Skocz do zawartości

Ps. flavus - preferencje żywieniowe


Perez666

Rekomendowane odpowiedzi

Ze wskazaniem na mięsko,więc znów mam rację :wink:


z politowaniem czytam te wypowiedzi. Ryb żywiących się bentosem, zooplanktonem nie można nazwać rybami mięsożernymi.

Od tego należy zacząć. To że nie jest roślinożerną rybą nie oznacza równocześnie że jest mięsożerna.


Bo choć odżywia się pokarmem zwierzęcym (owady, skorupiaki) nie poluje już na inne ryby, nie żywi się padliną. A narybek innych gatunków - to jeszcze nie ryby, bo zaliczane są również do planktonu.


Problem w dyskusji leży zapewne po stronie - nomenklatury. Więc należy sobie wyjaśnić pojęcia. No i dostowac do ogólnie przyjętych norm. gdzie ryba mięsożerna posiada całkowicie odmienne menu, od opisywanego gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba oczy zgubiliście :mrgreen:


Pisałem preferencje mięsne


Tak jak saulosi jest wszystkożerny z preferencjami roślinnymi tak flavus jest wszystkożerny ale ma preferencje mięsne...


Jak nie wierzycie to wasz problem...



a nie prawda - flavus czeka na spadanie meteorytów z kosmosu i nimi się żywi - Jak nie wierzycie to wasz problem...


No i udowodnijcie mi że nie mam racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, na takie tematy nie warto rozmawiać na tym forum,lepiej zająć się doradzaniem Saulosi,rdzawego i maingano do każdego akwarium...


A ta powyższa wypowiedź tylko potwierdza,że głupot tu nie brakuje...

W nazwie pasowała by wam:


"Polskie Stowarzyszenie Miłośników Głupoty" :mrgreen::evil::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak i głupoty nie brak tu betonu, który nie odróżnia głupoty od ironi, jak i nie potrafi potwierdzić swoich tez przez podanie jakichkolwiek linków, pomimo próśb wielu forumowiczów.

A najmocniejszy twój argument to

Chyba oczy zgubiliście :mrgreen:


Jak nie wierzycie to wasz problem...


Po drugie nie ma obowiązku przynależności ani obowiązku odwiedzania nas, załóż swoje forum, promuj swoją wiedzę na nim, zobaczymy na jakim poziomie wtedy będzie.

Bo tutaj niestety poklasku nie znajdziesz, bo albo wszyscy są głupsi od ciebie, albo na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, na takie tematy nie warto rozmawiać na tym forum,lepiej zająć się doradzaniem Saulosi,rdzawego i maingano do każdego akwarium...


A ta powyższa wypowiedź tylko potwierdza,że głupot tu nie brakuje...

W nazwie pasowała by wam:


"Polskie Stowarzyszenie Miłośników Głupoty" :mrgreen::evil::twisted:



To że po raz kolejny nie masz racji,nie uprawnia cię do obrażania ludzi udzielających się na tym forum którzy mają większą wiedzę i doświadczenie w hodowli pyszczaków.Tak więc proponuję zamknąć pys...gębę i nie udzielać się więcej,bo nic pożytecznego nie wnosisz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega Polit jest przekoanany,że moralnie wygrał to starcie to nic nie poradzimy :) Czy mięsożerna ryba musi być drapieżnikiem? A co z Genyochromis mento i innymi żywiącymi się łuskami, w zasadzie poluje,roslin nie, kolejna zagadka. http://malawicichlids.com/mw01100.htm -ciekawa strona,gdzie można zorientować się codo diety ryby po budowie pyska, wg niej ps. flavus pasowalby do grupy ozn. "aufwuchs" czyli glony porastające skałę i wszystko co się tam znajdzie.

Btw. ps. saulosi nie pogardzi takim slimakiem ale miesozerną rybą bałbym się go nazwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polit , zaczynasz być żałosny , żadnych argumentów , "autorytety"też liche.

Prosisz się o bana , ale go nie dostaniesz:)A dlaczego?

Bo mimo , że nic nie wnosisz merytorycznie , na innych forach ogłosiłbyś się męczennikiem za Malawi.

A po prostu ani doświadczenie , ani wiedza z Twych postów nie przemawia, niestety.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko już zostało powiedziane, dalsze rozmowy doprowadzić mogą tylko do eskalacji więc moją propozycją jest zamknąć ten wątek, do czasu aż ktoś nie wniesie czegoś nowego, lub nie poprze swojego zdania jakimiś mocnymi argumentami.

W tym temacie jak narazie niczego nowego się nie dowiemy, więc szkoda strzępić jęzory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej @hilux, malowałem emaliami akrylowymi Altaxu z atestem do zabawek, ale przedtem pokryłem piankę zaprawą cementową. Sama pomalowana pianka faktycznie wyglądałaby kijowo, nie mówiąc już o degradacji w wodzie.
    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
    • Witaj Jest to obudowa/korpus Obudowa GW-E-L2 Tutaj masz linki do zestawu jaki kupowałem: https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-l2-p-1390.html https://sklep.osmoza.pl/przewod-czarny-14-gw-14-bk-p-630.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14p14-p-1595.html https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp14gz14-p-1461.html https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-zp14p14-p-1445.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14gz14-p-166.html 2 korpusy oraz mini hyroponikę napędza pompka Hydor PICO Evolution 250
    • Hej @Vrzechu, to zdaje się są obudowy liniowe jak tutaj, pewnie wielu z nas przez tę stronę kupowało korpusy filtrów do budowy ustrojstw do podmianek. 😉
    • Cześć Bastian! ✋ Gdzie zakupiłeś pojemniki na żywicę? Jak to się fachowo nazywa?  
    • Witam Dość dawno mnie nie było ale nie za dużo się działo, no może po za małą zmianą obsady. Placidochromis phenochilus Mdoka  8 szt. wielkość od 4-12 cm Placidochromis phenochilus 1 szt. Tanzania Lupingu 6 cm Labidochromis caeruleus 12 szt. (chyba) wielkość od 4-10 cm Lethrinops sp. GOLD Harbour Island 1+1 wielkość 9-10 cm Nimbochromis venustus 3 szt. wielkość 4-6 cm Placidochromis sp. "Johnstoni Solo" 5 szt. wielkość 4-6 cm Nimbochromis livingstonii  1 szt. wielkość  12-14 cm Jeśli chodzi o ceramikę to w zbiorniku jest: Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 2kg Maxspect Nano-Tech Clear Cube 8szt. Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Block 2szt. Uzupełniłem dwa rodzaje żywicy Purolite A520E oraz PA202 Nowe gąbki oraz włóknina oraz mała zmiana aranżacji VWZA7425.MOV  
    • Cześć. Olek  z Gliwic. Dopiero zakładam akwarium. Zbiornik 375L już kupiony...tyle i aż tyle pozdrawiam 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.