Skocz do zawartości

mały problem z obsadą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam mały problem z obsadą, posiadam zbiornik 112l (80 cm długi) a w nim tak bardzo niestandardowo aulonocara rubin red w ilosci 1+4... Osobiście chciałem wziąć yellowki/saulosi ale tata się uparł na te aulonocary i go nie da się przegadać. Z tego co czytam na zagranicznych forach to rybka ta ma max 12 cm(samiec) a samice po 8 cm, więc wielkościowo takie jak saulosi, no może ciut większe. Czy te rybki w tej ilości mogą się hodować w moim akwarium ? Dodam że miejsca do pływania jest dużo i jest porobionych sporo kryjówek.

ps.

czytałem że one wymagają 100 cm (dł) zbiornika... W przyszłości planuje coś większego np z 200 cm długości no ale na razie muszą sobie mieszkać tutaj...

z góry thx za pomoc


oraz jeszcze jedno małe pytanko:

-czemu moje pysie są strasznie płochliwe? Testów nie znam bo na chwile obecną na testy mnie nie stać :( ale parametry powinny być ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości planuje coś większego np z 200 cm długości


ale..


Testów nie znam bo na chwile obecną na testy mnie nie stać


ale parametry powinny być ok


Optymizm godny podziwu :mrgreen:


mały problem z obsadą


Nie bój nic, wszystko wskazuje na to, że problem bardzo szybko rozwiąże się sam :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: . Na twoim miejscu rozmiarem dorosłych ryb też raczej bym się nie przejmował. Niestety ponowna wizyta w sklepie zoologicznym wydaję się nieunikniona, dlatego wybierz się tam najlepiej jutro lub w poniedziałek i... ODDAJ RYBKI. Jeśli sprzedawca zwróci ci kasę to super, będzie jakaś zaliczka na podstawowe testy. Jeżeli nie odda, no coż, trzeba umieć płacić za swoje blędy. Za jakiś czas, gdy już upewnisz się, że akwarium jest gotowe do zarybienia zakup Pseudothropeus Saulosi lub może coś z Tanganiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tata się uparł na te aulonocary i go nie da się przegadać.


niech tata fundnie zbiornik min, 240l ...


Testów nie znam bo na chwile obecną na testy mnie nie stać,

ale parametry powinny być ok



nie stac cie na testy = nie stac cie na akwarystyke ... a jesli np- jutro kubel sie zepsuje, trza bedzie leciec do sklepu i wydac 300 zl.. to co? nie kupisz?


kup sobie chomika i regularnie zmieniaj mu trociny ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście - jeżeli tacie się tak aulony podobają to niech kupi dla nich odpowiednie akwarium i osprzęt. Bez większego zbiornika nie da rady i trzeba będzie oddać rybki. Jeżeli już musi być Malawi to z tym co masz raczej nie poszalejesz...

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie podał konkretnego argumentu czym alunococara różni się dajmy na to od yellowka, ryby te sa takich samych rozmiarów, wg for zagranicznych potrzebują takiego samego akwa, a przecież yellowki można trzymać w 112l :)

moja rybcia wcale nie wygląda na smutną, ostatnio wybarwiła się i chętnie przyjmuje pokarm czy też ugania się za samiczkami, nie wygląda aby jej coś brakowało...

co do testów, jest to chwilowy brak gotówki więc nie przesadzajcie, a stare testy się mi pokończyły.

Co do kubełka, a od czego jest 3 letnia gwarancja door-to-door ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie popadajmy w skrajności

wszędzie można wyczytać że yellow można trzymać w 80 cm

zdaje sobie z tego sprawe ze to akwa jest male, ba nawet bardzo male ale skoro rybcie są zadowolone to no :)



Po co w ogóle zaczynać temat skoro już wiesz co dla nich dobre. Jeśli sam chcesz pokonać całą drogę prób i błędów to nie ma sprawy, życze tylko żebyś nie stracił zapału do akwarystyki,póki się nie przekonasz co naprawdę jest ok dla twoich podopiecznych. Tylko imo szkoda ryb.

Tak, to taka zawoalowana sugestia żeby poczytać więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie podał konkretnego argumentu czym alunococara różni się dajmy na to od yellowka, ryby te sa takich samych rozmiarów, wg for zagranicznych potrzebują takiego samego akwa


Well,

I try to wrote it in English because maybe it helps to change your mind. In my opinion you are training to convince the member and guest of Klub Malawi forum that predator’s of Chichild species are best solution for 30g tank. You wrote that the Yellow species and alunocara had generally the same type of behave, but YOU ARE WRONG. For example Yellow are some kind of vegetarians, and alunocara are predator and they are needed a lot of space for swimming. You wrote also that the male are eating and trying to reproduce, but imo those are the fundamental behave of living creatures. For that reason you couldn’t clearly judge that the conditions in your tank are proper for fishes.


As I wrote earlier: GO TO THE PETSHOP AND CHANGE THE FISHES. If you still want keep the fishes from Malawi lake, better choose the Ps. Saulosi than Yellow. When you will have the bigger tank you will can kept there more beauty species like alunocara.


Ps. Sorry for my grammar mistake ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie podał konkretnego argumentu czym alunococara różni się dajmy na to od yellowka, ryby te sa takich samych rozmiarów, wg for zagranicznych potrzebują takiego samego akwa, a przecież yellowki można trzymać w 112l :)

Jak na razie nie znalazłem bardziej profesjonalnego serwisu niż ten więc słuchaj chłopie tych których warto :)

Nie wiem o jakich forach zagranicznych piszesz ale ja się spotkałem na ww. forach z takimi idiotyzmami że ręce opadają.

Przykładowo:

Tank: Juwel Vision, 260 liters/ 68 US Gallon, 121 x 46 X 73cm


Fish:

Malawi:

Cyrtocara Moorii 2 TB

Labeotropheus Trewavasae 3 TB Trio

Labeotropheus Fuelleborni (OB) 1 TB

Labidochromis Caeruleus 4 TB

Labidochromis "Hongi" (SRT) 3 TB

Metriaclima Estharae 1 TB

Metriaclima Callainos (Pearl) 1 TB

Pseudotropheus "Acei" (Ngara) 3 TB

Pseudotropheus Demasoni 2 TB

Pseudotropheus "Elongatus" (Mpanga) 2 2 WC Males

Pseudotropheus Greshaki 1 TB

Cynotilapia Pulpican "Likoma" 3 F2

Pseudotropheus Saulosi 2 WC Pair

Pseudotropheus Saulosi 5 TB

Pseudotropheus sp. "zebra long pelvic"3 WC Trio

(Galireya Reef)

Tropheops sp. "Red Cheek" 3 WC Females

(Chizumulu Islands)

Cynotilapia sp. "Mbamba" 2 WC Males

(Mpanga)


Tangs:

Altolamprologus Calvus Black 1 TB

Tropheus Duboisi Maswa 1 TB


Catfish:

Synodontis Petricola 10 F1


Others:

Ancistrus Bristlenoses 2 Breeding pair


Źródło: http://www.fishforums.net/index.php?showtopic=169788

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.