Skocz do zawartości

Parametry po pierwszej podmiance


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

siema ocencie moje parametry po 10% pierwszej podmiance


parametry przed podmianka:

PH:8-8,5

GH=10

KH=7-8

NH3=0

No2<0,3mg/l taki test tetra

NO3=25-50mg/l

temp=26,7


parametry po podmiance:

PH:8

GH=11

KH=7

NH3=0

No2=0 kolor bardziej zolty niz na tescie :)

NO3=12,5mg/l

temp=26,2


parametry kranowki:

PH:8

GH=10

KH=6

NH3=0

No2=0

NO3=0


co o tym sadzicie ?

Opublikowano

obecność NO2 przed podmianką świadczy o tym, że cykl azotowy jeszcze nie do końca zaskoczył.

Ile ryb masz w akwarium? Jakie wymiary akwa?

Opublikowano

co do teg no2 to nie jestem pewien oba byly zolte tylko po podmiance troche bardziej. ale mozliwe jeszcze ze nie do konca sie ustabilizowal.

ryb mam 10 malytkich yellow 7 saluosi 5 copadchromis borylei red fin

a akwa panoramiczne 120x45(w najszerszym miejscu)x60 260l

Opublikowano

zastanawiam się czy dopowiedź dobre/niedobre jest rozsądna w tym momencie. Wydaje mi się, ze trzeba tu dodać info: ile litrów, ile stoi już akwa z tą wodą, po jakim czasie wymieniłeś tą wodę, kiedy wpuściłeś ryby. Może jeszcze niewystarczająco nabrudziły i lada moment zachwieją się te parametry...

Opublikowano

akwa pisalem wczesniej 260l akwarium zalane miesiac temu niecaly.

dzis wymienilem wode wiec prawie po misiacu :)

ryby mam juz ponad tydzien

cos jeszcze?

ILe Ty tej wody podmieniles???

Ze spadku NO3 mozna wywnioskowac ze cos pomiedzy 50 a 75%?



wody wymienilem 2 i pol wiaderka (wiaderko 12l) czyli 10 %

mozliwe ze no3=25-50mg/l bylo przed kolor posredni byl pomiedzy

a teraz wskazuje 12.5mg/l

Opublikowano

Pierwszy problem to nie zamknięty cykl azotowy

Drugi przyjdzie wcześniej niż myślisz - obsada coś mi nie pasuje

borylei w 120 cm będzie miał jak karp w wannie, jednak prócz małego akwarium do tych ryb uważam, że w okresie dojrzewania saulosi samiec będzie ostro ganiał borylei potem gdy uda się im przeżyc saulosi już im nie podskoczy ale sam może mieć cieżko.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
    • Mniej niż 18 , tak naprawdę bałbym się zalewać już to akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.