Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

1. Kupiłem dzisiaj szary piach rzeczny. Jak najlepiej go przygotować przed wrzuceniem do baniaka? Jaka ma być min. warstwa?? Akwarium ma być bez roślin.


2. Szukam czarnych, albo ciemnografitowych skał. Moglibyście podrzucić jakieś nazwy. Byłem u siebie w 2 składach kamienia i jak na złość nie mają nic z ciemnych kamieni. Czy orientuje się ktoś gdzie w Krakowie, albo na wschód od Krakowa są jakieś składy gdzie można kupić takie skałki??


3. Mam styropian na dno, ale taki z kropkami. Może być czy szukać koniecznie białego??

Opublikowano

lepiej szukaj białego

zastanawiał bym się czy te kropki to nie środek przeciwgrzybiczny

kup piaskowiec, zobaczysz jak szybko zrobi ci się ciemny przez glony

Opublikowano

Piasku daj ile chcesz. Imo optymalnie przy twoim akwa to bedzie ok. 5 cm. Ja mam 15. Kamienie. SERPENTYNIT i przerozne lupki. Styropian. W ciapki to dalmatynczyk...efekt recyklingu. Daj bialy.arkusz to koszt ok.2-3 zl

Opublikowano

A co z piaskiem?? Jak to "preparować" ??


I jeszcze jedno. Umyłem właśnie baniak - wiem, że marnotrawstwo - czystym SPIRYTUSEM i jest jajo. Są straszne smugi w środku. Pierwszy raz widzę takie smużenie po spirytusie.


Przejechałem drugi raz i jest to samo. Może ziemniaki do spirytusu jakieś złe dali ;p

Opublikowano

Piach wyplucz w wiadrze pod biezaca woda tak dlugo az przestanie macic i tyle. Smugi znikna po zalaniu akwa woda, jesli nie to mozna juz po napelnieniu gabka przetrzec, toz to oczywista oczywistosc.

Opublikowano

No skoro to oczywista oczywistość to już nie mam pytań odnośnie szkła.


Piach zacznę płukać jutro, bo zmienię ten styropian na biały.


Dzięki

Opublikowano

jak będziesz kupował styropian to poproś o twardy, taki jak się stosuje pod posadzki itp(np. eps 100). Mniej się kruszy i odkształca. Czarne kropki to grafit- teoretycznie poprawia zdolności izolacji cieplnej - bez znaczenia w naszym przypadku. Do styropianu nie dodaje się srodków przeciwgrzybiczych.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.