Skocz do zawartości

Pseudotropheus zebra 'ICE BLUE' czy Metriaclima callainos


Rekomendowane odpowiedzi

Kochani może pomożecie laikowi i wytłumaczycie czym się różni Pseudotropheus zebra 'ICE BLUE' od Metriaclima callainos a może to to samo :? bo im więcej "grzebię" w necie tym mniej wiem :(

Mam jakieś niebieskie coś w akwarium ze zdjęć podobne :wink: (fotki w galerii "niezidentyfikowane") i chciałbym wiedzieć czy to nie jakiś mutant i nie wyjdzie mi z akwarium i nie zeżre kota jak urośnie :shock: (tak to jest z kupowaniem na giełdzie ale długo by pisać)

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do tego, co napisałeś w galerii, narybek Red Blue jest od razu w dwóch kolorach. Samce są szare, a samiczki żółto-pomarańczowe (ciężko dokładnie określić) :P


Może to Ice Blue, ale mi troszkę kształt głowy nie pasuje. Może się mylę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje było niebieskie już gdy miało 2 cm więc przynajmniej mogę wykluczyć red blue a to już coś :P

W galerii znalazłem 2 bardzo podobne i jeden był podpisany Pseudotropheus zebra 'ICE BLUE' a drugi Metriaclima callainos :? i stąd moje pytanie; po wpisaniu w wyszukiwarkę też pokazywały się bardzo podobne pyszczaki :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby nikt nie miał Metriaclima callainos :(:(

Dzięki Sision

i coś na wesoło opis Callainos tłumaczony translatorem :mrgreen:

Naukowe imię: Callainos Metriaclima (Maylandia może też zostać użyty i Pseudotropheus jest starszym imieniem nadal użytym czasami)

Wspólne imię: Kobalt, zebra Kobaltu. Też zaczynając usłyszeć Pearl Zebra, ponieważ jest " Pearl" morph tej ryby.

Rozmiar maksymalny : Samce ogólnie sięgają około 6", kobiety będą trochę małe w około 5".

Minimalna wielkość czołgu: 50gal Stanów Zjednoczonych.

Decor czołgu: Te ryby są skalistą rybą środowiska. Oni potrzebują dużo rockwork dostarczającego jaskiń i chowającego przestrzenie, więcej lepiej. Typowo, wyżej w górę czołg rośniesz, wyższa przestrzeń czołgu, której oni użyją. Piasek jest preferowanym substrate, ale żwir może zostać użyty. Być ostrożny z roślinami, oni mogą dostać się zjedzony!

Temperatura: 78-83F jest najlepszy.

pH: Afrykanie powinni zostać zatrzymany w domu wyższe poziomy pH, by prosperować; 7.8-8.6.

Twardość wody: Bardzo twarda woda jest preferowana.

Dieta: Te ryby są herbivores i dietą składającą się z głównie roślinnego i jedzenie alg jest najlepsze.

Temperment: Te ryby są delikatnie agresywne - kiedy porównał do innych afrykańskich monet. Oni są typowo dobrzy dla społeczność afrykańskiego czołgu.

Seksualne różnice: Zarówno samce i kobiety tego monety są niebieskie i dlatego ryba sexing po prostu przez pojawienie się jest trudny. W większości wypadków , samce będą więcej" ścierać się na proch niebieski" zabarwiając, kiedy ich żeńskie odpowiedniki będą ciemniejsze, więcej" królewski błękit" (widzą obrazy poniżej). Jednakże, Kobalty sexing w ten sposób, jest tylko " łatwy" z doświadczeniem. Dlatego, dla dokładnoś, dająca upust technika powinna zostać użyta, by być pewna.

Hodując: Pod właściwymi warunkami, to jest łatwa ryba, by wyhodować. Oni są rybą mouthbrooding, więc kobieta wybierze i będzie trzymała jajka w jej ustach dla 24-30 dni, wtedy wypluwać ich. W najlepszych zainteresowaniach ryby i wypromować hodowlę, każdy samiec powinien mieć dwie albo trzy kobiety.

Sorry za przydługi pościk ale nie mogłem się powstrzymać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i coś na wesoło opis Callainos tłumaczony translatorem


Do wartości merytorycznej trudno jest mi się odnieść :). Jeśli natomiast chodzi o translatory, to nikt chyba jeszcze nie napisał takiego, który "umiałby" rozpoznawać kontekst konkretnego fragmentu tekstu oraz tłumaczył związki frazeologiczne.


Jeśli dasz radę to wklej oryginalny fragment opisu lub podaj link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.