Skocz do zawartości

obsada ma juz rok 240l i pora na redukcję??


bartex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam obsadę ok 1 roku lub dłużej, już lekko zredukowana a mianowicie pozostało:

1. p.saulosi coral 2+4

2.melanochromis cyneaorhabdos 2+2 i 3 jeszcze nie wiadomo co :)

3.Ps. Elongatus Mphanga 2+3 jeszcze może się zmienić ale tak po obserwacji typuję.

Moje pytanie czy redukować w sztukach i zostawić 3 gatunki czy odłowić 1 gatunek??

Osobiście wolałbym pozostawić 2 gatunki ponieważ jeszcze chwila i będzie ciasno, a chciałbym aby mi podrosły jeszcze.

ja na razie parametry wody( PH=8.0, No2=0, No3=10, ).

Czekam na sugestię co poczynić i w jakim kierunku mam podążać. przynajmniej przez rok albo dwa nie wchodzi w grę większy zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zostawił trzy gatunki a skupił się na ilości samców, bo dwa samce w obrębie jednego gatunku to trochę nieszczęśliwe zestawienie


hmm a co złego w posiadaniu 2 samców np. saulosi w takim akwa?? zawsze miałem więcej samców niż jeden. Wtedy mogę dopiero obserwować pełne wybarwienie przynajmniej jednego.

co do redukcji czy tylko taka będzie ok??

a jak odejmę np jeden gatunek to 2gatunki po 2 samce to za dużo??

ktoś coś jeszcze doda???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a co złego w posiadaniu 2 samców

chodzi o to, że przy dwóch samcach agresja dominującego skupiona jest na tym drugim, zdominowanym i po pewnym czasie możesz spodziewać się trupka, dlatego zaleca się trzymanie jednego lub np trzech samców (przy trzech agresja rozłożona jest na dwa pozostałe co daje im większe szanse) ale to raczej w większych zbiornikach


Wtedy mogę dopiero obserwować pełne wybarwienie przynajmniej jednego

przy układzie z jednym samcem też zaobserwujesz pełne wybarwienie, głównym celem wybarwiania się samca jest chęć zwrócenia uwagi na samicy, natomiast zrobienie wrażenia na innym samcu odbywa się na zasadzie okazania agresji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a co złego w posiadaniu 2 samców

chodzi o to, że przy dwóch samcach agresja dominującego skupiona jest na tym drugim, zdominowanym i po pewnym czasie możesz spodziewać się trupka, dlatego zaleca się trzymanie jednego lub np trzech samców (przy trzech agresja rozłożona jest na dwa pozostałe co daje im większe szanse) ale to raczej w większych zbiornikach



Tu się z Tobą nie zgodzę bo mam 3 samce saulosi i nie zaobserwowałem aby agresja była rozłożona na 2 samce - mogę nawet powiedzieć że agresja dwóch wybarwionych jest skupiona na jednym zdominowanym.

Wg mnie trzymanie trzech samców ma na celu posiadanie dwóch ładnie wybarwionych ryb.


Wtedy mogę dopiero obserwować pełne wybarwienie przynajmniej jednego

przy układzie z jednym samcem też zaobserwujesz pełne wybarwienie, głównym celem wybarwiania się samca jest chęć zwrócenia uwagi na samicy, natomiast zrobienie wrażenia na innym samcu odbywa się na zasadzie okazania agresji



No i tu też muszę się nie zgodzić - przy wielosamcowości samce są pięknie wybarwione praktycznie cały czas - nie tylko podczas zalotów,a prawdziwe piękno można podziwiać podczas walk lub pokazu siły między dwoma samcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz się ze mną zgadzać, ja napisałem to na podstawie moich doświadczeń z pyszczakami a twoje są widocznie nieco inne i tyle, ja zawsze staram się niwelować ewentualne zgrzyty w akwarium, tym bardziej 240l, ty widocznie wolisz kiedy...

...prawdziwe piękno można podziwiać podczas walk

Wg mnie trzymanie trzech samców ma na celu posiadanie dwóch ładnie wybarwionych ryb

jest też wersja malawi z samymi samcami - to dopiero muszą być okazy piękna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.