Skocz do zawartości

JBL ?


fhuzbych

Rekomendowane odpowiedzi

Wybierz z tych dwóch;

Atman CF 800/1000

Eheim P1 2224/2226



Jeśli masz rozterki to bierz to co wyżej. Filtry te poleciła ci osoba która zna rynek sprzętu akwarystycznego od drugiej strony, a filtrów widziała/przetestowała więcej niż my wszyscy razem wzięci ;).

Opierając się na opiniach z internetu dla każdej marki znajdziesz i za i przeciw i osoby polecające i odradzające, także wątpliwości się nie wyzbędziesz.

Twój wybór - twoja podłoga i nerwy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz z tych dwóch;

Atman CF 800/1000

Eheim P1 2224/2226



Jeśli masz rozterki to bierz to co wyżej. Filtry te poleciła ci osoba która zna rynek sprzętu akwarystycznego od drugiej strony, a filtrów widziała/przetestowała więcej niż my wszyscy razem wzięci ;).

Opierając się na opiniach z internetu dla każdej marki znajdziesz i za i przeciw i osoby polecające i odradzające, także wątpliwości się nie wyzbędziesz.

Twój wybór - twoja podłoga i nerwy ;)



Zrobiłem takie zestawienie:


ATMAN 1000 ok 360zł 30W 7L

EHEIM 2226 ok 530zł 25W 9L

JBL 900 ok 260zł 15W 7,6L

TETRA 700 235zł 13 W 6,6L

I konkluzja :

Priorytety Bezawaryjność, cicha praca ,duża pojemność

Atman duży pob prądu reszty nie wiem


Eheim bdrogi ponoć bdobry ale mała ilość na rynku tych filtrów co sprawia że niezadowolonych też mniejszy odsetek pob prądu też nie mały pojemność duża


JBL tani pob prądu umiarkowany poj dość duża ale na forach zgłaszane usterki (gdyby nie te usterki byłby idealny)

Tetra hm chyba nabardziej popularny co sprawia że największy odsetek niezadowolonych poj średnio mała ponoć delikatny

No i co wybór pomiędzy :


JBL 900 same atuty tylko to wadliwe działanie opisywane na forach

Eheim (mercedes) drogi jak chol... ponoć najlepszy


Czekam na szafkę ok 2 tyg pod akwa więc zobaczę jeszcze i się zastanowię jak starczy kaski to Eheim jak braknie to JBL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie można bawić długo robić zestawienia itd. ;)

Eheima 2226 dostaniesz już za 480 zł i co ważne jest praktycznie gotowy do użycia (do innych filtrów musisz jeszcze kupić i podmienić wkłady), czyli masz w nim ceramiki za prawie 200zł. Oczywiście dostaniesz też dużo tańsze wkłady, ale w przypadku eheima masz już bardzo dobrą ceramikę w komplecie.

Co do zużycia prądu to w przypadku produktów z niższej półki cudów niema - mniej wat = mniejsza wydajność pompy.

Eheim'ów nie jest wcale tak mało, pro I to już sprawdzona konstrukcja, a jest i sporo użytkowników chwalących sobie nadal serie classic.


Żeby nie było, że namawiam do eheima to mogę polecić jeszcze fluvala 305 ;)

Cena - 330 zł

Wydajność pompy - 1000 l/h

Powierzchnia filtracji mech - 56 m2

Objętość filtracyjna - 6,6 l

Pobór mocy - 15 W

Max. Wys. Słupa wody - 1,60 m

U mnie śmiga grubo ponad rok i żadnych problemów nie miałem, użytkuje i podłącza się to to przyjemnie. Z minusów - trochę warczy (ale tragedii nie ma) i długo się odpowietrza.


Aha, w sklepie malawi podają dla 2226 - 9l pojemności ale objętość wypełnień = 4,9l - to jest ważniejsze. No i inne źródła podają 6,7l pojemności i 4.9l na wypełnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie można bawić długo robić zestawienia itd. ;)

Eheima 2226 dostaniesz już za 480 zł i co ważne jest praktycznie gotowy do użycia (do innych filtrów musisz jeszcze kupić i podmienić wkłady), czyli masz w nim ceramiki za prawie 200zł. Oczywiście dostaniesz też dużo tańsze wkłady, ale w przypadku eheima masz już bardzo dobrą ceramikę w komplecie.

Co do zużycia prądu to w przypadku produktów z niższej półki cudów niema - mniej wat = mniejsza wydajność pompy.

Eheim'ów nie jest wcale tak mało, pro I to już sprawdzona konstrukcja, a jest i sporo użytkowników użytkujących i chwalących sobie nadal serie classic.


Żeby nie było, że namawiam do eheima to mogę polecić jeszcze fluvala 305 ;)

Cena - 330 zł

Wydajność pompy - 1000 l/h

Powierzchnia filtracji mech - 56 m2

Objętość filtracyjna - 6,6 l

Pobór mocy - 15 W

Max. Wys. Słupa wody - 1,60 m

U mnie śmiga grubo ponad rok i żadnych problemów nie miałem, użytkuje i podłącza się to to przyjemnie. Z minusów - trochę warczy (ale tragedii nie ma) i długo się odpowietrza.


Aha, w sklepie malawi podają dla 2226 - 9l pojemności ale objętość wypełnień = 4,9l - to jest ważniejsze. No i inne źródła podają 6,7l pojemności i 4.9l na wypełnienia.



To moim zdaniem bardziej się opłaca Eheima, za ceramikę dasz ok. 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dlaczego nikt nie zaproponuje naszych krajowych produktow?

Wymiotowac mi sie chce jak wszedzie tylko czytam propozycje JBL,Tetra,Fluval i inne zagraniczne badziewia.

Dla mnie liczy sie nie sama dlugosc gwarancji ale rowniez czas jej realizacji.Mam doswiadczenie z AquaSilentem 4.Faktem jest ze mieszkam we wroclawiu i mam serwis pod nosem.Naprawe wykonuja na miejscu,albo wymieniaja dana czesc na nowa,albo w moim przypadku cala glowice,poniewaz byl wyciek ale tylko przy poruszaniu filterka z miejsca gdzie laczy sie sie gorna i dolna czesc glowicy.Trafilem akurat na taka wadliwa sztuke.Jednak ogolne nie narzekam na ten filterek.Jest cichutki(przy poprzedniej glowicy rowniez)a glowe mam 2m od filtra.Mam rok.

Nawet jesli ktos nie jest z wrocka to i tak czas od wyslania do serwisu,czas naprawy i odeslania do klienta jest bardzo krotki,tak wiec te "super"zagraniczne wypadaja bladziutko.

Mialem tez swojego czasu 4 lata AquaEla UniMaxa 250,i przez te 4 lata chodzil bezawaryjnie i cichutko.Sprzedalem go wraz z akwarium.

Mialem tetre 700 i totalna kicha byla juz po pol roku.A wiec;

Cudze chwalicie,swego nie znacie.

A ja dodam:g... polecacie.

To tyle.Czesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam tandetę polecasz.miałeś wszystkie filtry polecane przez forumowiczów? - nie wydaje mi się. aquaszut to porażka miałem wewnętrzny o przepływie 1000l/h ledwo dmuchał takiej tandety to już dawno nie widziałem. tetrę ex 700 mam ponad 2 lata i żadnych problemów ale wcale nie twierdzę że jest to super filtr i nie ma lepszego. na szczęście każdy z nas ma prawo wyboru i sam decyduje co kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.