Sib Opublikowano 12 Grudnia 2009 #1 Opublikowano 12 Grudnia 2009 Witam, mam zbiornik 180 litrów i mam zamiar przejść na Malawi, a konkretnie na Ps.saulosi. Wymiary zbiornika to 80x50x45. Na aranżację składają się: lawa wulkaniczna, skamieniałe drewno, łupki piaskowca. Podłoże to żwirek przeznaczony do roślin doniczkowych. W zbiorniku poza rybami będzie kilka roślin typu anubias, kryptokoryna, mikrozorium. Pokrywa przystosowana jest na dwie świetlówki T8. Proszę, pomóżcie dobrać mi ciekawe oświetlenie baniaka, tak kolorystykę, jak i moc. Jest tego tyle, że fiksuje mi już wyobraźnia i sam nie wiem na co się zdecydować. Zależy mi tak na dziennym, jak i nocnym oświetleniu (dużo czasu spędzam przy rybach właśnie wieczorową porą). Będę wdzięczny za wszelkie sugestie
Perez666 Opublikowano 13 Grudnia 2009 #2 Opublikowano 13 Grudnia 2009 Coś o temp.barwowej 15k.Polecam JBL solar marin day.T8 18W(60cm) lub 25W (75cm).Jako nocne to oczywiście zimne katody
Sib Opublikowano 16 Grudnia 2009 Autor #4 Opublikowano 16 Grudnia 2009 A jak przy takim oświetleniu będą mi rosły anubiasy, kryptokoryna i mikrozorium? Może coś silniejszego?
slawek gorol Opublikowano 16 Grudnia 2009 #5 Opublikowano 16 Grudnia 2009 nie beda rosly. z reszta jak rzadne zielone w malawi - no poza sztucznymi
Perez666 Opublikowano 16 Grudnia 2009 #6 Opublikowano 16 Grudnia 2009 Rośliny sobie daruj,bardziej się zainteresuj glonami.U mnie przy tym oświetleniu plus symfonia rosną świetnie
Siwy1973 Opublikowano 16 Grudnia 2009 #7 Opublikowano 16 Grudnia 2009 ja polecam power glo + aqua glo
Sib Opublikowano 16 Grudnia 2009 Autor #8 Opublikowano 16 Grudnia 2009 Czy mógłbym prosić o jakąś sugestię osoby, która w swoim zbiorniku ma również rośliny?
doolga Opublikowano 16 Grudnia 2009 #9 Opublikowano 16 Grudnia 2009 ja mam Blue T5 54W z tylu oraz 15000K T5 54W z przodu. W akwa mam Valisnerie oraz anubiasy. Valisneria rosnie i jest sukcesywnie zjadana, anubiasy - wypuszcza lisc raz na 3 tyg. Glony porastaja niestety anubiasa. Daje, dosc duzo roslinnego pokarmu, zeby ryby nie skubaly nadmiernie roslin.
yaro Opublikowano 16 Grudnia 2009 #10 Opublikowano 16 Grudnia 2009 Czy mógłbym prosić o jakąś sugestię osoby, która w swoim zbiorniku ma również rośliny? a jest ktoś taki? Któremu udało się połączyć obie te rzeczy?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się