Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam mam pytanie od kilku dni moje pyszczaki zachowują się dosyć dziwnie, w momencie kiedy zbliża się ktoś do akwarium ryby uciekają bardzo szybko w jeden róg akwarium nigdy wcześniej się to nie zdarzało rybki mam od maluchów i nigdy nie były takie płochliwe- teraz mają około 12mcy

Opublikowano

Witam,Mrc rozmawialismy o Twoim problemie na czacie z Nabe wyjasnilismy Ci co masz zrobic , a wiec kolega ma 240l trzyma w nim 30 doroslych pyszczakow, wymienil na raz cala wode w akwarium pracuja 2 filtry wewnetrzne jeden o przeplywie 750l/h i nie ma kubla(biologa), nie wie tez nic o parametrach wody..cyklu azotowym czy stezeniu no3 czy wreszcie jakie ma ph, Wiec wnioskuje jest tragicznie!

co masz zrobic:

1 poczytac o malawi- i ogolnie o akwarystyce

2 zredukowac obsade

3 kupic kubel-wypchac go ceramika -podstawa

4 kupic testy do wody

P.s nie wiem czy kolega wie chociaz jakie gat. mu tam plywaja, bo moze sie okazac ze rowniez sa niedpowiednie ale to juz inna kwestia.

Opublikowano

No to wszystko jasne

jak ktoś z imś rozmawiał na czacie to wszystko jasne, że reszta klubowiczów powinna znać treść tej rozmowy, w końcu zawsze otrzymujemy stenogramy z takich rozmów.

A tak porzucając ironię to w pozostałym zakresie pewnie masz w 100% rację.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Również mam problem z płochliwością pyszczaków. To moje pierwsze Malawi. Mam je od około 4 miesięcy.


Moje akwarium: 100x40x50.

Filtracja: mechanik Aquael Fan-2 plus 450l/h i filtr kubełkowy JBL Cristal Profi e900 900l/h.

Oświetlenie: 1 x 15 W Phillips.

Parametry wody: Ph utrzymane na około 8,0. Pozostałe również mogę zmierzyć.

Obsada: tu pewnie spotkam się z krytyką, jednak czytając zagraniczne fora, takie hodowle często się udają. Tak więc 7 x Ps. Demasoni "Pombo Rocks" (w tym 2 małe, które urodziły się około 2 tygodnie temu) oraz 6 x Labidochromis caeruleus "yellow".


Wszystkie ryby są ładnie wybarwione, nie mają żadnych oznak jakiejkolwiek choroby. Niestety są płochliwe. Pływają po całym akwarium dopóki nie wejdzie się do pokoju, wtedy szybko chowają się w skały. Podobnie przy zgaszonym świetle, wówczas wydają się bardziej śmiałe. Wcześniej przychodziły do cichego postukiwania w szybę lub powolnych ruchów ręką. Jednak również wtedy po kilku minutach pływania lub po otrzymaniu pokarmu zaraz się chowały. Początkowo myślałem, że muszą się przyzwyczaić do nowego otoczenia, jednak czasu minęło sporo, a zmian nie widać. Co może być przyczyną?


Załączam również zdjęcie:

http://img854.imageshack.us/i/dsc02684pyszczaki.jpg

Opublikowano

Obsada: tu pewnie spotkam się z krytyką, jednak czytając zagraniczne fora, takie hodowle często się udają. Tak więc 7 x Ps. Demasoni "Pombo Rocks" (w tym 2 małe, które urodziły się około 2 tygodnie temu) oraz 6 x Labidochromis caeruleus "yellow".


Opowieści Babci to lubię wkładać między książki.

Wybacz, krytykę ale zacznij rozmawiać z tymi ludźmi którym udała się taka hodowla - ja nikogo takiego nie znam.

Wiec polecam zalogować się na te zagraniczne fora i tam zadać to pytanie.

Co do parametrów to przydało by się zmierzyć NO2, NO3

Opublikowano

Obsada: tu pewnie spotkam się z krytyką, jednak czytając zagraniczne fora, takie hodowle często się udają.



Czy moglbys podac jakies linki do tych zagranicznych for, gdzie demasoni i 'yellow' sa hodowane razem?

Z checia bym o tym poczytal.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam, mam taki sam problem.

Zawsze jak się wchodziło do pokoju to wszystkie oczekiwały na jedzenie.

Wczoraj założyłem oświetlenie led z 2 metrów paska led zimny biały świeci słabiej niż dwie świetlówki więc świeci się jedno i drugie.

TERAZ ryby jak ktoś wchodzi do pokoju od razu się chowają. A i z powodu braku grzałki temperatura spadła mi do 24 stopni co powoduje że dwie rybki prawie wcale nie podchodzą do pokarmu i siedzą schowane pod kamieniami.

W tym tygodniu kupię grzałkę eihema i może się sytuacja poprawi.

Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ogłoszenia



  • Posty

    • Opcja pierwsza się u mnie sprawdzała ( wlot na krótszym boku wylot na dłuższym), ale wszytko zleży od układu skał.
    • Hej mam oświetlenie na diodach cree RGBW. mam ich w sumie 16 szt. podłączone są do zasilacza 24V, 10A. I do leddimmer pro (chyba wersja 1) działało 8 lat:/ Całośc lutowałem sam, a do kazdego koloru osobno lutowałem kabel (dla mnie masakra robota nie robie tago na codzień) . Co jakiś czas jakoś zahaczyłem o kabelek i musiałem go dolutowywać . W wyniku kolejnej takiej akcji gdzieś przegiołem z temperaturą lub coś zwarłem bo się całość wyłączyła na bezpieczniku(bo nie chciało mim się z prądau odłączać :/) . Aktualnie nie działa jak powinno. Jak testuje kolory to działają ale wg mnie za słabo. Do meritum... jak mam znaleźć przyczynę że coś nie świeci bez wymieniania po kolei wszystkiego?  Albo jeszcze lepiej, może zaproponujecie inny rodzaj oświetlenia najlepiej opartego na gotowych paskach led bez koniecznośći ich lutowania które podłącze do leddimmer. akwarium duże 300 na 70 na 80 Dzięki
    • Hej, na dniach będę robić filtr kasetowy dwukomorowy do akwarium 160l. Który układ wybrać żeby zachować jak największą cyrkulację wody i wydajność filtra?   Ewentualnie są jeszcze takie opcje ale tu filtr nie jest pod wzmocnieniami i musiałabym coś wymyśleć żeby nie wypływał (nie chce przyklejać) 
    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.