większe od tego co na fotce (jeden wkład, pompa na 1 biegu 35W, rura PP 20 nie spłaszczana). Czy takie ma być czy jestem przewrażliwiony bo miałem większe oczekiwania co do filtracji narurowej (filtr 950 l/h 12W daje lepszego powera niż pompa na 3 biegu 65W).

post-7755-14695713085337_thumb.jpg

post-7755-14695713086466_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa pchająca "w dół" to kłopoty z powietrzem na własne życzenie.

Instalacja z rur giętkich to kolejne kłopoty na własne życzenie - zmierz średnicę wewnętrzną (czynną) złączek do tych rur - pewnie max 7 mm. :rolleyes:

Aktualnie testuję różne miejsca powrotu wody i dla wygody podpiąłem powrót wężem ogrodowym 3/4 na szybkozłączkach - 2 takie ustrojstwa ubiły przepływ o połowę :(


PS

Co do ciśnienia na wylocie.. przy instalacji 3/4" klejonej z nibco i pompie 25-40 ustawionej na "I" i brudnawych wkładach Twoje przepływy mają się do moich jak strumyczek do Niagary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W filtracji narurowej nie szybkość przepływ jest zaletą


A powinna. Skoro szybkość przepływu nie jest zaleta, ale niby daje radę obsłużyć akwa nie tylko mechaniczne to w takim razie po licho do baniaka lądować głowice po 2 tys.litrów i więcej skoro gdy nie ważna jest szybkość przepływu to i filtr 350l dałby radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.