Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam we wtorek lub środe jade po rybki i jestem zdecydowany na demansoni - magunga w układach 1+4 i czy moge zaryzykowac i wziaśc jeszcze red red 1+4 ?? Odrazu pisze że jeżeli zacznie się coś niedobrego dziac oddam jakis najsłabszy gatunek.

Opublikowano

Mobi ale dlaczego sam sobie szykujesz problemy ... o demasoni wszędzie i wszyscy piszą ... większe stado ... jeden samiec nie rozwiązuje problemu agresji bo tutaj na prawdę samice potrafią się mordować wzajemnie równie skutecznie. Jedyny ratunek to spore stadko ... poza tym jak rozpoznasz płeć. Większe stadko demasoni to mniej miejsca na inne ryby. Na początek weź dwa gatunki i sporo demasoni. Z czasem gdyby np stabilizacja obsady pozwoliła na demasoni np 4+3 to tak zostaw ... tak jest z tymi rybami. Lepiej wpuścić i nie ingerować. Wtedy 1 + 4 msobo i 7 demsonków ... wtedy mógłbyś pomyśleć o 3 gatunku ale raczej nie o krowach red-red-ach. Będzie ciasno. Na początek na pewno 2 gatunki i dużo np 12 szt demasoni

Opublikowano

Lepiej też więcej ... moze i tak docelowo zostanie 1 + 4 ale po pierwsze przez pewien czas będzie cudnie w akwa ( nawet rok ) po drugie te niby pewne żołciutkie samice potrafią zaskoczyć a kupując tak małe stadko możesz zostać ku swemu zaskoczeniu np 3 na 2 choć wyglądał 1 na 4. Chyba ze ryby są już pewne i dojrzałe to wtedy możesz dać te 1 + 4 jeśli nie to ja kupił bym 8 sztuk gdzie co najwyżej 2 ryby wykazują samcze przebarwienie.

Opublikowano

NIe wiem czy to na ten topic ale jade po nie do SklepMalawi.pl i może tam już poznaja płec magunga hmm...ale może na wszelki wypadek wezme ich tak jak piszesz 8 szt.

Opublikowano

Weź 8 sztuk ryby ze SM są zazwyczaj młode i mimo najszczerszych chęci możesz mieć skuche ... poza tym na prawdę warto mieć nawet przez 6-8 msc pojedynki i przepychanki młodych samców. Poza tym pozwoli to na to aby wybrać bardziej urodziwego samca nie koniecznie musi to być ten najsilniejszy.

Opublikowano

ok dzięki postanowione :D i drugie pytanko mam w zbiorniku dwa startery dorosłe juz chyba 8 cm maingano i yellow. Z ich zachowania moge tylko twierdzic że to samce i czy wyłowic je przed włożeniem nowego narybku?? czy mogą byc w zbiorniku dopuki nie znajde chętnego na nie?? czy jak nie znajde chętnego to oddac je do zoologicznego??

Opublikowano

Zależy jaka będzie różnica w wielkości ... duże ryby będą deprymować młodzież jeśli nie masz ich gdzie oddać to możesz czasowo zostawić ale o ile nie będzie kolosalnej różnicy grożącej śmiercią młodym rybkom.

Opublikowano

No i niewiem czy to będzie problem ale widze że te dwie sztuki już sobie podzieli akwarium na połowe, może lepiej je oddam żeby nowe rybki obierały sobie spokojnie rewiry.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
    • Mniej niż 18 , tak naprawdę bałbym się zalewać już to akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.