Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Od tygodnia posiadam 8 sztuk yellowków (3-4cm) z czego jedna rybka padła po 2 dniach :/ Od wczoraj jedna yellow (najbardziej wybarwiona z całego stadka - na 99% samiec) chowa się pod kamieniami, ,,ciężko" pływa i oddycha, nie posiada żadnych widocznych objawów choroby, ani ran na ciele. Pokarm jadla tylko wczoraj wieczorem. Zauważyłam również, że inna rybka - jedna z większych, w ogóle nie wybarwiona gania pozostałe yellowki - czy może to mieć związek z tą wybarwioną, co cały czas sie chowa?

Akwarium jest jednogatunkowe, 112 l, parametry wody w normie. proszę o pomoc co może być przyczyną takiego zachowania ???

Post przenoszę do właściwego działu. Zwracałem Ci już uwagę na formę zadawania pytań dotyczących chorób. Podaj wymagane informacje [pokarm, filtracja,parametry!!!!!] w przeciwnym razie post zostanie usunięty. mutra

Opublikowano

Pokarmy:

Tropical Spirulina 36%

Tropical Malawi

Tropical D-Allio Plus

Sera Granugreen

Sera San

Tetra Mini Grabules

mrożony kryl

Filtracja wewn Aqua szut senior 750 i kubełek, ale nie pamiętam jaki

parametry :

pH 7,7

Co2 0,1

Co3 10

Opublikowano

przyczyna jest nieustabilizowany cykl azotowy na co wskazuje co2 :mrgreen: =0,1 :mrgreen:

inna bajka jest juz ze trzymanie yelowa 112l. to masakra. za pare miesiecy rybsko tak podrosnie ze bedzie sie krecilo w kolko.

nie pamietasz jaki masz kubel? to wstan z krzesla i popatrz co na nim pisze. takie trudne ?\

btw. temat beton.

Opublikowano
przyczyna jest nieustabilizowany cykl azotowy na co wskazuje co2 :mrgreen: =0,1 :mrgreen:

inna bajka jest juz ze trzymanie yelowa 112l. to masakra. za pare miesiecy rybsko tak podrosnie ze bedzie sie krecilo w kolko.

nie pamietasz jaki masz kubel? to wstan z krzesla i popatrz co na nim pisze. takie trudne ?\

btw. temat beton.


Też tak myślę . :D

Opublikowano

Moja pomyłka, chodziło o NO2 i NO3 - za błąd przepraszam. Filtr zewnętrzny mam Aquaela Mini Kani 120, a od razu nie mogłam podać pełnej nazwy bo zwyczajnie nie było mnie w domu i pisałam nie ze swojego kompa :evil:

Temat nie jest chyba "beton" bo zwyczajnie proszę o porade doświadczonych kolegów,bo coś niedobrego dzieje się z moją rybką. Jak ktoś nie ma ochoty sie wypowiadać albo potępiać to po co w ogóle pisze ???

Podobno akwa dla pyszczaków to min 112 l ??? To w takim razie może kolega slawekosw powie jakie pyszczaki nadają się do takiego zbiornika ??? Obsada i tak będzie to redukcji - mam zamiar zostawić 1+3(4).

Opublikowano

Podobno akwa dla pyszczaków to min 112 l ??? To w takim razie może kolega slawekosw powie jakie pyszczaki nadają się do takiego zbiornika ???



teoria akwa minimalnego dla pyskow opiewa na akwa 112 l. osobiscie sie z nim nie zgadzam , gdyz dla mnie to 240l. ale nie o tym mowa/pisanie. oczywiscie ze podam ci przykladowe gatunki : saulosi, maingano, rdzawe ...moge tak wymieniac bez konca.. niestety musisz sie liczyc ze twoje ryby urosna i nie bedzie wtedy "pomocy".


juz nie raz prosilas o pomoc i moderatorzy musieli zamykac posty bo byly juz nie raz, nie dwa omawiane,, smiem przypuszczac, ze nie posiadasz podstawowej wiedzy o pyszczakach, skoro zakladasz posty typu :"rybka zdechla".

z calym szacunkiem dla Ciebie : to tak jakbym sie zapisal na forum komarek.pl (stary motorek ) i napisal : nie jedzie ..nie mam paliwa w baku, czy to moze byc powod ?

Opublikowano

Jak troszke podrosną to pomyśle nad więklszym baniakiem - własnie ok 250l, ale narazie mnie niestety nie stać na taki zakup;/ Pytam bo nigdzie nie znalazłam konkretnej odpowiedzi na moje pytania, a przygodę z pyszczakami dopiero zaczynam, więc to chyba rzecz ludzka uczyć się na błędach, oczywiście chciałabym, aby tych błędów było jak najmniej...

Opublikowano

To jedziemy. Stawiam na to,że masz rozsypany cykl azotowy, o czym świadczy obecność NO2 jak ci już powiedział Sławek. W "normalnym" akwa NO2 powinno być niewykrywalne (zakładam,że pomiar został wykonany prawidłowo).Skąd się to wzięło - czy to z powodu zbyt dużej ilości ryb/częstości podmian/zdechłego filtra/braku wydajnej filtracji biologicznej/zalegającego pokarmu - spróbój sama dociec i wyeliminować przyczynę. Nie podałaś wyników pomiaru NH3, być może nie było sprawdzane, ale to obecność amoniaku w wodize może być przyczyną padania ryb. Przede wszystkim radziłbym ustabilizować cykl azotowy, zrób podmianę wody,wlej preparat w rodzaju nitrivec,silnie napowietrzaj, ogranicz karmienie ryb i obserwuj. Rób testy no2 i no3 co kilka dni. Jeśli zauważysz no2=0 a wysokie no3 sytuacja zacznie wracać do normy. 112l to minimum dla malawi,jeśli twoje yellow są jeszcze młode pomyśl nad większym akwa. Większe akwa wybacza błędy, w małym trudno utrzymać równowagę.

Wszystko to było wielokrotnie wałkowane na forum, znalezienie takiego tematu to 3 sekundy, nie dziw się,że komuś nie chce się odpowiadać.

Opublikowano

Yellowek niestety zdechł :( Ponownie sprawdziłam parametry wody tym razem testami paskowymi JBL (wcześniej Zoolka) i wyszło:

pH: 7,6

NO2:0

NO3: 10 - 25 (z przewagą na 10)

kH: 3-6 (i ku mojemu zdziwieniu pasem zmienił kolor na oliwkowo-fioletowy?)

gH: >7 >14

Testy robione po 2 dniach po podmianie wody

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @Duckdub coś nie działa  
    • Witam, ja od początku krótkiej przygody z cyrkulatorami miałem Eheim stream On 6500+. Najpierw w 300l a później w500l. Regulacja jest uboga ale szczerze mówiąc w niczym mi to nie przeszkadzało. Jeśli wycelujesz nieco bardziej w górę czy w dół to już zmienisz ogólny prąd wody. Obecnie mam w 500l podobnego Eheima 9500+ i jedzie na maksa. Woda pięknie się rusza, żadnej pralki. Ryby oczywiście duże i w ogóle ich to nie rusza. Wycelowany trochę w górę mocno natlenia wodę. Także tafla wody jest u mnie brutalnie poruszona.  Miałem dwa mniejsze tunze i chyba miałem pecha. Jeden wibrował po tygodniu i go oddałem a drugi wytrzymał z pół roku i był bardzo głośny. Też się go pozbyłem.  Ogólnie woda lekko płynie, ryby mają subtelny ruch, kupy wszystkie płyną idealnie do zasysu. Eheimy używam piąty rok jakoś.  Oczywiście jak jest całkowita cisza w salonie, ryby nie chlupia a za oknem nie jedzie Harley Davidson to słychać delikatnie cyrkulator.  Kiedyś w modelu 6500 padł wirnik, tzn był głośny i tuż przed końcem 3 letniej gwarancji dostałem nowy cyrkulator. Oczywiście żeby woda się ruszała kupiłem tanio nowy 9500 i tak został. A 6500 czeka w pudełku. Ryby mówią że wolą 9500 😁  
    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.