Jump to content

Basior - reaktywacja - pomoc potrzebna !!!

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie!!!

Długo mnie tu nie było, ale tak czasami bywa... pewnie sami przez to przechodziliście (albo przejdziecie...) - praca itp.itd. tzw. bzdury - bez których ciężko... :x

Ale do meritum, otóż zmieniłem "trochę" wystrój swojego akwa (proste z pokrywą ABS: (120x40x50), filtr wewnętrzny AQUA SZUT SENIOR 1000; filtr zewnętrzny FLUVAL 305: grzałka 200W).

Zamierzam oczywiście wprowadzić nową obsadę, moje typy to :

-Lethrinops sp. red cap - 10szt docelowo 7szt

-Copadichromis Virginalis gold - ???

-... i tu proszę Was o dalsze/ lub inne propozycje (mbuna) :wink:

Akwarium widać poniżej - zalane i "doładowane" : NUTRAFIN - CYCLE, Easy Balance, i na dokładkę Aqua Safe :wink: .

Oczywiście istnieje możliwość modyfikacji dna - dno na zdjęciu szykowałem konkretnie dla Letrhrinopsów.

MALAWI_REAKTYWACJA.jpg

Ok. to chyba wszystko, teraz zamieniam się w "słuch" :wink: , wiem, że zawsze otrzymywałem od Was wiele pomocnych rad i opinii, więc czekam !!!

Pozdrawiam - Andrzej

Nie za małe to akwarium na Copadichromisy?

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź.

Twój post bardzo mi pomogł, teraz już wiem jakie rybki i w jakiej ilości mam osadzić w swoim akwa.

Jeszcze raz bardzo Ci dziękuje za pomoc :D

Czyli masz standartowe akwarium 240 l, to już nie jest takie małe.

Dobierz ryby tak aby były też dobrane kolorystycznie np.

Yelow, socolofi, red-red, rdzawy, membe deep lub msobo magunga, efektownie też wygląda zebra long pelvig.

Przy zakładaniu akwarii zawsze daję więcej ryb ponieważ w pyszczaku jest więcej samców niż samic co pozwala w późniejszym czasie dobrać odpowiednią obsadę i uniknąć późniejszego dobierania, czasami jest tak, że na 9 ryb jest 9 samców (tak właśnie miałem)

Wymieniłem Ci 6 gatunków proponuję po 7-8 szt. jak będą małe to ten zbiornik im wystarczy a jak urosną to zrobisz selekcję.

Jak będziesz chciał to dam Ci jeszcze inne obsady.

w kwestii virginalisów...

są zdecydowanie mniejsze niż ich kuzyni kadango...

także ja bym spróbował... mam u siebie jeszcze młode, ale wiem że na ~12cm się zatrzymają (samice mniejsze)

dodatkowo - kompletenie nie przeszkadza im mbuna - już od malucha utrzymują się w górnych partiach baniaka

natomiast co do łączenia lethrino z mbuną - nie polecam

mam lethrino (czekają na wydanie) i po dadaniu jakis czas temu mbuny zdecydowanie spadły na ostatni szczebel hierarchii, co w połączeniu z ich raczej pokojowym charakterem i ustępliwością, nie pozwala im "zaznać spokoju" (wpływ na barwę)...

mocno to rozważ