Skocz do zawartości

zyraf71

Użytkownik
  • Postów

    79
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

10

O zyraf71

  • Urodziny 15.01.1971

Kontakt

  • Strona URL
    http://www.klub-malawi.pl

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Gdynia, woj. pomorskie, Polska

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. zyraf71

    Dainichi

    To moze i ja coś napiszę w tym temacie 8) . Zarówno firma aquapet.pl jak i sklep nie jest moją własnoscią, a mojego kolegi 8) Oferowane przez tenże sklep pokarmy DAINICHI nie pochodzą z obrotu 'plecakowego' Posiadają atesty, badania dopuszczające te pokarmy do obrotu w UE. Obecnie jest w drodze duża partia tych pokarmów już z etykietami w j.polskim -> tłumaczenia Igora starykot, za co mu serdecznie dziękuję 8) Więc wszystko jest legalne i oficjalne, zero ściemy. A tak prywatnie.... szczerze polecam te pokarmy, bo to faktycznie obecnie najwyższa półka wśród pokarmów. A że nie są tanie, cóż .... producent stwierdził, że nie może obnizyć ceny, bo nie chce stosować tzw. wypełniaczy zamiast składników najwyzszej jakości. Czyli jak to bywa jakość, niestety, musi kosztować 8)
  2. Moim zdaniem te na górze są gorsze 8) ... bo mają mniejszą pow. niż te na dole. Bakterie nitryfikacyjne to nie dżdżownice i nie potzrzebują aż takich dużych porów. I chyba są to dwa różne wkłady ceramiczne 8)
  3. Może ja coś dodam od siebie 8) .... napisałem artykuł jak wykonałem FBF i jakie były efekty jego stosowania. Napisałem w nim również, że po okresie dojrzewania filtra, gdy osiągnął pełną sprawność, NO3 w moim akwa spadło Ktoś znalazł ten artykuł na serwisie KM i na pl.rec.akwarium rozgorzała dyskusja nad możliwością spadku NO3 i funkcjonalnością FBF 8) => tutaj. Nie napisałem tego w artykule, ale napiszę jak to sobie wytłumaczyłem. Otóż ilość substratu filtracyjnego (piasku) była na tyle duża (lub za mała moc PH 802), że pewna niewielka ilość piasku nie była poruszana przez prąd wody. Skutkiem tego mogły wytworzyć się tam strefy gdzie zachodził proces denitryfikacji, a na pozostałej pow. substratu - nitryfikacji. W wątku na pl.rec.akwarium ktoś napisał, że jest możliwa jednoczesna nitryfikacja i denitryfikacja zwana 'symultaniczną' <=przytoczone za obcojezyczną prasą specjalistyczną. Choć proces ten jest tam opisany inaczej niż ja go sobie wytłumaczyłem i jest trudny do osiągnięcia i kontrolowania , to nie zmienia to faktu, że jest on możliwy...... i chyba, przez przypadek, u mnie właśnie wystąpił . A na zakończenie dodam, że pomijajac już proces wystąpienia denitryfikacji samoistnej, wydajność/skuteczność filtra FBF jest rewelacyjna i o wiele większa niż tradycyjnego 'kubełka'...... nie odżegnuję się od ich stosowania, sam ich nadal używam 8) . Biorąc jednak prostotę i koszt wykonania, skuteczność FBF i satysfakcję własną , szczerze polecam ten rodzaj filtra do samodzielnego wykonania :!: 8)
  4. Możesz również wyprofilować łuk takiej listwy przypodłogowej ogrzewając ją nagrzewnicą i przykładając do profilu szyby w akwa, aż do ostygnięcia. Nie wiem czy pomysł się sprawdzi ale ja bym tak postąpił 8) . Akwa z profilowaną szybą to porażka ... zawsze tak będę twierdził :!: 8)
  5. Eremita..... gratuluję pomysłu i zrealizowania go 8) :!: Wygląda bardzo estetycznie. Napisz wkrótce jakieś spostrzeżenia, co można by było ewentualnie w niej zmienić, co wykonać inaczej, co sprawdza się świetnie.
  6. Jak na moje 'oko' , to samica (ryba na pierwszym planie) jest do zakwalifikowania jako "Elongatus Chewere" ale samiec to już raczej nie. Chyba, że jego ubarwienie jest efektem chowu wsobnego. Z tego co wiem, to samce "Elongatus Chewere" te lodowo-błękitne kolory na tułowiu powinny mieć w kształcie rombu, a pozostała część tułowia jest ciemnogranatowa ..... jak np. na tych fotkach 8) . Ale nie bierz mojej opinii jako jedynie słusznej Co do akwa ... jeżeli masz tylko te 2 gat. w 240 l, to oki ale nie w układzie 1+1 :!: Pyszczaki to ryby haremowe, czyli samiec musi mieć wiecej niż jedną 'kobietkę' do zalotów
  7. Sabotage .... ja świetlówki 2x30W odpalam na stateczniku elektronicznym 2x36W i działa już 2 lata. W dwóch akwa 300 l mam po 36W a obsługują je stateczniki elektroniczne Philipsa 32W. I też już działają jakieś 2 lata. Reasumując.... śmiało bierz mocniejsze stateczniki.
  8. zyraf71

    Jakie odczynniki ?

    Jeżeli chodzi o dokłądność pomiaru NO3, to polecam test JBL'a. Drogie to 'pudełko' ale moim zdaniem najdokłdniejsze z ogólnie dostępnych w handlu.
  9. Optymalnie chyba będzie 4,5 cm Możesz dać4 lub 5, ważne żebyś dbał o nie wytworzenie się stref beztlenowych, a jak => post sysgona powyżej. 8)
  10. Możesz ... w swoim akwa wszystko możesz Pytanie czy to dobre rozwiązanie :?: A poważnie... wszystko zalezy jak te 3 samce będą ze sobą współżyły, czy nie będziesz zmuszony np. do usunięcia jednego z akwa, bo 2 pozostałe załatwią mu permanentne lanie. Ja jednak 'zaakwariowałbym' w takim akwarium jak Twoje obsadę jaką podałeś. Jeśli nie bedą to dorosłe osobniki a 'sredniaki', to powinno wszystko być oki. Powodzenia w hodowli i zadowolenia życzę 8)
  11. Zgadzam się co do Labeotropheusów. Za to u mnie 'najsprytniejsze' w przeżywaniu w ogólnym akwa były L.hongi.
  12. Ja mam takiego cichutkiego JBL'a 8) JBL Cristal Profi 500 Szczerze polecam te filtry => cichutkie, z super wypełnieniem, dużo wszelkiego rodzaju złączek, obsługa w wyjsciowym gajerku, zapasowy O-ring i uszczelki do zaworów, potężny wirnik, stosunkowo mału pobór mocy, bardzo solidne i estetyczne wykonanie.
  13. Gdynia : http://www.pewik.gdynia.pl/popup.php?id=164
  14. W zasadzie każda Valisneria za wyjątkiem Valisneria gigantea 8)
  15. Nie dostaniesz dokładnej odpowiedzi Znikną jak im się znudzi ... musisz czekać Cierpliwość najbardziej porządaną cechą dobrego akwarysty :!:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.