Skocz do zawartości

Głowica ATMAN AT-203 & ATMAN AT-F203


ŁUKASZ SZIN

Rekomendowane odpowiedzi

Filtrować będzie na pewno i napowietrzać :D zrób próbę zdejmij gąbkę i zobacz czy napowietrza? Moja jak się zapcha gąbka to już nie napowietrza ,czyli czas na płukanie gąbki. Możesz wkleić rurkę na stałe tylko tym wycięciem co wchodzi do filtra w kierunku wylotu wody to ważne


Plastikowy wężyk jest tylko do doprowadzenia powietrza do tej małej czarnej rureczki zwanej Zwężka Venturiego :D Możesz jej nie mieć wcale i tak bedzie FILTROWAĆ ale już bez bąbelków (napowietrzanie)

post-9122-14695712437845_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również posiadam At 203 i powiem Ci że filtruj ok ale czasem jego praca jest denerwująca zwłaszcza w nocy , potrafi ostro zabuczeć . A jak baniaczek stoi w sypialni czasem wiąże się to z niezadowoleniem Małżonki !!!! pozdro




witam panowie i panie

Jesli komuś buczy ,szumi zasys powietrza to ja znalazłem bardzo prosty sposób

otóż standardowo wężyk jest krótki około 20-40 cz nie pamiętam jaki był bo obecnie przerobiłem to

na koniec tego węzyka założyłem trójniczek pozamykałem 2 niepotrzebne zaworki a do trzeciego podłączyłem zasys powietrza z ma tego małego org. wężyka była regulacja strumienia zasysanego powietrza lecz nadal szumiał zasys powietrza wiec do trójniczka podpoiłem na jego wujscie wężyk dodatkowy o długości około 1,5 m to rozwiązało sprawę ,słychać tylko szum w akwa jak rozkrece na max .nie słychac zasysanego powietrza

czyli tak to wygląda

(1) od pompy wezyk orginalny krótki

(2) trójniczek (lub inny zaworek swój zgubiłem dlatego inny musiałem dać coś innego)

(3) długi wezyk około 1,5 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO cała ta wężykologia jest do rozwiązania w prostszy sposób, w ogóle odłączyć dziadostwo, po co ma czynić oranżadę w akwarium.Drgającą głowicę można zawiesić elastycznie na kawałku gąbki itp i chyba nic więcej w jej sprawie nie da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie odwrotnie się stało. Na początku cicho chodził, potem coraz głośniej. Mam go od ponad pół roku.


W tej chwili padł. Przy najmniej czyszczenie nic nie daje. Wirnik się nie kręci. Eh... Chyba przyszła pora na reklamację... :evil:


EDIT.

Rozebrałem raz jeszcze filtr i dokładnie sie przyjrzałem wirnikowi. Popatrzcie na zdjęcie poniżej. Wyrobiony jest od wewnątrz, co powoduje, że trzpień ceramiczny trafia w tę wnękę, a to wywoływać może drgania. Być może spowodowało to przegrzanie całej głowicy i jej padnięcie...


961ee6b390f696ddmed.jpg


f273dd996611aa7amed.jpg



Pytanie teraz, czy to kwalifikuje się do reklamacji??? Czy powiedzą, że nie dość dobrze dbałem o filtr?

Jak dla mnie to wada materiału, chyba, że wirnik to część zamienna???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.