Jump to content

wysokie no3

shinuk

Recommended Posts

Witam.Pragnę się poradzić co dalej robić .A więc akwa zalane 15 03 09 na rozruch dodano ok 200ml amoniaku naturalnej produkcji :D no cykl ruszył.

17 03 wykonałem pierwszy test nh4-0.2mg/l

18 03 nh4 1.2mg/l wlano microbe-lift nite -out II 250ml

19 03 nh4 2mg/l no2 0.1 mg/l

21 03 nh4 3mg/l no2 0.4 md/l

23 03 nh4 3mg/l no2 1mg/l no3 30mg/l

25 03 nh4 3mg/l no2 > 1mg/l no3 30mg/l

27 03 wlano 250ml nitrevecu nh3 2mg/l no2 > 1 mg/l

29 03 nh4 0.8 mg/l no2> 1mg/l no3 > 250mg/l

i tutaj zwracam się z pytaniem do Was co zrobić z wysokim poziomem no3(bo no2 zacznie spadać to tylko kwestia czasu) czy pomału zacząć robić podmiany tylko że w kranie jest no3 na poziomie 20mg/l .A może już wprowadzić żywice jono wymienne,czy już robić deni lub hydroponice

Akwa 450 l za biologa robi sump 116 l w nim ok 20 l ceramiki + 5l grysu a w kominie jest 5l biobali

pierwsze to nasuwa się:

skąd możesz mieć tak wysokie no3 tak nagle?

a jeśli test prawdę powiedział, to powinny Ci dzięki temu glony rosnąć jak oszalałe... co zanim wpuścisz ryby jest chyba ekstra sprawą? :wink:

pierwsze to nasuwa się:

skąd możesz mieć tak wysokie no3 tak nagle?

a jeśli test prawdę powiedzia

Zbiornik tak jak pisałem wystartował na amoniaku własnej produkcji :D wzorst nh4 a następnie jego spadek do poziomu niewykrywalnego trwał ok 2 tygodni.Max poziom jego stężenia wyniósł 3mg/l i utrzymywał się przez tydzień.Mniej więcej w tym czasie nastąpiły wzrosty no2 i no3 do pozoimów powyżej skal.Od tamtej pory testy robię co dwa dni . Co do glonów czekam z niecierpliwością na nie i liczę poniekąd że i one zbiją no3 .Dziś zauważyłem na jednym kamieniu brązowy meszek :) więc coś się zaczyna ruszać .To prawda akwarystyka to sztuka cierpliwości więc i ja cierpliwie czekam na spadki no2 i no3 :wink: