Skocz do zawartości

Złota symfonia a rozwój ryb...


polak2005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!


Chciałem się dowiedzieć czy nie zaszkodzę w prawidłowym rozwoju swoim rybą, dolewając raz na tydzień złotej symfonii ? Ponieważ mam tylko Non-mbune ,wiec posiadam w akwarium Kryptokoryny,chcę polepszyć ich rozwój, i przy okazji też zielsko w hydroponice dodając tego specyfiku... Co sądzicie ? I jak czy parametry wody się nie zmienią ? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też mam hydroponikę w akwa i zielska za nic nie chcą w niej rosnąć. Akwarium stoi w dość zaciemnionym miejscu- może przez to. Też zakupię tą symfonię- może coś pomoże.

W jakiej dawce to stosować-tak jak podają sprzedawcy 1 ml / 60 litrów ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie ciemno to nie mam nad akwarium, po prostu nie stoi bardzo blisko okna. Dodatkowo doświetlam lampką 40W. Rośliny to skrzydłokwiat i jakaś paproć, z ziemi, ale myślę kupić coś w sklepie "hydroponika" w Krakowie. Może rośliny z wody będą lepiej rosnąć. Być może mam je trochę za głęboko wsadzone w kermezyt, spróbuję dosypać go trochę więcej do donicy i wyciągnąć rośliny.


Dziś zmierzyłem no3 w kranówce- jest masakra- około 40mg, w akwarium niedługo po podmiance 50, 60mg i rośnie.

Slawekosw- napisz jak u Ciebie to wygląda- jak dużo dobrze rozwijające się rośliny są w stanie obniżyć NO3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie ciemno to nie mam nad akwarium, po prostu nie stoi bardzo blisko okna. Dodatkowo doświetlam lampką 40W. Rośliny to skrzydłokwiat i jakaś paproć, z ziemi, ale myślę kupić coś w sklepie "hydroponika" w Krakowie. Może rośliny z wody będą lepiej rosnąć. Być może mam je trochę za głęboko wsadzone w kermezyt, spróbuję dosypać go trochę więcej do donicy i wyciągnąć rośliny.


Dziś zmierzyłem no3 w kranówce- jest masakra- około 40mg, w akwarium niedługo po podmiance 50, 60mg i rośnie.

Slawekosw- napisz jak u Ciebie to wygląda- jak dużo dobrze rozwijające się rośliny są w stanie obniżyć NO3?



Tez nie mam tak duzo swiatla jak Slawek.

Jesli chodzi o rosliny i mala ilosc swiatla, zasadz sobie trzykrotki. Te nawet na betonie beda rosly

https://ssl.allegro.pl/listing.php/sear ... trzykrotka

i np dracene Sandera "lucky bamboo" https://ssl.allegro.pl/listing.php/sear ... category=0


W przypadku doniczki rosliny sa wazne, ale uwazam ze wazniejsze jest tych kilkanascie litrow zloza (w zamknietych filtrach nie ma roslin). Nim nalezy sie zajac szczegolnie. Tutaj proponuje zmiane sposobu nawilzania

- z pionowym przeplywem (zraszane)

- z poziomym przeplywem (przelewowe - u mnie swietnie funkcjonuje)

Nie mam opini nt napowietrzania zloza, choc to temat moze byc ciekawy.


W przypadku absolutnej doraznej tragedii....... gabka jest dobra na wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie hydroponika nie jest doświetlana, za to stoi ok 3m od okna na południe. Rośnie w niej skrzydłokwiat, trzykrotka, bambus. No3 spadło z 50 do zaledwie 5, po 2 tyg. bez podmian max.10. Maszyna działa :D aaa...i nie jest zraszana, po prostu woda wlewa się kolankiem. Jak chcesz to wieczór wrzucę aktualne foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.