Skocz do zawartości

okolo 340l 149X46X50


Zadlo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

mam kilka pytan:

1. tak sie przygladam mojej obsadzie i zastanawia mnie jedno czy yellow mozna pomylic z saulosi bo wiekszosc rybek ma czarny pasek na pletwie grzbietowej i sa takie jakby bardziej "zbite" tzn nie sa smukle jak np maingano w porownaniu do red, a jedna rybka jest jakby smuklejsza i bez czarnego paska na pletwie i zastanawia mnie fakt czy to wlasnie nie saulosi.


2. kilka yellow jest pieknie zolta a ze 3-4 (z 10) sa takie blade prawie bez kolorow czy to slabsze sztuki czy jakas choroba czy juz tak poprostu maja


3. yellow z tego co czytalem sa miesozerne a reszta mojej obsady czyli red-blue i maingano nie czy zywienie samym jedzeniem roslinnym nie zaszkodze rybkom i jakie pokarmy (najlepiej jakis zestaw niekoniecznie jeden) polecalibyscie dla mojej obsady narazie karmie Tropical +wybarwiajacy bo to tylko mieli w akwarystycznym ale przymierzam sie do zamowienia czegos przez internet bo w miescie nie mam wyboru zadnego.


4. kiedy mniej wiecej trzeba zdecydowac sie na redukcje i jak to poznac?


mam nadzieje ze nie za duzo jak na jeden raz tych pytan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytan:

1. tak sie przygladam mojej obsadzie i zastanawia mnie jedno czy yellow mozna pomylic z saulosi bo wiekszosc rybek ma czarny pasek na pletwie grzbietowej i sa takie jakby bardziej "zbite" tzn nie sa smukle jak np maingano w porownaniu do red, a jedna rybka jest jakby smuklejsza i bez czarnego paska na pletwie i zastanawia mnie fakt czy to wlasnie nie saulosi.


2. kilka yellow jest pieknie zolta a ze 3-4 (z 10) sa takie blade prawie bez kolorow czy to slabsze sztuki czy jakas choroba czy juz tak poprostu maja


3. yellow z tego co czytalem sa miesozerne a reszta mojej obsady czyli red-blue i maingano nie czy zywienie samym jedzeniem roslinnym nie zaszkodze rybkom i jakie pokarmy (najlepiej jakis zestaw niekoniecznie jeden) polecalibyscie dla mojej obsady narazie karmie Tropical +wybarwiajacy bo to tylko mieli w akwarystycznym ale przymierzam sie do zamowienia czegos przez internet bo w miescie nie mam wyboru zadnego.


4. kiedy mniej wiecej trzeba zdecydowac sie na redukcje i jak to poznac?


mam nadzieje ze nie za duzo jak na jeden raz tych pytan.




Ad1. Yellow raczej nie da się pomylić z saulosi.

Jeżeli są młode saulosi nie mają żadnych przebarwień są całe żółte.

Z wiekiem wybarwiające się samce lub dorosłe samice mogą mieć czarną płetwę ale budowa zupełnie inna.

Najlepiej wstaw fotkę


Ad2. Widziałem delikatnie bledsze ale żeby były całkiem blade - jak wyżej wstaw fotkę sie obaczy co Ty tam masz


Ad3. Żywienie Yellowków samym roślinnym na zdrowie na pewno im nie wyjdzie. Mogą nigdy nie dorosnąć do prawidłowych rozmiarów


Ad4. Jak zaczną się ostre zadymy to trzeba się za to ostro zabrać.

Jeżeli chcesz wcześniej to jak się wyklaruje cała obsada, czyli wiesz ile masz samic/samców i zostawiasz co tam chcesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.