Jump to content

Recommended Posts

Posted

Zapraszam do obejrzenia i zakupów niesamowitych, wyjątkowych i naturalnie wyglądających teł strukturalnych. Tła są wykonane ze specjalnej pianki przez co można je łatwo docinać do dowolnych kształtów. Dzięki nim możesz przekształcić swój zbiornik w wycinek naturalnego środowiska. Twoje rybki to docenią :)

aq_canyon_6%5B1%5D.jpg

malawi_2.jpg


Zapraszam na www.sklep.ekert.pl oraz www.ekert.pl

Posted

Da radę coś schować za te tła? (jakiś filtr czy inne rury bo na zdjęciu przed filtrem rurę widać)

Jaką grubość mają te tła?

Posted

Nie ma najmniejszego problemu z ukryciem praktycznie wszystkich sprzętów (wylot z filtra, grzałka, filtr wewnętrzny) Tła w zależności od modelu mają od 7 cm do miejscami do 15-18 cm. Tła są wykonane z pianki i bez problemu można w nich zrobić niewielki otwór w którym możemy zamocować wylot filtra. Poniżej link do strony pomysłami instalacji.

http://www.gillsnfins.ca/3d_install.php

http://www.gillsnfins.ca/slimline_modular.php

  • 1 month later...
Posted

Wszystkich niezdecydowanych zapraszam na zakupy w miesiącu maju. Od 1 czerwca niestety będzie podwyżka cen:(


Jeśli mówimy o miejscem za filtrem doskonałym rozwiązaniem jest zrobienie panelu filtracyjnego, który nam będzie służył przez kilka lat bez potrzeby ingerencji w niego.

Posted

Moi drodzy...

Zanim zaczniecie krytykować TO weźcie sami się do roboty.

Produkcja masowa tak? No to potrzeba nie tylko dobrego wzorca ale i dobrej matrycy + materiał + zewnętrzna pokrywa.

Zrobiliście? Fajnie, a gdzie malowanie i to wziąwszy pod uwage to że w wodzie kolory ciemnieją?

Czy ktoś z Was miał w ręku areograf?


Za drogo ? Nie ma sprawy powiem wam jak to zrobić,ale tak czy siak żeby doszlusowac kolorystycznie do tego co można kupić czeka was malowanko areografem.Czy aby kupicie specjalnie? Wątpie.

A teraz podliczcie sobie koszty i własną pracę.

Ja też uważam że to za drogo...ale...nie wiem jak wygląda produkcja od "zera" do fazy koncowej.


Ergo : jeśli ktoś potrafi taniej...to ludziska ! Robić i zarabiać ! No jakiż problem?

Mało tego jaka estyma w Polsce robią to samo i taniej! :wink: kolejka panie ustawia się z całego świata z pocąłowaniem rączki :D

Posted

przegladałem sklep ekert i mam wrażenie że ceny są mało konkurencyjne. jeśli fluval 105 na alegro kosztuje ok 210zł a w ekert 270zł to przy tle za 1300zł marża na pewno nie jest mniejsza. swoją drogą tła bardzo ładne ale dla ludzi z zasobnym portwelem.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Posty

    • To jak masz rzeczkę w okolicy to wygrałeś w totka  :)... Co do ilości wody, to nie jest problem, zależy jak ustawisz automatyczne dolewanie i na ile litrów :), a od tego policzyć to już z górki... Biorąc pod uwagę Twój zbiornik i powiedzmy 10% dziennie to masz okolice 1m3 wody podmienionej... Większa podmianka raczej nie będzie potrzebna o ile ryby nie są jakimiś brudasami... Problem podmiany jest raczej z temperaturą wody dolewanej, abyś nie wychłodził zbiornika, bo nie wiem jakie są ryby i temperatury u Ciebie... Reszta to ustawienia i tyle... Licząc na spokojnie to dla mnie było by takie ustawienie podmiany aby dziennie podmienić maksymalnie 3% zbiornika lub łącznie tygodniowo 10-20%...    
    • Od ubiegłego czwartku w moim akwarium 120x50x50cm zagościły bardzo młode, bo 3-4cm..... Mylochromis sp. mchuse w ilości 7szt  Oraz Exochochromis anagenys yellow 6szt.   Oczywiście docelowo trafią do akwarium 180x55x55cm.   Bardzo ruchliwe ryby , ciężko je uchwycić żeby zrobić ładne zdjęcie.    Póki co pływają w akwarium z młodymi sumami polli white wielkości 5-6cm w ilości 5szt.   Myślę jeszcze nad dodaniem jakiegoś jednego gatunku, który docelowo powędrowałby z w/w młodzieżą do docelowego akwarium. Tutaj "chodzi mi" głównie po głowie dimidiochromis strigatus, Ew. protomelas similis lub sciaenochromis fryeri.
    • @Morganelo moje pytanie dotyczy jedynie ilości podmianki w moim zbiorniku. Wiem, że zrobię zbiornik minimum 10m3. Zastanawiałem się nad 20m3 ale cena dość wysoka.  Zbiornik będzie zbierał też deszczówkę z dachu i podwórka, ale w planie mam pompę awaryjną lub przelew do rzeki płynącej w moim podwórku. Pewnie zrobię przelew na wypadek jakiś gwałtownych ulew, ale chciałbym znać ilość wody, która spłynie dziennie z akwarium.
    • Dla siebie znalazłbym bez problemu. Ale z kobietami to już inna sprawa.
    • Pytanie najważniejsze dla Ciebie, na które musisz znać odpowiedź od samego początku. Do czego chcesz wykorzystać tą zebrana wodę??? Ode mnie, bo sam w planie domu mam wkopanie zbiornika na wodę 10m3, dla akwarystyki oraz może pod rynny: - Zbiornik dobierz w taki sposób aby zapewnić sobie rezerwuar na wodę na klika dni (bo przy Twoich 10m3 wody to podmianka pewnie w okolicach 1m3 dziennie) - Wodę zebrana możesz wykorzystać w dwojaki sposób, pompa i podlewasz ogródek (to dobre na lato) ale już w zimie masz problem... Tutaj rozwiązanie najlepsze i mniej obsługowe to instalacja rozsączania na podwórku, ogrodzie, a sam zbiornik nie będzie musiał być aż taki duży... Możesz też wstawić pompę, która w razie nadmiaru wody, której nie jesteś w stanie wykorzystać przeleje ją do kanalizacji... Tutaj nadmienię, że do rozsączania jest potrzebny spory teren o dobrej chłonności, jak masz warstwę gliny, to nie bedzie ciekawie... Opcji jest wiele, ale bez wstępnych ustaleń można wymyślać na potęgę co i jak zrobić...
    • A nie lepiej poszukać w internecie? Na pewno będzie większy wybór i na pewno znajdzie się coś w lepszej cenie. Ja mam w akwarium roślinnym Fluvala Plant, a w Malawi Skylight Entriq. Obie się nadają do hodowli roślin i obie mogę polecić. 
    • W Piątek robiłem porządki, młode już podrosły. 
    • W imieniu znajomej proszę o polecenie w Katowicach i okolicy sklepu z dużym wyborem oświetlenie potrzebnego do hodowli roślin akwarystycznych. Z góry dziękuję za pomoc.
    • W  Malawi są granity.  Daj granitowe otoczaki, moim zdaniem najlepiej to wygląda i kosztuje grosze. Zresztą cokolwiek dasz, to nie ma znaczenia,  jak będą dobre warunki to to  pięknie poobrasta glonami i będzie nie do odróżnienia, co tam dałeś. Ważne żeby było dużo i żeby były zakamarki, gdzie  mbuna mogą włazić - uwielbiają to.  Dobrze wyglądają duże głazy - na forum są instrukcje, jak je zrobić. Na zdjęciu  małe kamienie na dole to naturalne otoczaki, te duże to moja produkcja.  Zgadzam się też z lukBB i Bojarem - śnieżno-biały piasek średnio pasuje, bardziej naturalnie wygląda zwykły piasek rzeczny.  Oczywiście każdy ma swój gust i Twój zbiornik ma się podobać przede wszystkim Tobie,  ale Malawi to akwarium biotopowe i dobrze jest je urządzić jak najbardziej naturalnie - wtedy wychodzi zaje*iście.
    • Siema wszystkim. Przymierzam się na zakopanie zbiornika do którego będzie spływać woda że stałej podmiany. Jak powinienem ustawić podmianę w takim zbiorniku - ile litrów dziennie? Chciałem zakopać na podwórku zbiornik 20000L, ale trochę przeraziła mnie cena takiego ustrojstwa.
  • Topics

  • Images

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.