Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich, mam mały problem z obsadą, posiadam zbiornik 112l (80 cm długi) a w nim tak bardzo niestandardowo aulonocara rubin red w ilosci 1+4... Osobiście chciałem wziąć yellowki/saulosi ale tata się uparł na te aulonocary i go nie da się przegadać. Z tego co czytam na zagranicznych forach to rybka ta ma max 12 cm(samiec) a samice po 8 cm, więc wielkościowo takie jak saulosi, no może ciut większe. Czy te rybki w tej ilości mogą się hodować w moim akwarium ? Dodam że miejsca do pływania jest dużo i jest porobionych sporo kryjówek.

ps.

czytałem że one wymagają 100 cm (dł) zbiornika... W przyszłości planuje coś większego np z 200 cm długości no ale na razie muszą sobie mieszkać tutaj...

z góry thx za pomoc


oraz jeszcze jedno małe pytanko:

-czemu moje pysie są strasznie płochliwe? Testów nie znam bo na chwile obecną na testy mnie nie stać :( ale parametry powinny być ok?

Opublikowano
W przyszłości planuje coś większego np z 200 cm długości


ale..


Testów nie znam bo na chwile obecną na testy mnie nie stać


ale parametry powinny być ok


Optymizm godny podziwu :mrgreen:


mały problem z obsadą


Nie bój nic, wszystko wskazuje na to, że problem bardzo szybko rozwiąże się sam :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: . Na twoim miejscu rozmiarem dorosłych ryb też raczej bym się nie przejmował. Niestety ponowna wizyta w sklepie zoologicznym wydaję się nieunikniona, dlatego wybierz się tam najlepiej jutro lub w poniedziałek i... ODDAJ RYBKI. Jeśli sprzedawca zwróci ci kasę to super, będzie jakaś zaliczka na podstawowe testy. Jeżeli nie odda, no coż, trzeba umieć płacić za swoje blędy. Za jakiś czas, gdy już upewnisz się, że akwarium jest gotowe do zarybienia zakup Pseudothropeus Saulosi lub może coś z Tanganiki.

Opublikowano
tata się uparł na te aulonocary i go nie da się przegadać.


niech tata fundnie zbiornik min, 240l ...


Testów nie znam bo na chwile obecną na testy mnie nie stać,

ale parametry powinny być ok



nie stac cie na testy = nie stac cie na akwarystyke ... a jesli np- jutro kubel sie zepsuje, trza bedzie leciec do sklepu i wydac 300 zl.. to co? nie kupisz?


kup sobie chomika i regularnie zmieniaj mu trociny ..........

Opublikowano

Rzeczywiście - jeżeli tacie się tak aulony podobają to niech kupi dla nich odpowiednie akwarium i osprzęt. Bez większego zbiornika nie da rady i trzeba będzie oddać rybki. Jeżeli już musi być Malawi to z tym co masz raczej nie poszalejesz...

Powodzenia

Opublikowano

nikt nie podał konkretnego argumentu czym alunococara różni się dajmy na to od yellowka, ryby te sa takich samych rozmiarów, wg for zagranicznych potrzebują takiego samego akwa, a przecież yellowki można trzymać w 112l :)

moja rybcia wcale nie wygląda na smutną, ostatnio wybarwiła się i chętnie przyjmuje pokarm czy też ugania się za samiczkami, nie wygląda aby jej coś brakowało...

co do testów, jest to chwilowy brak gotówki więc nie przesadzajcie, a stare testy się mi pokończyły.

Co do kubełka, a od czego jest 3 letnia gwarancja door-to-door ?

Opublikowano

czym sie rozni yellow od aulony ? hmm.. imo niczym... a nie nie..zle.... maja inny pyszczek :mrgreen:


kto ci powiedzial ze mozna trzymac yellowka w 80 cm? samiec ci urosnie do 13 cm... a reszte sobie wyobraz...

Opublikowano

nie popadajmy w skrajności

wszędzie można wyczytać że yellow można trzymać w 80 cm

zdaje sobie z tego sprawe ze to akwa jest male, ba nawet bardzo male ale skoro rybcie są zadowolone to no :)

Opublikowano
nie popadajmy w skrajności

wszędzie można wyczytać że yellow można trzymać w 80 cm

zdaje sobie z tego sprawe ze to akwa jest male, ba nawet bardzo male ale skoro rybcie są zadowolone to no :)



Po co w ogóle zaczynać temat skoro już wiesz co dla nich dobre. Jeśli sam chcesz pokonać całą drogę prób i błędów to nie ma sprawy, życze tylko żebyś nie stracił zapału do akwarystyki,póki się nie przekonasz co naprawdę jest ok dla twoich podopiecznych. Tylko imo szkoda ryb.

Tak, to taka zawoalowana sugestia żeby poczytać więcej.

Opublikowano
nikt nie podał konkretnego argumentu czym alunococara różni się dajmy na to od yellowka, ryby te sa takich samych rozmiarów, wg for zagranicznych potrzebują takiego samego akwa


Well,

I try to wrote it in English because maybe it helps to change your mind. In my opinion you are training to convince the member and guest of Klub Malawi forum that predator’s of Chichild species are best solution for 30g tank. You wrote that the Yellow species and alunocara had generally the same type of behave, but YOU ARE WRONG. For example Yellow are some kind of vegetarians, and alunocara are predator and they are needed a lot of space for swimming. You wrote also that the male are eating and trying to reproduce, but imo those are the fundamental behave of living creatures. For that reason you couldn’t clearly judge that the conditions in your tank are proper for fishes.


As I wrote earlier: GO TO THE PETSHOP AND CHANGE THE FISHES. If you still want keep the fishes from Malawi lake, better choose the Ps. Saulosi than Yellow. When you will have the bigger tank you will can kept there more beauty species like alunocara.


Ps. Sorry for my grammar mistake ;)

Opublikowano
nikt nie podał konkretnego argumentu czym alunococara różni się dajmy na to od yellowka, ryby te sa takich samych rozmiarów, wg for zagranicznych potrzebują takiego samego akwa, a przecież yellowki można trzymać w 112l :)

Jak na razie nie znalazłem bardziej profesjonalnego serwisu niż ten więc słuchaj chłopie tych których warto :)

Nie wiem o jakich forach zagranicznych piszesz ale ja się spotkałem na ww. forach z takimi idiotyzmami że ręce opadają.

Przykładowo:

Tank: Juwel Vision, 260 liters/ 68 US Gallon, 121 x 46 X 73cm


Fish:

Malawi:

Cyrtocara Moorii 2 TB

Labeotropheus Trewavasae 3 TB Trio

Labeotropheus Fuelleborni (OB) 1 TB

Labidochromis Caeruleus 4 TB

Labidochromis "Hongi" (SRT) 3 TB

Metriaclima Estharae 1 TB

Metriaclima Callainos (Pearl) 1 TB

Pseudotropheus "Acei" (Ngara) 3 TB

Pseudotropheus Demasoni 2 TB

Pseudotropheus "Elongatus" (Mpanga) 2 2 WC Males

Pseudotropheus Greshaki 1 TB

Cynotilapia Pulpican "Likoma" 3 F2

Pseudotropheus Saulosi 2 WC Pair

Pseudotropheus Saulosi 5 TB

Pseudotropheus sp. "zebra long pelvic"3 WC Trio

(Galireya Reef)

Tropheops sp. "Red Cheek" 3 WC Females

(Chizumulu Islands)

Cynotilapia sp. "Mbamba" 2 WC Males

(Mpanga)


Tangs:

Altolamprologus Calvus Black 1 TB

Tropheus Duboisi Maswa 1 TB


Catfish:

Synodontis Petricola 10 F1


Others:

Ancistrus Bristlenoses 2 Breeding pair


Źródło: http://www.fishforums.net/index.php?showtopic=169788

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Różnica w cenie spora. Ale możesz wziąć pod uwagę zamontowanie jednego wzmocnienia poprzecznego . Ja tak zrobiłem gdy pękło moje. Trochę to może komplikować 'grzebanie" w akwa ale niespecjalnie . To tylko kwestia włożenia tła w przyszłości  ale i z tym można sobie poradzić.
    • Część. Powiem Ci szczerze, przemyśl to jeszcze... 240l. to jest niezbędne minimum jeżeli chodzi o ten biotop. 2 gatunki aby panował względny spokój. Max 3 kolory ryb. Większość z nas to przerabiała. Postawisz zbiorniki i za chwilkę będziesz żałował wydanych pieniędzy bo akwarium bardzo szybko się optycznie skurczy... Pomyśl o salonie, tam jak postawisz 200x50 to nacieszy oczy wszystkich domowników i gości🙂 Kasę można dozbierać i postawić coś bardziej sensownego. Nie nawiam na siłę, tylko opowiadam z własnego doświadczenia😉  Życzę powodzenia!
    • Jasne, też fakt, mogłem szybciej wszystko opisać. Generalnie po rozmowach z tatą doszliśmy do tego że najlepiej by było zostać przy tych 240l, tata nie jest pewny czy strop by uciągnął jakieś większe punktowe obciążenie, a w tej sprawie wolę zaufać. Akwarium dla mnie najlepiej jakby stało w moim pokoju, więc nie jestem zbyt skory żeby stało na parterze. Co do budżetu, to mogę wydać maksymalnie 2.5 tysiąca, chociaż oczywiście dobrze by było gdyby wyszło mniej. Blat ma wymiary 2m długości na 50 cm szerokości. Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Od tego powinieneś zacząć planowanie. Przede wszystkim, ile możesz wygospodarować miejsca na akwarium i jaki masz na to budżet? Blat 10cm spokojnie wytrzyma, może masz kogoś znajomego, który wyspawa Ci stelaż pod ten blat. Jakie wymiary ma ten blat? A jak nie stelaż to na pewno taniej wyjdzie postawienie 3 cokołów z bloczków betonowych lub cegieł, na tym oprzeć blat i dorobić drzwiczki. Wszystko zależy od tego na co możesz sobie pozwolić. A jeszcze dobrze byłoby znać nośność stropu jeśli mieszkasz na piętrze. Jest wiele znaków zapytania, my możemy tylko gdybać...
    • Wiem że dobrze by było brać większe, z tym że szczerze bałbym się bo nie wiem do końca jaką nośność może mieć blat na którym chce to akwarium położyć - 240l, nawet ze skałami to nie jest właśnie np 400l + skały, a blatu raczej nie zamierzam wyrzucać. Nie wiem na ile to moja przezorność a na ile faktycznie może być niebezpiecznie, ale wolę dmuchać na zimne. Największym problemem by pewnie było znaleźć nogi do tego blatu które by to uciążenie zniosły, bo blat jest całkiem słusznej grubości - około 10 centymetrów. Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Skoro ma być 10mm to lepiej brać większe np 450l, litraż dwa razy większy a grubość szyby ta sama. Jeśli interesuje Cię malawi to ważna jest wielkość zbiornika, im większe tym lepsze choć nie każdy może sobie pozwolić na ogromny litraż to jednak różnica między 240l a 450l jest bardzo duża, masz przede wszystkim większy wybór gatunków, więcej ryb, mniej strat z powodu agresji.
    • Cześć, miło mi . Najprawdopodobniej będę kupował właśnie od Przemka, lub od akwaria.pro. Bardzo dziękuje za tak duży odzew, finalnie najprawdopodobniej będę brał akwarium właśnie z szyby 10mm. Przede mną jeszcze pewnie sporo czytania tego forum do tego czasu, ale już wiem w jakim kierunku działać . Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Mam i miałem już kilka różzych zbiorników od Wromaku. Nigdy nie bylo z nimi żadnego problemu. Obecny 375l stoi już 5 lat.
    • @Radiowski Witam Ziomka z pięknego miasta Torunia. 😉 Potwierdzam słowa Andrzeja. Mam od Przemka akwarium, co prawda sam je przywiozłem, bo akurat miałem wyjazd do Szczecina, ale wiem, że zorganizowałby Ci transport. Super wykonanie, zrobi co tylko zechcesz. Różne widziałem tu opinie na temat kontaktu z nim, ja zupełnie nie mogę narzekać, wręcz przeciwnie. Niemal na ostatnią chwilę udało mi się nieco powiększyć ostateczne wymiary zbiornika (początkowo miało być takie, jakie teraz planujesz) - także stawiaj od razu największe, jakie możesz, byś później nie żałował. 😉
    • Gdziekolwiek kupisz to upewnij się , że ten rozmiar akwa nie jest produktem firmy Wromak ( z Wrocławia).  To ich akwaria "słynęły" z tego , że po prostu pękały.  Przyczyną nie była zbyt cienka grubość szyb bo była akurat zgodna z normami ( znajdziesz w necie) , ale przyczyną były źle wykonane wzmocnienia wzdłużne i źle montowane. Firma dostawała setki ( w owym czasie) monitów ale nie brała ich chyba pod uwagę bo ich akwa wtedy dalej pękały.  Też tego doświadczyłem tyle , że mi w nocy pękło samo wzmocnienie wzdłużne. Takiego hałasu długo się nie zapomina. A żeby było śmieszniej to wiele awarii tego typu odbywa się w nocy:) . W Szczecinie masz super fachowca  @przemek wieczorek.  Nie wiem jak teraz z nim jest jeżeli chodzi o kontakt. Ale fachowiec super. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.