Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

czemu?

ja właśnie proponuję ci maingano i saulosi, W 240 l będą miały super, kolorystycznie też będzie extra.

I nie martw sie ze ryby zleja sie w jedna zółtą masę z tłem.

Opublikowano

witam

ja w swoim baniaku mam zolty piaskowiec i nie gina mi samice saulosi na jego tle, bez problemu z drugiego konca pokoju je widze :D

a moze maingano i yellow :idea:pierwsze bardziej kamulcy by pilnowaly a drugie bardziej w toni by urozmaicily

Opublikowano

A gdyby tak połączyć maingano, które będą sobie buszowały przy kamieniach z socolofi i msobo, które opanują toń? 3 gatunki w takim akwarium raczej można połączyć?


Albo Maylandia Zebra Chilumba, msobo i maingano.

Opublikowano

No więc ktoś pomoże? Obsada do 240l, 120cm dł.


Najlepiej, aby pływały 3 z następujących gatunków, które opanują całą strefę zbiornika.

-maingano

-socolofi

-elongatus Chailosi

-Maylandia Zebra Chilumba

-msobo magunga

-Cynotilapia Afra "Yellow Blaze"

Opublikowano

chilumba odpada to za duża ryba ...


z reszty wybrałbym:


Afry, maingano i msobo ... dietę musiałbyś im wypośrodkować i będzie OK

Opublikowano

Szkoda, prześliczne są samce tego gatunku. Macie może jakieś informacje na temat yellow blaze? Szukam i nic nie znajduję. Msobo okazało się, że u malawiana nie dostanę, a 30 zł za rybsko jestem gotów zapłacić, ale nie za ten gatunek :)


Już się dowiedziałem, że yellow blaze to afra Lumbila, ale niestety mało efektowne samiczki są tego gatunku.


Te gatunki zostały:

-maingano

-socolofi

-elongatus Chailosi

-yellow

-saulosi


A takie połączenie?

Maingano + elongatus chailosi + socolofi

Opublikowano

Czemu sie nie sluchasz osob?? Koteczek ladnie ci napisala ze Socolofi rosna za duze do Twojego akwarium :/

Takze ja bym go odpuscil. Przerabilaem go w swojej 240 i wiem co mowie a zwlaszcza w polaczeniu 3 gatunkow.

Ja mialem go w polaczeniu z msobo a i tak wydawal mi sie za duzy w akwarium dluzszym od Twojego o 20cm.

Opublikowano

Pisałem, że chodzi o obsadę do 240l 120cm :) Napisano mi, że socolofi może być, więc w czym problem? Jeżeli masz inne spostrzeżenia, to jestem wdzięczny, że się nimi ze mną dzielisz i wezmę je pod uwagę.

Opublikowano

W przypadku socolofi weź tylko pod uwagę "bojowe" samice.

U mnie małe stadko szybko rosło, w akwa zaczęło sie robić ciasno, zdecydowałem się na redukcje - zostawiłem elegancki haremik 1+3. Po paru dniach w akwa zrobiło się jeszcze ciaśniej - wszystkie socolofi obrały stałe rewiry i zaczęły toczyć na ich granicach potyczki. Widowiskowe to bardzo, ale ilość potrzebnych rewirów drastycznie wzrosła.

Początkowo oczywiście stawiałem na moją pomyłkę i 4 samce, jednak szybko 3 ryby spośród walecznej czwórki zaczęły nosić.


Tak było u mnie, pewnie nie jest to reguła - jednak warto to mieć na uwadze, zwłaszcza w przypadku obsady 240-ki i trzech gatunkach.


Na plusy socolofi dałbym oczywiście piękne samice i bardzo widowiskowe, "bezpieczne" walki i obejmowanie stosunkowo małych rewirów.

Opublikowano

Nie chciałbym znowu, żeby mi się ryby wybiły po kilku miesiącach. Jako początkujący akwarysta miałem takie przygody i powtarzać ich nie mam zamiaru :)


Podoba mi się ten elongatus Chailosi, ma bardzo ciekawe ubarwienie i jego chciałbym mieć w akwarium + maingano + saulosi/socolofi.


Więc ostatecznie, czy może być połączenie tych 3 gatunków, jeżeli tak to który lepiej wybrać jako ten trzeci?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
    • @jaras z tego co czytałem to na najszybszy wzrost nastawiona jest właśnie Futura. Nie mniej ten Bronze kompletnie nie pasuje tym moim bydlakom. A nie zauważasz u siebie problemu z małym rozmiarem Futury? U mnie np. zauważyłem że ryby zaczęły mieć takie dziwne kupy (jakby przerywane bąblami gazu lub bardzo cienkie) i czytałem gdzieś że ryby takich rozmiarów powinny dostawać już większe "kawały" jedzenia. Nie wiem ile w tym prawdy ale jak kilka dni pod rząd karmię mrożoną stynką to problem znika. 
    • Po namyśle, ja  nie będę kombinował i zostanę przy aller aqua futura. U siebie mam właśnie ten, pomieszany z chipsami Malawi tropical oraz spiruliną. Z tymi innymi pokarmami aller aqua trzeba uważać, bo są to pasze, nastawione na szybki przyrost masy ciała ryb w krótkim czasie. Dlatego ha nie będę ryzykował innych pokarmów z tej serii. 
    • Fajny kaseciak, czekamy na recenzję po uruchomieniu.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.