Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Michał zacytuje siebie samego:


"Woda jest tu raczej drugorzędna bo tylko odłów z Malawi ( łączonych biotopów ) ma wyższe wymagania względem jej parametrów, zasadowa i dobrej jakości dałaby szczęście rybom ze wszystkich 3 jezior."


Tak więc w tym punkcie się raczej zgadzamy niż nie zgadzamy


Punkt pierwszy jednak musi istnieć bo niektórzy mają pomysły które i w tym zakresie już padają, chcąc łączyć z Malawi rybami preferującymi wodę kwaśną.

Opublikowano

powiem wam kawał - Jasiu miał akwarium 900l i pływało w nim 20 saulosi, postanowił, że doda w rogu akwarium 6 muszelek i 3 muszlowce, nie będą wchodziły sobie w drogę szczególnie, że muszlowiec similis wcale nie jest, aż tak natrętny jak np.occelatus, ale nagle Jasiu usłyszał, że nie może tak zrobić, bo to mieszanie biotopów. No więc Jasiu kupił piękną rybkę rodem z Tanganiki, która zjadła wszystkie muszlowce. Koniec


... i to wcale nie miało być śmieszne...

-- dołączony post:

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem, ale chodzi mi o to, podam przykład :

mamy akwarium 150l postanowiliśmy zrobić biotop tanganika, no więc dajemy np. muszlowca occelatus i similis, wtedy okazuje się, że nie jest to dobry pomysł, occelatusy są strasznie agresywne, a similisom, nie żyje się dobrze, no i wniosek:

ryby żyją w tych samych warunkach, oba gatunki to muszlowce, a wymagania mają praktycznie takie same, więc gdzie było by im lepiej: w towarzystwie pyszczaków, które nie interesuję się małymi, niepozornymi rybkami, typowymi domatorami i raczej muszlowce nie będą walczyć z pyśkami o rewir, tym bardziej, że muszle można umieścić w miejscach, na którym pyszczakom nie zależy, czyli np. nie między skałami tylko na równinie pod przednią szybą akwarium, czy lepiej byłoby im z muszlowcami wielkookimi przez które byłyby nękane, z pyszczakami tanganickie rybki raczej nie będą konkurować, bo saulosi nie zależy na muszlach

-- dołączony post:

wg. mnie gorszym pomysłem jest trzymanie zbrojników z pyszczakami, ponieważ potrzebują one kwaśniejszej wody i korzeni

Opublikowano

Napisz proszę do czego Ty dążysz i co chcesz nam udowodnić.

To jest klub zrzeszający miłośników pielęgnic z jeziora Malawi nie Tanganiki, Wiktorii albo jeszcze innych jezior tylko Malawi. Nawet jak nam udowodnisz, że ryby z różnych jezior będą ze sobą żyły w zgodzie latami to i tak nie znajdziesz wśród nas poklasku. To już nie jest biotop Malawi.

Chcesz to łącz biotopy, trzymaj pyszczaki nawet z dyskowcami. Nikt Ci tego nie zabroni bo to Twoje akwarium, ale proszę nie przekonuj już nas, że można i że się da.

Opublikowano

Temat zamykam bo to nie dyskusja o obsadzie z pyszczakami z jeziora Malawi.

Dywagacje na temat łączenia biotopów można sobie urządzać w dziale Hyde Park. Przypominam również, że jest to forum dotyczące ryb z konkretnego biotopu.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.