Skocz do zawartości

jakie parametry wody przy starcie?


tudulak

Rekomendowane odpowiedzi

jakie powinny być doskonałe parametry wody przed wpuszczeniem ryb do baniaczka, oczywiście rozważam fakt wcześniejszego dojrzewania akwa (około 2 tyg.)

Po pierwsze, nie należy twardo trzymać się2 tygodni. Tempo dojrzewania akwarium jest bardzo różne i zależy od wielu czynników, takich jak wielkość akwarium, użyte startery (preparaty, czy próbna obsada), czy parametry wody. 2 tygodnie, to tylko średni czas dojrzewania różnych akwariów.


Skoro pytasz, jakie powinny być parametry, to rozumiem, że masz chociaż te najważniejsze na początku testy (na parametry, które wymienił sysgone).Jeśli tak, radzę dokładnie przestudiować cykl biologiczny (link pojawił się ostatnio na forum :wink: ) i wtedy w odpowiednim czasie wpuścić ryby.


EDIT:

Oczywiscie dąży do zera

Jak NO3 może dążyć do 0 :?: Denitryfikacja w tak krótkim czasie raczej nie wystąpi, więc jedyną możliwością obniżenia NO3 jest podmiana wody. Dla ścisłości lepiej było by chyba podać, że NO3 powinno być jak najbliższe 0 :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki :D no coż ta nasza kochana chemia :wink: znów się kłania, oczywiście mam główne testery na badanie wody, akwa jakie zaniedługo dokończę będzie miało 240l, oczywiście będe chciał jak najszybciej wpuścić pysie do akwa, ale poczekam do unormowania odpowiednich paramatrów wody... oby te upały minęły :(

pozdrawiam

Tudulak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...A ja poddam ocenie parametry mojej wody w dojrzewającym dwa tygodnie akwa.


Temp 30*C - ehh te upały, ale opracowałam sposób skutecznego schładzania ;)

pH 7,6 (tutaj mam wątpliwości ; wolałabym wyższe i mam nadzieję, że dzięki odpowiednim działaniom się podniesie)

NO2 - 0

NO3 - 0

GH między 6 a 10

KH 3 - czy to możliwe????


Może ktoś mi odpowie... eh czekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KH 3 - czy to możliwe????

Możliwe to jest, bo niby czemu nie :?: :wink:

Tylko nie jest to najlepszy możliwy parametr. Niska twardość może powodować wahania ph, a widze, że jest ono u Ciebie na dolnej granicy.

Pomóc powinny wapienie, czy to w akwarium, czy jako grys w filtrze, lub chemia (ph/kh+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że warto dodać, że te parametry wdale ni świadcza o dojzałości wody w akwarium .. bo tak na przykład kranówa u mnie w domu ma pH 7 No2=0 No3=0 KH=10 .. czyli teoretycznie woda nadaje sie do wpuszczenia ryb .. a to nie o to chodzi .. chodzi o to co sie stanie zaraz po wpuszczeniu ryb, gdy nagle No2 nam skoczy, a jak juz się troche biologia ustabilizuje to się No3 wścieknie ...

No bo skąd w nowym niezarybionym akwarium maja wziąść się związki azotu czy amoniak. Moim zdaniem, nalezy oczywiście zaaplikowac biostarter, a najlepiej jeszcze zaszczepić życie z innego akwarium, dolewając wode z podmian do nowego baniaka, a tym samym karmiąc nasze bakterie nitryfikacyjne i denitryfikacyjne, a potem stopniowo wpuszczac ryby obserwując parametry, czy nie wykazuja jakis gwałtownych wachnięć.


kot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.