Skocz do zawartości

filtry kubelkowe polaczone szeregowo


Siwy1973

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa już do mnie dotarła, kupiłem używaną ale kultura pracy i wydajność super, natrafiłem jednak na pewien problem natury techniczne. w zestawie do pompy są dwie nakrcane redukcje niestety średnica na wyjścia 18/24 potrzebuję to połączyć z karbowanymi wężami fluwal zakończonymi gumowymi końcówkami o średnicy wewnętrznej około16mm, niestety nie da się, czy są jakieś redukcję lub domowe patenty diy na stworzenie takiej redukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pemergency

Możesz kupić sobie redukcję o identycznej wielkości jak gwint w pompie, bodajże 1.5" nie jestem pewien bo nie napisałeś, którą pompę kupiłeś i wyjść bezpośrednio na wąż, albo na 3/4 i wtedy dopiero z 3/4 na wąż. Ile Ci brakuje żeby nasunąć tą gumę z fluvala na redukcję w pompie? w mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem nj4500, nasuniecje węża na tą redukcję jest niewykonalne, najlepiej było bu zastąpienie orginalnej redukcji na tą o której pisałeś, bezpośrednio od pompy jest otwór o srednicy 1 cala, tak mi się wydaje, wiem że są takie redukcję tylko że metalowe, zależało mi żeby były plastikowe a takich nigdzie nie mogę namierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orginalna redukcje: gwint zewnętrzny o srednicy z około 31mm, potrzebuję to zredukować do takiej średnicy żeby założyć standardowy wąż 16/22 tyle samo maje te końcówki w wężach fluval, mam jeszcze jedno pytanie na jednymm z twoich filmików widzałem że masz założony taki zawór GZ czarny z czerwonym pokretłem, tez taki kupiłem, tylko wydaje mi sie że mają strasznie małą średnice .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pemergency
orginalna redukcje: gwint zewnętrzny o srednicy z około 31mm, potrzebuję to zredukować do takiej średnicy żeby założyć standardowy wąż 16/22 tyle samo maje te końcówki w wężach fluval


Ja bym zrobił tak jak Ci wyżej napisałem, kupiłbym kawałek węża 19/25 i jego założył na redukcję w pompie, bo na 100% pasuje, a z tego węża przez tą redukcję co wkleiłem wyżej na wąż fluvala i po sprawie


Masz jeszcze coś takiego w różnych rozmiarach, ale cena 20zł za sztukę + wysyłka do PL


$T2eC16dHJH8E9qSEW8mZBQ0yG8GeB!~~60_12.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę drogo, taki sam ocynkowany kosztuje pare groszy, ale boje się wstawiac metalowy, , może jeszcze coś pokombinuję,

-- dołączony post:

jeszcze pytanie o ten zawór który masz u siebie zamontowany za pompą, zamówiłem taki sam ale wydaje mi się że jest mocno zwężony w środku, czy nie blokuje ci przez to przepływu.


mam jeszcze jeden pomysł mam plastikową cienkościenną rurkę która prawie na styk wchodzi w ten otwór w orginalnej redukcji, jak by to połączyć żywicą epoksydową a na ta rurke idealnie wchodzi wąż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.