Skocz do zawartości

Zbiornik z samymi samcami


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jak wygląda "zapotrzebowanie" na kryjówki, rewiry itp w akwarium z samymi samcami.

W akwa jakoś dużo samców mi się zrobiło ale jak do tej pory jest spokój.

Mam nadzieję że będzie tak wiecznie ale gdyby coś było nie tak to chciałbym zostawić w głównym baniaku haremy 1+... a resztę samców przenieść do drugiego zbiornika.

Wzięło mi się to stąd że chciałem oddać 2 dorosłege samce saulosi i zgłosiło się do mnie kilku chętnych lecz po wymianie maili odpisałem im że niestety ale im nie dam moich rybek.

W korespondencji spytałem o baniaki jakie mają.

W jednym przypadku był to zbiornik z maingano i Yellow 80 litrów, w drugim już myślałem że w końcu jest ktoś kto trzyma ryby w odpowiednim baniaku bo było to 240 litrów, gdy zapytałem o obsadę to mnie zagięło: Lombardoi, Crabro, Moori !!!

Również odpisałem żeby się bujał.

Niestety (a może stety :wink: ) ja chcę wiedzieć do jakich warunków trafiają moje ryby i jeżeli nie uznam ich za odpowiednie to sorry ale nic z tego.

Więc pomyślałem że lepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie zbiornika male-only.

I tu pytanie - jak wygląda sprawa z rewirami, kryjówkami itp i ile ryb można trzymać.

Powiedzmy że w 240 litrowym baniaku można trzymać 15 ryb to czy można też trzymać tyle samo samców??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w takim all male tank też dobrze im nie będzie. Raczej ich nie wykastrujesz a hormony będą buzowały.

W galerii już jest fotka "Młody samiec w trakcie inkubacji" http://galeria.klub-malawi.pl/details.php?image_id=8338 :wink:


Co do ilości samców, ja patrze na to tak ( w przypadku saulosi) - ilość samców = mniej więcej ilości rewirów możliwych do objęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tego typu zbiorniki z Aulonocarami i wszystkie samce były piękne , u żadnego nie widziałem literki na boku :D

Co do hierarchii to nie obserwowałem na tyle długo aby wyłapać zależności , ale skoro wszystkie były ładnie wybarwione , tzn. że i hierarchia nie jest tam ustalona:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

u mnie przydazyla sie podobna sytuacja, tzn. jakos tak wyszlo-rowniez w wyniku braku czasu, ze w akwa zostaly mi 4 samce i 3 samice+ 2 male w tym jeden , ktory gdzies dorastal w kubelku....Powiem szczerze, ze samiec alfa jest najmocniej wybarwione, 3 nastepne juz mniej, natomiast przejawy agresji widac tylko w okresie kiedy samiec alfa zainteresuje sie jakas samica. W innym przypadku wszytskie plywaja sobie spokojnie. Obsada oczywiscie do zmiany, tzn 2 samce wyleca z akwa na czasie, zobaczymy tez co z malych wyrosnie. Ale wracajac do tematu jest mozliwe akwa z samymi samcami, choc w tym przypadku nie wiem, czy nie lepszym rozwiazaniem jest totalny brak kryjowek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.