Skocz do zawartości

Tło strukturalne (fotorelacja)


Rekomendowane odpowiedzi

Taka opinia nie bierze się z nikąd.

Wszedzie rosną doskonale o ile oprócz warunków istnieje wymiana gazowa podłoża z przestrzenią akwarium.

I tu jest pies pogrzebany w piasku.




no to wytłumacz tym roślinom, co rosną w naturze, że im warunki nie sprzyjaja i musza zgnić :), bo przeciez 99% roślin wodnych rośnie w piasku, albo piasku gliniastym, lub mule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwarium nie będzie roślin. Zdecydowałem się już na 100% ze będę hodował Księżniczki z Burundi :) Kupię cztery a po dobraniu się parki resztę oddam :) Mam takie pytanie, czy lepiej kupić te księżniczki po 1 sztuce w innych sklepach? Czy od razu kupić 4 w jednych sklepie?


Wczoraj kupiłem testy:


dsc00430g.jpg


oto wyniki:


dsc00428x.jpg


dsc00427v.jpg


dsc00429u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyniki normalne, jak dla zalanego akwarium. Wysokie pH -widać efekt tła z CR, podmień wodę z 50% zanim wpuścisz ryby.

jesli masz możliwość kupna ksieżniczek w po 1 w każdym sklepie, to dobrze. Pamiętaj aby były podobnej wielkości, oraz ze w ten sposób zwiększasz szansę na zachorowanie, wiec przyglądaj się rybkom dokladnie.


Jak startujesz zbiornik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryby mam zamiar wpuścić 10 lipca. Niedaleko mnie jest sklep Malawi gdzie rozmnażają księżniczki z celach zarobkowych. Kupiłbym u nich 2 sztuki następnie w Carrefourze i Auchanie po jednej sztuce. Jak rozpoznać płeć? Co z tymi kamieniami? Można malować? Po pomalowaniu trzymałbym je w misce z wodą, którą bym co kilka dni wymieniał na nową więc nie ma problemu. Ryby i tak będą dopiero za kilka tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz blisko SM to wszystkie wzięłabym u nich, masz pewne źródło. A w marketach to nigdy nie wiadomo


A nie będzie z nimi problemów? Chodzi mi o wady genetyczne potomstwa.


Dzisiaj idę na samotny spacer w poszukiwaniu różnych kamieni. Może znajdę jakieś o fajnych kształtach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym u nich 2 sztuki następnie w Carrefourze i Auchanie po jednej sztuce. Jak rozpoznać płeć?


Jak by Ci to napisać?..


1. Zapewne nie tylko ty wiesz, że niedaleko znajduje się hodowla ryb tropikalnych :wink:, więc lepiej chyba wziąć ryby z jednego miejsca. Duże sklepy zapewne zaopatrują się u jednego hurtownika.


2. Płeć jest rozpoznać bardzo trudno, w zasadzie tylko u dorosłych osobników jest to możliwe. Więc jeśli chcesz dobrać parę to musisz kupić więcej niż 4 ryby, no chyba, że będziesz miał dużo szczęścia.


3. Raczej nie przejmuj się genetyka. Przy tej wielkości akwarium może być ciężko odchować większą ilość osobników. Taka słoikowa selekcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.