Skocz do zawartości

Ps. flavus - preferencje żywieniowe


Perez666

Rekomendowane odpowiedzi

W jeziorach afrykańskich okresowo występuje mnogość zjawisk przyrodniczych związanych z cyklem życiowym wielu gatunków zwierząt

ja niestety słyszałem na odwrót, że właśnie w jeziorze jest niewiele składników odżywczych.

Widać że jedynie badania empiryczne są w stanie wykazać czy to roślinożerca czy mięsożerca, ewentualnie badania przewodu pokarmowego, ja niestety z czymś takim sobie nie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim spoczniecie na laurach zerknijcie w końcu na obiekt waszej dyskusji.


Zwróćcie uwage na budowę pyska i porównajcie do ryb typowo 100% roślinożernych oraz ryb 100% żywiących się planktonem. - czyli do gatunków których preferencje żywieniowe nie budzą wątpliwości. Zapewne przy niektórych gatunkach zasieje takze wątpliwość, czy na pewno jest ON 100% ........


IMHO, taka tarka jaką on posiada, predysponuje go jednak takze do skrobania glonów ze skał.

Patrząc na rybę, można dużo powiedzieć, w jakich wodach pływach, w jaki sposób, czym się odżywia. Oczywiśce nie daje nam to 100% gwarancji, ale pewne cechy są bezdyskusyjne.

Jesli możemy poświęcić taką rybcie, wybebeszyć ją i porównać długość przewodu pokarmowego, tez nam to dużo powie. (można wirtualnie, Googel pomoże). najgorzej ze wszystkożercami, to ma wszystko na granicy jednego i drugiego.

Ale porównując to do Afry, Demasoni, można już zacząc konkretne wnioski zacząć wyciągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym problem, bo chyba każdy z nas uważa tą rybę za wszystkożercę, tylko teraz problem w którą stronę bardziej, czy w mięsną czy w roślinną IMHO w roślinną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź od Patricka Tawil, speca od Malawi


As most of mbunas, this is probably mainly an auvwuchs feeder, with more or less plankton according to the availability. In the ecological survey of Ribbink et al., the stomach contents were mainly phytoplankton (up to 90%) and zooplankton, but they suppose that their measures were biased by an abundance period.


In the original description, Stauffer only indicates that it feeds on both

periphyton and plankton.


źródło: www.forum.tropheus.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm , Nurosław , w "źródle " które cytujesz , na samym końcu topicu w wypowiedzi "Sandera" sam pisze że:

"Stąd też osobiście niechętnie dywaguję na tematy związane z klasyfikacją pokarmową pielęgnic afrykańskich bo wydaje mi się, że nie są one jeszcze tak wnikiliwie poznane pod tym kątem."


A tak OT , czy Sander , to nie ten sam "Jakub" z Olsztyna, z naszego forum , które opuścił w niesławie , gdy zostały mu udowodnione kłamstwa, które wypowiadał i wypisywał?


Jeśli nie to przepraszam , a jeśli tak , to cóż....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego wynika?

Ze Flavus jest miesozerny?

Wez podaj jakis konkretny argument bo to ze ktos kiedys napisal ze pasuje bardziej, a nie mniej jakos mnie nie przekonuje.

Znajdz jakies wiarygodne zrodlo lub chociaz artykul I na niego nie powolaj bo niedlugo dojdziemy do sytuacji w ktorej bedziesz podawal linki do onetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej @hilux, malowałem emaliami akrylowymi Altaxu z atestem do zabawek, ale przedtem pokryłem piankę zaprawą cementową. Sama pomalowana pianka faktycznie wyglądałaby kijowo, nie mówiąc już o degradacji w wodzie.
    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
    • Witaj Jest to obudowa/korpus Obudowa GW-E-L2 Tutaj masz linki do zestawu jaki kupowałem: https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-l2-p-1390.html https://sklep.osmoza.pl/przewod-czarny-14-gw-14-bk-p-630.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14p14-p-1595.html https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp14gz14-p-1461.html https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-zp14p14-p-1445.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14gz14-p-166.html 2 korpusy oraz mini hyroponikę napędza pompka Hydor PICO Evolution 250
    • Hej @Vrzechu, to zdaje się są obudowy liniowe jak tutaj, pewnie wielu z nas przez tę stronę kupowało korpusy filtrów do budowy ustrojstw do podmianek. 😉
    • Cześć Bastian! ✋ Gdzie zakupiłeś pojemniki na żywicę? Jak to się fachowo nazywa?  
    • Witam Dość dawno mnie nie było ale nie za dużo się działo, no może po za małą zmianą obsady. Placidochromis phenochilus Mdoka  8 szt. wielkość od 4-12 cm Placidochromis phenochilus 1 szt. Tanzania Lupingu 6 cm Labidochromis caeruleus 12 szt. (chyba) wielkość od 4-10 cm Lethrinops sp. GOLD Harbour Island 1+1 wielkość 9-10 cm Nimbochromis venustus 3 szt. wielkość 4-6 cm Placidochromis sp. "Johnstoni Solo" 5 szt. wielkość 4-6 cm Nimbochromis livingstonii  1 szt. wielkość  12-14 cm Jeśli chodzi o ceramikę to w zbiorniku jest: Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 2kg Maxspect Nano-Tech Clear Cube 8szt. Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Block 2szt. Uzupełniłem dwa rodzaje żywicy Purolite A520E oraz PA202 Nowe gąbki oraz włóknina oraz mała zmiana aranżacji VWZA7425.MOV  
    • Cześć. Olek  z Gliwic. Dopiero zakładam akwarium. Zbiornik 375L już kupiony...tyle i aż tyle pozdrawiam 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.