norbitek Opublikowano 28 Maja 2009 Autor #11 Opublikowano 28 Maja 2009 A ile wody z 375l akwarium (sumpa nie liczę) powinienem sobie zostawić aby nie zdestabilizowac akwarium. Bo całej pewnie nie zmieszczę i będę musiał ją wylać. A tak przy okazji. Miałby ktoś z Warszawy lub północno-wschodnich okolic pożyczyć pojemnik, beczkę, akwarium do wody na czas operacji? Planuję ją na lipiec.
Misyo Opublikowano 30 Maja 2009 #12 Opublikowano 30 Maja 2009 Coś mi tu nie pasuję... czy to możliwe aby od karmiaty 8mm było? pierwszy raz słyszę... Ja u sebie miałem styropian 1cm i nie było jakiegokolwiek przechylenia względem tył/przód..... A jednak masa była trochę większa... Tej karmiaty to z 5cm musiałoby być aby 8mm mieć przechył.... A może masz krzywą podłogę po prostu? Albo szafka nie jest idealna... coś mi tu nie pasuję...
norbitek Opublikowano 30 Maja 2009 Autor #13 Opublikowano 30 Maja 2009 Nie 5 a 2cm. A blat idealnie równy. Gdyby karimaty był 1 cm, byłoby pewnie ok.
norbitek Opublikowano 30 Maja 2009 Autor #15 Opublikowano 30 Maja 2009 Podłoga jest krzywa ale stelaż był idelanie wypoziomowany. Zresztą jak przystawię teraz poziomicę do blatu szafki to jest poziom jest idealny. Poprostu większa ilość kamieni z tyłu zgniotła karimatę. Pewnie jakby był 1 cm, to też by się zgniotła na tył tyle że nie tyle. W lipcu będę wymieniał na 1 cm styropian. Jako że nie mogę pozwolić sobie na całkowite przestawienie akwarium na bok podczas tej podmiany (z racji klejonej hudrauliki mogę podnieść tylko do góry ok 10cm - kolejny błąd pierwszego akwarium) to łatwiej mi będzie podkładać paski styropianowe (np 15 cm co 5 cm.) tak jak ma cezarix. Niestety nie wiem czy twardość styropianu ma jakieś znaczenie, czy kupować z marketu budowlanego pierwszy lepszy. Niechaciałbym aby po roku znów mi tak bardzo osiadł na tył.
Misyo Opublikowano 30 Maja 2009 #16 Opublikowano 30 Maja 2009 Pierwszy lepszy z marketu... Aż trudno uwierzyć aby tak ciężar się rozkładał na takiej powierzchni.... w ogóle mi to nie pasuję... Co do układania pasków... nie chciałoby mi się tak bawić... Łatwiej po duże płaty kłaść...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się