bezsenny Opublikowano 17 Sierpnia 2009 #1 Opublikowano 17 Sierpnia 2009 mam problem z mlodymi demasoni , posiadam ich 11 szt. w 240l. od jakis 2 miesiecy maja one ok 3 do 4 cm. ale tych ryb wogole nie widze sa pochowane, plochliwe, nawet podczas karmienia sie plosza wyplywaja tylko na moment ze swoich kryjowek i niewiem co robic . poprostu juz nie mam do nich sil wyglada to tak jakbym mial 240l puste akwarium , a ryby tylko na doslownie moment wystawiaja glowy z za skal . czy istnieje jakies sensowne rozwiazanie tego problemu by demony nie byly tak cnotliwe , moze dolozyc im kolejny gat. ? prosze o rade
shinuk Opublikowano 17 Sierpnia 2009 #2 Opublikowano 17 Sierpnia 2009 Witaj .Może masz za jasno w akwarium ,wiesz tło oświetlenie i piasek.Nic nie da rady pokombinować :?:
eljot Opublikowano 17 Sierpnia 2009 #3 Opublikowano 17 Sierpnia 2009 spróbuj je przegłodzić ze dwa dni a potem przyklej jakiś pokarm w tabletkach do przedniej szyby, głód powinien zwyciężyć a jak zobaczą że nic im nie grozi to jest szansa że się przyzwyczają do otwartych przestrzeni
yaro Opublikowano 17 Sierpnia 2009 #4 Opublikowano 17 Sierpnia 2009 jak byś zrobił zdjęcie akwarium, no i podał parametry wody.
bezsenny Opublikowano 17 Sierpnia 2009 Autor #5 Opublikowano 17 Sierpnia 2009 chwilowo nie dysponuje aparatem ale cos sprobuje wrzucic jutro a parametry : ph 8 no2 0 no3 10 , oswietlenie to narva 30W oceanic nature wraz z blue lecz blue jest caly czas wylaczona wystroj to tlo cx5 i kupa duzych kamieni zdjecie akwa jest w galerii lecz teraz kamienie leza bardziej na plasko a demony chowaja sie wlasnie blizej tla i moje akwa stoi jakby puste
romekjagoda Opublikowano 18 Sierpnia 2009 #6 Opublikowano 18 Sierpnia 2009 Jaki masz kolor tła, jaki kolor piasku, jaki skał? Gdzie stoi akwarium - czy np, koło drzwi, przejścia, na korytarzu?
bezsenny Opublikowano 18 Sierpnia 2009 Autor #7 Opublikowano 18 Sierpnia 2009 kolor tla brazowo zielony tak samo jak kamienie duze lupki skalne podloze to piach rzeczny wymieszany z grysem dolomitowym akwarium stoi blisko drzwi naprzeciwko pieca kaflowego gdyz zmienilem mieszkanie na starym stalo w mniejszym pokoju blisko lozka i ich zachowanie bylo identyczne od malego . mam pytanie czy wina moze lezec w zbyt duzej liczbie kryjowek i zbyt malej ilosci demasoni , bo nie widze zadnych poscigow ucieczek itd. rybki sobie poprostu zyja , ze tak bym to nazwal zmienilem obsade 2 miesiace temu by poobserwowac zachowanie ryb w akwarium jednogatunkowym , a od samego poczatku mam problemy z sama obserwacja ryb. i zaczyna mnie poprostu denerwowawac
shinuk Opublikowano 18 Sierpnia 2009 #8 Opublikowano 18 Sierpnia 2009 Ja miałem podobny problem na początku, gdy były pseudotropheus zebra z aurorą .Jako ,że zbiornik stoi w południowym pokoju gdzie światło słoneczne padało przez cały czas więc w ciągu dnia nie zapalałem sztucznego i ryby pływały .Problem zaczynał przy sztucznym oświetleniu chowały się i mogłem oglądać same skały.Zmiana nastąpiła gdy wpuściłem ornatusy .Może są bardziej ciekawskie ,może bardziej odważne, czy reszta się oswoiła z zbiornikiem najważniejsze jest to wieczorem mogę podziwiać swoje pyśki
bezsenny Opublikowano 18 Sierpnia 2009 Autor #9 Opublikowano 18 Sierpnia 2009 i to jest wlasnie dziwne bo w tym samym zbiorniku plywaly rowniez mlode interruptusy i one tez sie tak chowaly dzisiaj wpuszcze na probe doroslego samca o.virginalis gold i zobacze co wtedy sie bedzie dzialo w akwa
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się