Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jakiś czas temu zacząłem karmić moje Tyrranochromisy żywym pokarmem, czyli takim jakim żywią się w naturze. Na razie pozyskuję/kupuję najróżniejszy narybek, ale zastanawiam się nad samowystarczalnością.

I tu pytanko, ktoś hoduje jakieś rybska specjalnie na pokarm, może jakieś podpowiedzi co do gatunków - szybko rozmnażających się.

Mimo ewentualnych przeciwników takiego stanu rzeczy, przy obecnej wielkości moich drapieżników i ich naturalnych nawykach żywieniowych jest to konieczność. Z resztą od czasu wprowadzenia "żywej diety" zaczęły podchodzić do tarła.

Opublikowano

Kupę lat temu jako żywy pokarm stosowałem gupiki wyławiane ze zbiorników wody chłodzącej na elektrowni. Myślę, że właśnie gatunki żyworodne rozmnażają się na tyle szybko, że nadałyby się do twoich celów, ale jak musiałaby wyglądać taka hodowla to ciężko wyczuć...

Opublikowano

No właśnie z tymi gupikami to ponoć nie do końca, moja pierwsza myśl też taka była, ale dowiedziałem się, że żyworódki nie są jednak tak płodne jak np. połudiowoamerykańskie Zebry ... ale moje predatorki wolą jak pokarm ma kolor czerwony :)

Opublikowano

Gupiki nie są płodne? :D Dam ci przepis:


- nie podmieniaj wody, dopiero jak żółta

- zasadź masę roślin

- wyłączaj filtry na noc

- kup do kompletu kiryska


I młodych będziesz miał w duuużo:D



A tak poważnie to zastanowił bym się nad krewetkami, te to się dopiero mnożą, a do tego masz w domku dodatkowy piękny baniaczek.

Opublikowano

Lub zamiast hodowli znajdź podobne do mojego, prawie darmowe źródło,;)) Teraz sam się zastanawiam, czy dawałbym te elektrowniane gupiki pupilom do spożywania. Bądź co bądź pływały w wodzie technologicznej, raczej niezbyt czystej...

Opublikowano

czester lejesz miód na moje serce, masz rację spróbuję ponownie z gupikami, tylko że one kurcze malusie są :(

Opublikowano

wydaje się że niektore ryby mnożą się na potęgę. Jak zaczniesz nimi skarmiać, to okaże się że brakuje Ci gupików.


Miałem tak, kiedy hodowałem szczupaki w akwarium. W krótkim czasie zabrakł gupików. Zjadał jednego dorosłego dziennie. Gupik przeciętnie nosił około 30-40 młodych przez 4 tygodnie. W tym czasie szczupak zjadał całą populację dorosłych. Na osiagnięcie właściwych rozmiarów potrzebowalem 6 miesięcy. WIęc oznaczało to, że nosić powinno 7 samic, a to również oznacza że powinienem mieć w akwa 10-14 dorosłych samic i około 30 samców. W praktyce równanie nie było tak proste, bo szczupak rósł, rósł i już po dwóch miesiącach potrzebował około 2 drosłych gupików dziennie, poźniej 3 a potem zabrakło mi gupików :)


A Archocentrus nigrofasciatus- to faktycznie demon rozrodu, szczególnie że całkiem sporo młodych a sama hodowla bezproblemowa. Ale ostatecznie to 2-3 zbiorniki z hodowlą pokarmu..... lub liczyć będziesz na tanie zakupy :). tu polecam hurtownie. takie neonki chodza po 50 gr/szt ?


Teraz sam się zastanawiam, czy dawałbym te elektrowniane gupiki pupilom do spożywania. Bądź co bądź pływały w wodzie technologicznej, raczej niezbyt czystej...

? jakiej wodzie technologicznej, ta jest zbyt cenna, to raczej tylko woda chłodnicza. A jedyne obawy, to nie kwestia czystości wody, a jej zdrowotności (choroby i pasożyty ryb krajowych).

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Mało prawdopodobne żeby rura spustowa i rewizja się zapchała przy prawidłowej konstrukcij komina.😀
    • To jest dokładnie ten sposób przez Ciebie opisany, tyle że dodałem celem wzmocnienia wielki płat gazy wykąpany w ,,zalewie z betonu,,  Odlewy są wielkie i będą miały po 2-3 wloty.  Będą pomalowane śnieżką i zabezpieczone żywicą epoksydową. Następne konstrukcje będą wykonane z siatki rabatowej - też opisany sposób na tym forum   Tyle że będą to już typowe głazy. No i ostatnie odlewy będą ze styropianu na tło, przyklejone do szkła za pomocą silikonu.
    • Elegancko, to bedą skorupy żeby ryby mogły wpływać do środka? Robiłem takie tylko prostszą metoda   
    • Produkcja modułów ceresit cr 65 plus duża gaza - to wszystko smarowane na folię zgodnie z techniką już podawaną na tym forum:
    • Witajcie.  jak rozwiązać taki przypadek.  gdy zatkają się rurą spustowa i rewizja spadająca woda do sumpa nie poleci. Mam w ostatniej komorze sumpa pompę i dolewkę z kranu na elektrozaworze. W takim przypadku woda z ostatniej komory cała poleci do Akwa i przeleje zbiornik a dodatkowo czujnik z dolewki będzie cały czas dolewać wodę do komory a pompa dalej będzie przelewać Akwa.  macie jakiś pomysł jak taki przypadek rozwiązać ?
    • Zestaw jest ok, dorzuciłbym do tego yellow i kilka maingano. Oprócz fire fish można też dorzucić te aulonocary łaciate OB i scieanochromis fryeri. Biorąc Twoje i moje propozycje razem to by wyszło 9 gatunków, ilości sztuk w poszczególnych gatunkach zależą od Twoich preferencji kolorystycznych, przykładowo jeśli ma być więcej jasnych jaskrawych kolorów to więcej sztuk brać yellow, red red, fire fish i OB a reszta w mniejszych ilościach jako dodatek innych barw lub odwrotnie jeśli preferujesz inne barwy w przewadze lub ma być wszystkiego po trochę.
    • A taki zestaw: po 10 sztuk młodych ryb: Acei, Red Red, Złocisty, Mpanga no i bardzo chciałem Fire Fish - popilnuje mi zarybienie 
    • Co do obsady to Twoje akwarium nadaje się dla wszystkich pyszczakow z zastrzeżeniem żeby nie mieszać największych drapieżnych z mniejszymi gatunkami i najdelikatniejszych z tymi " normalnymi". Wybierz te które się najbardziej podobają zwracając uwagę na kolor samic bo u niektórych gatunków samice są szare lub brązowe.
    • Witam wszystkich To będzie moje pierwsze akwarium w tym klimacie. 220x70x70 powstaje  w chwili obecnej w Sea Garden - termin realizacji  końcówka sierpnia. Przednia i lewa szyba opti, komin z 4 otworami czarny plus czarna szyba. Całość zabudowana czarnym lacobelem. Do filtracji mam 2 kubełki  - Aquel Ultramax 2000 oraz chińczyk SunSun hw-304. Akwarium będzie umieszczone w narożniku salonu na południowej ścianie - brak bezpośredniego oświetlenia słonecznego przez cały dzień. Dekorację spróbuję na początek wykonać sam - zakupiłem 25kg Ceresita cr 65 i od jutra ruszam z ,,produkcją,,  :). To będzie moje 3 akwarium - mam jedno 190x60x60 oraz 120x50x50 które zapełnione są pielęgnicami różnego rodzaju :). To akwarium ma pełnić rolę dekoracyjną. I tu moje pytanie - jak obsada będzie najlepsza do tego ,,zadania,,?  Wodę z wodociągów mam bardzo twardą - na wejściu do domu mam zmiękczacz oraz filtrację zakończoną filtrem węglowym. Dodatkowo mam RO. Więc raczej z wodą i jej parametrami nie powinno być problemu.
    • Tak zadałeś ogólne pytanie, że nic Ci nie podpowiemy. Warto posiadać chociaż minimalną wiedzę o akwarystyce zanim kupi się ryby. To temat tak szeroko opisywany na tym forum i wielu innych, że można napisać nie jedną książkę, zresztą nie jedną napisano. My nawet nie wiemy, czy Ty chcesz posiadać akwarium z naszym biotopem czy jakiekolwiek inne.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.