Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Od tygodnia posiadam 8 sztuk yellowków (3-4cm) z czego jedna rybka padła po 2 dniach :/ Od wczoraj jedna yellow (najbardziej wybarwiona z całego stadka - na 99% samiec) chowa się pod kamieniami, ,,ciężko" pływa i oddycha, nie posiada żadnych widocznych objawów choroby, ani ran na ciele. Pokarm jadla tylko wczoraj wieczorem. Zauważyłam również, że inna rybka - jedna z większych, w ogóle nie wybarwiona gania pozostałe yellowki - czy może to mieć związek z tą wybarwioną, co cały czas sie chowa?

Akwarium jest jednogatunkowe, 112 l, parametry wody w normie. proszę o pomoc co może być przyczyną takiego zachowania ???

Post przenoszę do właściwego działu. Zwracałem Ci już uwagę na formę zadawania pytań dotyczących chorób. Podaj wymagane informacje [pokarm, filtracja,parametry!!!!!] w przeciwnym razie post zostanie usunięty. mutra

Opublikowano

Pokarmy:

Tropical Spirulina 36%

Tropical Malawi

Tropical D-Allio Plus

Sera Granugreen

Sera San

Tetra Mini Grabules

mrożony kryl

Filtracja wewn Aqua szut senior 750 i kubełek, ale nie pamiętam jaki

parametry :

pH 7,7

Co2 0,1

Co3 10

Opublikowano

przyczyna jest nieustabilizowany cykl azotowy na co wskazuje co2 :mrgreen: =0,1 :mrgreen:

inna bajka jest juz ze trzymanie yelowa 112l. to masakra. za pare miesiecy rybsko tak podrosnie ze bedzie sie krecilo w kolko.

nie pamietasz jaki masz kubel? to wstan z krzesla i popatrz co na nim pisze. takie trudne ?\

btw. temat beton.

Opublikowano
przyczyna jest nieustabilizowany cykl azotowy na co wskazuje co2 :mrgreen: =0,1 :mrgreen:

inna bajka jest juz ze trzymanie yelowa 112l. to masakra. za pare miesiecy rybsko tak podrosnie ze bedzie sie krecilo w kolko.

nie pamietasz jaki masz kubel? to wstan z krzesla i popatrz co na nim pisze. takie trudne ?\

btw. temat beton.


Też tak myślę . :D

Opublikowano

Moja pomyłka, chodziło o NO2 i NO3 - za błąd przepraszam. Filtr zewnętrzny mam Aquaela Mini Kani 120, a od razu nie mogłam podać pełnej nazwy bo zwyczajnie nie było mnie w domu i pisałam nie ze swojego kompa :evil:

Temat nie jest chyba "beton" bo zwyczajnie proszę o porade doświadczonych kolegów,bo coś niedobrego dzieje się z moją rybką. Jak ktoś nie ma ochoty sie wypowiadać albo potępiać to po co w ogóle pisze ???

Podobno akwa dla pyszczaków to min 112 l ??? To w takim razie może kolega slawekosw powie jakie pyszczaki nadają się do takiego zbiornika ??? Obsada i tak będzie to redukcji - mam zamiar zostawić 1+3(4).

Opublikowano

Podobno akwa dla pyszczaków to min 112 l ??? To w takim razie może kolega slawekosw powie jakie pyszczaki nadają się do takiego zbiornika ???



teoria akwa minimalnego dla pyskow opiewa na akwa 112 l. osobiscie sie z nim nie zgadzam , gdyz dla mnie to 240l. ale nie o tym mowa/pisanie. oczywiscie ze podam ci przykladowe gatunki : saulosi, maingano, rdzawe ...moge tak wymieniac bez konca.. niestety musisz sie liczyc ze twoje ryby urosna i nie bedzie wtedy "pomocy".


juz nie raz prosilas o pomoc i moderatorzy musieli zamykac posty bo byly juz nie raz, nie dwa omawiane,, smiem przypuszczac, ze nie posiadasz podstawowej wiedzy o pyszczakach, skoro zakladasz posty typu :"rybka zdechla".

z calym szacunkiem dla Ciebie : to tak jakbym sie zapisal na forum komarek.pl (stary motorek ) i napisal : nie jedzie ..nie mam paliwa w baku, czy to moze byc powod ?

Opublikowano

Jak troszke podrosną to pomyśle nad więklszym baniakiem - własnie ok 250l, ale narazie mnie niestety nie stać na taki zakup;/ Pytam bo nigdzie nie znalazłam konkretnej odpowiedzi na moje pytania, a przygodę z pyszczakami dopiero zaczynam, więc to chyba rzecz ludzka uczyć się na błędach, oczywiście chciałabym, aby tych błędów było jak najmniej...

Opublikowano

To jedziemy. Stawiam na to,że masz rozsypany cykl azotowy, o czym świadczy obecność NO2 jak ci już powiedział Sławek. W "normalnym" akwa NO2 powinno być niewykrywalne (zakładam,że pomiar został wykonany prawidłowo).Skąd się to wzięło - czy to z powodu zbyt dużej ilości ryb/częstości podmian/zdechłego filtra/braku wydajnej filtracji biologicznej/zalegającego pokarmu - spróbój sama dociec i wyeliminować przyczynę. Nie podałaś wyników pomiaru NH3, być może nie było sprawdzane, ale to obecność amoniaku w wodize może być przyczyną padania ryb. Przede wszystkim radziłbym ustabilizować cykl azotowy, zrób podmianę wody,wlej preparat w rodzaju nitrivec,silnie napowietrzaj, ogranicz karmienie ryb i obserwuj. Rób testy no2 i no3 co kilka dni. Jeśli zauważysz no2=0 a wysokie no3 sytuacja zacznie wracać do normy. 112l to minimum dla malawi,jeśli twoje yellow są jeszcze młode pomyśl nad większym akwa. Większe akwa wybacza błędy, w małym trudno utrzymać równowagę.

Wszystko to było wielokrotnie wałkowane na forum, znalezienie takiego tematu to 3 sekundy, nie dziw się,że komuś nie chce się odpowiadać.

Opublikowano

Yellowek niestety zdechł :( Ponownie sprawdziłam parametry wody tym razem testami paskowymi JBL (wcześniej Zoolka) i wyszło:

pH: 7,6

NO2:0

NO3: 10 - 25 (z przewagą na 10)

kH: 3-6 (i ku mojemu zdziwieniu pasem zmienił kolor na oliwkowo-fioletowy?)

gH: >7 >14

Testy robione po 2 dniach po podmianie wody

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.