Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Wczoraj przytaszczyłem do domu ponad 30kg kamienia. Gdy wybierałem poszczególne kawałki skały wszystko wydawało się ok., dla ścisłości dodam tylko, że ponad 30cm warstwa śniegu nie ułatwiała sprawy. Po powrocie do domu i rozpuszczeniu warstwy lodu okazało się, że skałki ustawione w planowany przeze mnie sposób nie są zbyt stabilne. Gdy wszystko poukładam stabilnie to wychodzi bardzo płaska kompozycja, gdy zaś znowu powrócę do pierwszego ustawienia wizualnie wszystko jest ok., natomiast cała konstrukcja staję się bardzo niestabilna. I tak zacząłem się zastanawiać, czy nie można by zrobić podstawki pod te kamienia np. z cementu portlandzkiego; mam także CR65 ale do tego typu zastosowań wydaje mi się trochę zbyt słaby/kruchy. Sposób myślę najprostszy to użycie starej niedużej plastikowej miski wyłożonej np. folią. Do środka główna skałka odpowiednio obłożona mniejszymi kawałkami w taki sposób, aby wszystko było stabilne. Na koniec wszystko można by zalać odpowiednią mocną zaprawą cementową. Czy ktoś może próbował takiego rozwiązania?

Opublikowano

Ja mam prościej: dół wielkiego kamola opsikałem pianką pu, kiedy wyschło przyciąłem na płasko, wstawiłem do akwa, zasypałem piaskiem itd. Miękka podstawa bez styropianu.

Opublikowano

Użyj silikonu,powyciskaj na kawałku szkła tzw placki poczekaj aż wyschnie a potem już tylko nożykiem do tapet usuń ze szkła i gotowe.Podkładasz pod kamień i jest stabilnie i nic nie widać, u mnie się sprawdza ok.

Opublikowano

Maksym twój pomysł zapewne sprawdza się w przypadku, gdy kamień ma w miarę równą podstawę. U mnie było z tym gorzej, dlatego wykorzystałem pomysł nabe.


Na razie całość wygląda tak:

92f4890202ebe564m.jpg

Do tego dojdzie jeszcze CR na piankę, oraz farba w odpowiednim kolorze.


Mówiąc szczerze nie do końca podoba mi się to ustawienie, ale to na razie beta testy :mrgreen:.

Opublikowano

strasznie wysokie te posdstawki wyszły, nie wiem czy chcesz je obsypać piaskiem tak żeby nie było ich widać ale jeśli tak to strasznie grubo tego piachu będzie, jeśli nie to wg mnie paskudnie bedzie ta pianka wygladala.. powodzenia, pozdr :)

Opublikowano

Grubość pianki pod kamieniem to max. 2cm, przynajmniej tak starałem się podocinać. Faktycznie wygląda jakby było jej zbyt dużo, ale to tylko dlatego, że piankę nałożyłem także na boki kamieni. Trochę obawiam się wyporności pianki, wiec chciałem, aby powierzchnia styku była jak największa.

To zdjęcie powyżej zrobione było podczas pierwszej przymiarki, a pianka docięta jedynie tak, aby skałki zmieściły się w akwarium :mrgreen:. Od tego czasu uzbierałem już 30l worek skrawków i myslę, że to jest już max. Resztę zamaskuję CR'em i pomaluję pod kolor kamieni. Mam nadzieję, że będzie wyglądało dobrze. Jak tylko uda mi się zrobić zdjęcie dobrej jakości, to wrzucę aktualne fotki.


OT: Może ktoś mi podpowie jak zrobić ostrę zdjęcie, niekoniecznie z odbiciem pokoju na folii :wink:.


Edit: Wiem, że to nie galeria, ale moje foty zdecydowanie się tam jeszcze nie nadają. Proszę jednak o ocenę/ewentualne podpowiedzi odnośnie do lepszego ułożenia skał. Z góry dziękuję za wszystkie uwagi, nawet te nieprzychylne :mrgreen:.

00a4735fa062939am.jpg


7c7d9deded8e5811m.jpg



Obydwa zdjęcia przedstawiają to samo ułożenie, tylko z różnego ujęcia.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.