Skocz do zawartości

Dziwne łuski..


czester_

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem... mój samiec saulosi dostał dzis czegos. Mianowicie łuski po srodkowej czesci z obu stron zrobiły mu sie postrzepione na koncach i troche wystaja.. narazie jest ich malo ale bardzo sie boje o niego:/ dodatkowo co zaobserwowalem stojac w miejscu rusza sie calym cialem a nie samymi pletwami... ew moge przyslac zdjecia. Wiecie co to i jak to leczyc? Prosze o szybka odpowiedz, co jak co ale przywiazalem sie do tych rybek!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mój samiec saulosi dostał dzis czegos. Mianowicie łuski po srodkowej czesci z obu stron zrobiły mu sie postrzepione na koncach i troche wystaja..


A nie dostał przypadkiem łomoty od innej ryby. nie sądzę aby choroba w ciągu jednego dnia doprowadziła do takich zmian, natomiast bardzo przypomina to uraz mechaniczny spowodowany walką, bezpośrednim atakiem innej ryby lub uraz o dekoracje podczas walki lub ucieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img246.imageshack.us/my.php?imag ... 005vf8.jpg

http://img476.imageshack.us/img476/2593/obraz003ln3.jpg


Oto zdjęcia mojego pyszczaka. Wyskoczylo mu to dziś, jak widać nie ma tego dużo ale oprócz tego przestał pływać tylko woli stać na boku akwarium i jak juz mówiłem specyficznie rusza się całym tułowiem.

Samiec ten jest dominatem mam dwa w akwarium z czego tamten za bardzo nie lubi 'podskakiwac' bo dostawał ale on za kazdym razem wiec trzyma się z daleka od terytorium tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wyskoczylo mu to dziś, jak widać nie ma tego dużo ale oprócz tego przestał pływać tylko woli stać na boku akwarium i jak juz mówiłem specyficznie rusza się całym tułowiem.

Samiec ten jest dominatem mam dwa w akwarium z czego tamten za bardzo nie lubi 'podskakiwac' bo dostawał ale on za kazdym razem wiec trzyma się z daleka od terytorium tego.



Prawde mówiąc to choroby nie są moja najmocniejszą stroną, ale jednak bym obstawiał uraz mechaniczny tak jak powyżej pisałem dodatkowo inne objawy opisane przez ciebie na to wskazuja + na to że oprócz uszkodzonych łusek ryba ma tez jakies uszkodzenia wewnetrzne/nerwowe.

Być może ten drugi jednak podskoczył albo dominant go zaczepił i tym razem miał mniej szczęścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.