Skocz do zawartości

Problem z pożądanymi glonami


intruz23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam akwarium 150x50x60 (450l) założyłem je nie dawno bo jakoś dwa miesiące temu ok. miesiąc temu wpuściłem ryby ;) Jako dekoracje mam ok 50kg kamieni płaskich (nie wiem co to ) znalazłem je nie daleko domu (mieszkam we Wrocławiu) i chciałbym żeby ładnie obrosły glonem i w ogóle go nie mam w akwarium... ;| jako oświetlenie mam standardowe jarzeniówki które były razem z pokrywą plastikową plus oświetlenie nocne parę diod białych (Świecą całą noc) Proszę o pomoc w wyhodowaniu ich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prze tuningowałem troszku pokrywę w miejsce gdzie są startery i dławiki wyciąłem ten plastik przeniosłem ten sprzęt do szafki i wstawiłem trzecią świetlówkę całość łącznie z klapkami okleiłem srebrną folią samoprzylepną od klimatyzacji na bokach jest miejsce na zwykłe oprawki do żarówek świecowych (przezroczyste nie matowe!!!) można 25W lub 40W to dla gloników, można też jakiś nawóz dla roślin wlać co jakiś czas. Jeszcze jak jestem w domy zdejmuje klapki i na podstawkach z drewna bo się nagrzewają i szkodzi to pokrywie, podświetlam dwoma halogenami 150W (takie z budowlanego) tak 4-5 godzin. A te świetlówki standardowe wywali zakup coś innego tu masz link z opisami co i jak http://www.zoolight.pl/cat-pol-12223359 ... ki-T8.html


http://www.zoolight.pl/product-pol-93-3 ... 6000K.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stwierdziłem że najbardziej rozrostowi glonów sprzyja silny ruch wody.

Przez jakiś czas specjalnie kierowałem odpływ z filtra aby "dmuchał" na kamienie i w tym miejscu glony wyraźnie szybciej rosły.



Ja mam deszczownię ustawioną na środku akwa skierowaną w dół na kamienie i bardzo dobrze napowietrza mi to akwa i nie potrzebuję przez to filtra wewnętrznego a akwarium i tak zawsze czyściutkie ;) a glony chyba mnie nie lubią;p kiedyś miałem malawi 112litrów i glonki miałem fajne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


i bardzo dobrze napowietrza mi to akwa i nie potrzebuję przez to filtra wewnętrznego.



Tylko widzisz my tutaj filtry wewnętrzne wykorzystujemy do filtracji mechanicznej, co przy pysiacjh jest niezbędnbe bo to straszne brudasy, a fakt napowietrzania jest drugorzędny.

Nie wiem jakie masz akwarium i jakie ryby, ale gdzieś produkty przemiany materii się muszą znaleźć, jeśli nie w mechaniku, to pewnie masz je w filtrze biologicznym, no chyba ze filtra zewnętrznego też nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


i bardzo dobrze napowietrza mi to akwa i nie potrzebuję przez to filtra wewnętrznego.



Tylko widzisz my tutaj filtry wewnętrzne wykorzystujemy do filtracji mechanicznej, co przy pysiacjh jest niezbędnbe bo to straszne brudasy, a fakt napowietrzania jest drugorzędny.

Nie wiem jakie masz akwarium i jakie ryby, ale gdzieś produkty przemiany materii się muszą znaleźć, jeśli nie w mechaniku, to pewnie masz je w filtrze biologicznym, no chyba ze filtra zewnętrznego też nie masz.



Akwarium jak w opisie 450l Filtr JBL 1500 (12l) z ceramiką a reszta to Gąbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc brak mechanika powoduje to że cały syfek ( w końcu te ryby również to robią ) leci do biologa, wiązać się to będzie z tym, że czyścić będziesz musiał biologa znacznie częściej niż potrzeba. A raczej nie muszę chyba mówić z czym się to wiąże.

To prawda ze to twoje akwarium i twoje zabawki, ale po co robić sobie problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.