bedeq Opublikowano 21 Maja 2009 #1 Opublikowano 21 Maja 2009 Mój baniak to 375L parametry woty to NO3-25,NO2-0,GH-14,KH-10,pH-8,0 od czterch dni mam mętną wode i newiem co mam zrobic woda ani sie nie pogarsza ani poleprza niewiem czy zrobic cześciową podmiane czy zastosowac nitrivec i wygląda to tak
Siwy1973 Opublikowano 21 Maja 2009 #2 Opublikowano 21 Maja 2009 jesli jest mleczna (moze pierwotniaki) to mocne napowietrzanie :?: a jesli to pyl z piachu to inaczej ustawic wylot z filtrow
eljot Opublikowano 21 Maja 2009 #3 Opublikowano 21 Maja 2009 Jak pierwotniaki to jw. a jeśli pył z piasku lub kamieni to załóż czasowo gęstą gąbkę lub watę do wewnętrznego to zbierze cały syfek
bedeq Opublikowano 21 Maja 2009 Autor #4 Opublikowano 21 Maja 2009 ja sam nie wiem co to jest napowietrzacz odkręcony na fula filtr wewnęczny ma drobną gąbke niewiem a może podmienic troche wody i dolac nitrivec
karl95 Opublikowano 21 Maja 2009 #5 Opublikowano 21 Maja 2009 Miałem już kiedyś podobny problem. Czy czasami w najbilższym czasie nie wymieniałeś wody ani nie zdarzyło ci się sypnąc ciut za duzo pokarmu. U mnie to akurat było to samo z powodu, że dzień wcześniej zmieniłem wode a następnie za dużo pokarmu i pierwotniaki murowane. Polecam ci jak wyżej mocne napowietrznie ja jeszcze dolałem jakiś preparat z tropicala (nie wiem czy to coś dało) ale po ok. 3-4 dnia woda wróciła do pierwotnego stanu a nawet była tak bardzo krystaliczna jak nigdy . Zgonów żadnych nie było.
Ikszudawd Opublikowano 21 Maja 2009 #6 Opublikowano 21 Maja 2009 Jeśli woda wchodzi w zielony (na zdjęciu trudno mi stwierdzić) to zakwit. A z tym ostatnio poradziłem sobie za pomocą waty akwarystycznej dwie doby i woda krystal. A jeśli pierwotniaki to tak jak wyżej napisano napowietrzać. Wszystkie zmartwienia kiedyś się zużywają
aarset Opublikowano 21 Maja 2009 #7 Opublikowano 21 Maja 2009 A nie podmieniłeś zbyt dużo wody? Jak długo akwa funkcjonuje? Jeśli to pierwotniaki to nie podmieniaj wody i tak jak napisali koledzy silnie napowietrzaj. Powinno być ok za 2-3 dni. Jak masz lampę UV to podłącz na ten czas.
bedeq Opublikowano 21 Maja 2009 Autor #8 Opublikowano 21 Maja 2009 akwarium funkcionuje trzy tygodnie cztry dni temu wpusciłem rybki i obawiam sie ze za wczesniej troche mnie ponosło lampy uv niemam tydzien temu podmieniłem 30L przedchwila zauwazyłem u jednej rybci ze cos jej dolega siedzi na dnie schowana za kamieniem i sie nie wynurza ani nie pobiera pokarmu od trzech dni mieze parametry wody nic sie nie zmienia NO3-25,NO2-0,GH-14,KH-10,pH-8,0
szulo Opublikowano 21 Maja 2009 #10 Opublikowano 21 Maja 2009 A może wodę masz mętną od farby, którą malowałeś tło? może zaczyna się rozpuszczać?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się