Skocz do zawartości

śmierdząca woda, ale tylko czasami


lexo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym bardzo prosil o pomoc, kogos kto moze umie mi pomoc. A nie pytal sie mnie jakie mam glony, czy rosliny trzymam w piasku a jak to dlaczego, po co mi kulki gliniane i inne dziwne pytanie.

Prosze o rozwianie mojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze odpowiedziec czy to na zdjeciu to moga byc strefy beztlenowe? (wlasnie zamieszalem wszystko reka przy szybie ,smrodu nie poczulem)


Czy faktycznie trzeba mieszac piasek nawet przy dosc sporej ilosci swiderkow?


Czy jesli sa strefy beztlenowe i jest siarkowodór , to w jaki sposob on sie ulatnia? rozumiem ze nie wchodzi w żadna reakcje z cyklu azotowego, wie ktos moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy trzeba ale ja mieszam przy podmianach , oczywiscie nie robie pustynnej burzy tylko delikatnie , delikatnie

co do stref beztlenowych nie wiem czy to toto na zdjeciu ,ja jak wyzej napisalem mieszam i nie dopuszczam tym sposobem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na zdjeciu to okrzemki a nie strefy beztlenowe.

Gdzieś kiedyś czytałem...ale nie pamiętam gdzie że gdy w podłożu występuje strefa beztlenowa objawia się ona tym że uwalniane sa z podłoża co jakiś czas bąbelki.Dobrze jest co jakiś czas wzruszyc ręka dno ,na pewno nie zaszkodzi.

A to zielone to czasami nie glon :?:

U mnie też występuje,ale przy okresowym przegarnianiu dna wzbija sie w postaci małych płatków które są zaraz zjadane przez pyśki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ruszysz reka a spod piachu wyleca babelki to sa to strefy beztlenowe, a mieszanie piasku zapobiega powstawaniu rowniez okrzemkow pod piachem przy szybie wiec lepiej to robic.

A jesli chodzi o rosliny to anubiasow sie nie trzyma w piachu tylko gdzies na kamieniu przymocowane, one nie lubia korzeni miec w podlozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dodaje zadnej chemi, ani sody. To prawdopodobnie byly okrzemki. Reka zruszalem wszystko i wymieszalem piasek. I jest czysciutko przynajmniej tam gdzie widac przy szybie. Nic nie smierdziało. Jesli chodzi o bąbelki. Obserwuje okolo 3 razy dziennie pojedyncze bable lecace do powierzchni wody, az czasem ryby sie za tym zrywają. Ale jesli dobrze zaobserwowalem to leci to z pobliza roslin. A rosliny jak mi wiadomo bąbelkują.

Jesli ponakuwam piasek w roznych miejscach jakims szpikulcem albo wykałaczką to leci pojedynczy bąbel do góry, Ale to chyba normalne?

W tej chwili jzu mi nic nie smierdzi. Smierdzialo okolo 4 dni po podmianie wody i ten smord lub intensywny zapach utrzymywal sie przez 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.