Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich, mam mały problem z obsadą, posiadam zbiornik 112l (80 cm długi) a w nim tak bardzo niestandardowo aulonocara rubin red w ilosci 1+4... Osobiście chciałem wziąć yellowki/saulosi ale tata się uparł na te aulonocary i go nie da się przegadać. Z tego co czytam na zagranicznych forach to rybka ta ma max 12 cm(samiec) a samice po 8 cm, więc wielkościowo takie jak saulosi, no może ciut większe. Czy te rybki w tej ilości mogą się hodować w moim akwarium ? Dodam że miejsca do pływania jest dużo i jest porobionych sporo kryjówek.

ps.

czytałem że one wymagają 100 cm (dł) zbiornika... W przyszłości planuje coś większego np z 200 cm długości no ale na razie muszą sobie mieszkać tutaj...

z góry thx za pomoc


oraz jeszcze jedno małe pytanko:

-czemu moje pysie są strasznie płochliwe? Testów nie znam bo na chwile obecną na testy mnie nie stać :( ale parametry powinny być ok?

Opublikowano
W przyszłości planuje coś większego np z 200 cm długości


ale..


Testów nie znam bo na chwile obecną na testy mnie nie stać


ale parametry powinny być ok


Optymizm godny podziwu :mrgreen:


mały problem z obsadą


Nie bój nic, wszystko wskazuje na to, że problem bardzo szybko rozwiąże się sam :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: . Na twoim miejscu rozmiarem dorosłych ryb też raczej bym się nie przejmował. Niestety ponowna wizyta w sklepie zoologicznym wydaję się nieunikniona, dlatego wybierz się tam najlepiej jutro lub w poniedziałek i... ODDAJ RYBKI. Jeśli sprzedawca zwróci ci kasę to super, będzie jakaś zaliczka na podstawowe testy. Jeżeli nie odda, no coż, trzeba umieć płacić za swoje blędy. Za jakiś czas, gdy już upewnisz się, że akwarium jest gotowe do zarybienia zakup Pseudothropeus Saulosi lub może coś z Tanganiki.

Opublikowano
tata się uparł na te aulonocary i go nie da się przegadać.


niech tata fundnie zbiornik min, 240l ...


Testów nie znam bo na chwile obecną na testy mnie nie stać,

ale parametry powinny być ok



nie stac cie na testy = nie stac cie na akwarystyke ... a jesli np- jutro kubel sie zepsuje, trza bedzie leciec do sklepu i wydac 300 zl.. to co? nie kupisz?


kup sobie chomika i regularnie zmieniaj mu trociny ..........

Opublikowano

Rzeczywiście - jeżeli tacie się tak aulony podobają to niech kupi dla nich odpowiednie akwarium i osprzęt. Bez większego zbiornika nie da rady i trzeba będzie oddać rybki. Jeżeli już musi być Malawi to z tym co masz raczej nie poszalejesz...

Powodzenia

Opublikowano

nikt nie podał konkretnego argumentu czym alunococara różni się dajmy na to od yellowka, ryby te sa takich samych rozmiarów, wg for zagranicznych potrzebują takiego samego akwa, a przecież yellowki można trzymać w 112l :)

moja rybcia wcale nie wygląda na smutną, ostatnio wybarwiła się i chętnie przyjmuje pokarm czy też ugania się za samiczkami, nie wygląda aby jej coś brakowało...

co do testów, jest to chwilowy brak gotówki więc nie przesadzajcie, a stare testy się mi pokończyły.

Co do kubełka, a od czego jest 3 letnia gwarancja door-to-door ?

Opublikowano

czym sie rozni yellow od aulony ? hmm.. imo niczym... a nie nie..zle.... maja inny pyszczek :mrgreen:


kto ci powiedzial ze mozna trzymac yellowka w 80 cm? samiec ci urosnie do 13 cm... a reszte sobie wyobraz...

Opublikowano

nie popadajmy w skrajności

wszędzie można wyczytać że yellow można trzymać w 80 cm

zdaje sobie z tego sprawe ze to akwa jest male, ba nawet bardzo male ale skoro rybcie są zadowolone to no :)

Opublikowano
nie popadajmy w skrajności

wszędzie można wyczytać że yellow można trzymać w 80 cm

zdaje sobie z tego sprawe ze to akwa jest male, ba nawet bardzo male ale skoro rybcie są zadowolone to no :)



Po co w ogóle zaczynać temat skoro już wiesz co dla nich dobre. Jeśli sam chcesz pokonać całą drogę prób i błędów to nie ma sprawy, życze tylko żebyś nie stracił zapału do akwarystyki,póki się nie przekonasz co naprawdę jest ok dla twoich podopiecznych. Tylko imo szkoda ryb.

Tak, to taka zawoalowana sugestia żeby poczytać więcej.

Opublikowano
nikt nie podał konkretnego argumentu czym alunococara różni się dajmy na to od yellowka, ryby te sa takich samych rozmiarów, wg for zagranicznych potrzebują takiego samego akwa


Well,

I try to wrote it in English because maybe it helps to change your mind. In my opinion you are training to convince the member and guest of Klub Malawi forum that predator’s of Chichild species are best solution for 30g tank. You wrote that the Yellow species and alunocara had generally the same type of behave, but YOU ARE WRONG. For example Yellow are some kind of vegetarians, and alunocara are predator and they are needed a lot of space for swimming. You wrote also that the male are eating and trying to reproduce, but imo those are the fundamental behave of living creatures. For that reason you couldn’t clearly judge that the conditions in your tank are proper for fishes.


As I wrote earlier: GO TO THE PETSHOP AND CHANGE THE FISHES. If you still want keep the fishes from Malawi lake, better choose the Ps. Saulosi than Yellow. When you will have the bigger tank you will can kept there more beauty species like alunocara.


Ps. Sorry for my grammar mistake ;)

Opublikowano
nikt nie podał konkretnego argumentu czym alunococara różni się dajmy na to od yellowka, ryby te sa takich samych rozmiarów, wg for zagranicznych potrzebują takiego samego akwa, a przecież yellowki można trzymać w 112l :)

Jak na razie nie znalazłem bardziej profesjonalnego serwisu niż ten więc słuchaj chłopie tych których warto :)

Nie wiem o jakich forach zagranicznych piszesz ale ja się spotkałem na ww. forach z takimi idiotyzmami że ręce opadają.

Przykładowo:

Tank: Juwel Vision, 260 liters/ 68 US Gallon, 121 x 46 X 73cm


Fish:

Malawi:

Cyrtocara Moorii 2 TB

Labeotropheus Trewavasae 3 TB Trio

Labeotropheus Fuelleborni (OB) 1 TB

Labidochromis Caeruleus 4 TB

Labidochromis "Hongi" (SRT) 3 TB

Metriaclima Estharae 1 TB

Metriaclima Callainos (Pearl) 1 TB

Pseudotropheus "Acei" (Ngara) 3 TB

Pseudotropheus Demasoni 2 TB

Pseudotropheus "Elongatus" (Mpanga) 2 2 WC Males

Pseudotropheus Greshaki 1 TB

Cynotilapia Pulpican "Likoma" 3 F2

Pseudotropheus Saulosi 2 WC Pair

Pseudotropheus Saulosi 5 TB

Pseudotropheus sp. "zebra long pelvic"3 WC Trio

(Galireya Reef)

Tropheops sp. "Red Cheek" 3 WC Females

(Chizumulu Islands)

Cynotilapia sp. "Mbamba" 2 WC Males

(Mpanga)


Tangs:

Altolamprologus Calvus Black 1 TB

Tropheus Duboisi Maswa 1 TB


Catfish:

Synodontis Petricola 10 F1


Others:

Ancistrus Bristlenoses 2 Breeding pair


Źródło: http://www.fishforums.net/index.php?showtopic=169788

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
    • Mniej niż 18 , tak naprawdę bałbym się zalewać już to akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.