Skocz do zawartości

Obsada 200l.


Lorden

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ja w swoim baniaku mam zolty piaskowiec i nie gina mi samice saulosi na jego tle, bez problemu z drugiego konca pokoju je widze :D

a moze maingano i yellow :idea:pierwsze bardziej kamulcy by pilnowaly a drugie bardziej w toni by urozmaicily

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, prześliczne są samce tego gatunku. Macie może jakieś informacje na temat yellow blaze? Szukam i nic nie znajduję. Msobo okazało się, że u malawiana nie dostanę, a 30 zł za rybsko jestem gotów zapłacić, ale nie za ten gatunek :)


Już się dowiedziałem, że yellow blaze to afra Lumbila, ale niestety mało efektowne samiczki są tego gatunku.


Te gatunki zostały:

-maingano

-socolofi

-elongatus Chailosi

-yellow

-saulosi


A takie połączenie?

Maingano + elongatus chailosi + socolofi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu sie nie sluchasz osob?? Koteczek ladnie ci napisala ze Socolofi rosna za duze do Twojego akwarium :/

Takze ja bym go odpuscil. Przerabilaem go w swojej 240 i wiem co mowie a zwlaszcza w polaczeniu 3 gatunkow.

Ja mialem go w polaczeniu z msobo a i tak wydawal mi sie za duzy w akwarium dluzszym od Twojego o 20cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku socolofi weź tylko pod uwagę "bojowe" samice.

U mnie małe stadko szybko rosło, w akwa zaczęło sie robić ciasno, zdecydowałem się na redukcje - zostawiłem elegancki haremik 1+3. Po paru dniach w akwa zrobiło się jeszcze ciaśniej - wszystkie socolofi obrały stałe rewiry i zaczęły toczyć na ich granicach potyczki. Widowiskowe to bardzo, ale ilość potrzebnych rewirów drastycznie wzrosła.

Początkowo oczywiście stawiałem na moją pomyłkę i 4 samce, jednak szybko 3 ryby spośród walecznej czwórki zaczęły nosić.


Tak było u mnie, pewnie nie jest to reguła - jednak warto to mieć na uwadze, zwłaszcza w przypadku obsady 240-ki i trzech gatunkach.


Na plusy socolofi dałbym oczywiście piękne samice i bardzo widowiskowe, "bezpieczne" walki i obejmowanie stosunkowo małych rewirów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym znowu, żeby mi się ryby wybiły po kilku miesiącach. Jako początkujący akwarysta miałem takie przygody i powtarzać ich nie mam zamiaru :)


Podoba mi się ten elongatus Chailosi, ma bardzo ciekawe ubarwienie i jego chciałbym mieć w akwarium + maingano + saulosi/socolofi.


Więc ostatecznie, czy może być połączenie tych 3 gatunków, jeżeli tak to który lepiej wybrać jako ten trzeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.