k1111 Opublikowano 17 Stycznia 2007 #1 Opublikowano 17 Stycznia 2007 zamierzam załozyć akwa 160 litrów 100x40x40 , rybki: p.saulosi oraz l.caerules, mam świelówki z dawnego akwa z pielegniczkami są to:wszystkie 30 watt osram daylight 2300 lum, philips aquarelle, osram biolux, sylwania glolux, arcadia fresh w pokrywie mam miejsce na 4 x 30 watt, moje pytanie - jakie świetłówki polecacie, czy te co mam będą odpowiednie, czy trzeba np. zastosowac świetlówkę marine, prosze o radę w temacie
mars Opublikowano 17 Stycznia 2007 #2 Opublikowano 17 Stycznia 2007 Pyszczaki z Malawi nie maja jakiś szcególnych wymagań jeżeli chodzi o oswietlenie - czyli rodzaj świetlówek zależy tylko od Twoich upodobań. Jedyne na co musisz zwrócić uwage to to że pyszczaki w zbyt "jasnym" - przeswietlonym akwa mogą się źle czuc i byc np płochliwe. Wczesniej jak miałeś SA to takie ocne oświetlenie było Ci potrzebne zapewne dla roślin, jako ze w Malawi to z roślinami jest "inaczej" to i cztery rury może byc za duzo. w każdym bądz razie jezeli takie oświetlenie odpowiedało Ci kiedys o nie ma potrzeby go zmieniać jedynie zwróć uwagę czy nie jest go za dużo.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się