Skocz do zawartości

Kilka samców saulosi


Rekomendowane odpowiedzi

Może mi coś doradzicie bo czaszkuję, czaszkuję i nic mi konstruktywnego do głowy nie przychodzi.

Sytuacja wygląda następująco:

Kupiłem "zestaw" 2 samców i 4 samic saulosi.

Po czasie okazało się że to jednak są 4 samce i 2 samice (sklep oddał kasę za 2 rybki i powiedzieli że 2 samce mam gratis).

I tu zaczynają się schody.

Chciałem pozbyć się 2 samców dokupić z 3-4 samiczki, ale tak jakoś nie za dobrze mi z tym.

Jakoś bardzo zżywam się z wszelkimi żyjątkami i nie chciałbym się ich pozbywać (może będą miały gorzej, a może lepiej niż w 200 l akwarium z kilkoma innymi samcami)

Jak myślicie lepiej jednak się z nimi rozstać (czego bym chciał uniknąć) czy może dokupić z 5 samic i zobaczyć co będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj jakis wymiar swojego akwa!!

ja na twoim miejscu a takim jestem jak narazie mam akwa 120x40x50 a w nim 2+4 yellow i poki co 4+7 saulosi , 3 samic nie jestem pewien .Mam duzo kamieni i sprobuje z taka iloscia samcow , jezeli cos bedzie nie tak to pozbede sie jednego samca, ewentualnie zostawie tylko 1 dominanta i 5 samic i dorzuce jeszcze 3 gatunek np. rdzawe

Jezeli chodzi o twoje akwa to dokupił bym poprostu samic i zobaczyl co sie wtedy bedzie dzialo, w komcu masz jeszcze jakies maluchy to dokup jeszcze 3 dorosle samice i poczekaj co wyrosnie z tych malych i wtedy jeszcze doloz im samic by bylo np 4lub 3 + 7,8 samic

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz za mało samic do takiej ilości samców, o czym już pisał bezsenny. Podaj też dokładny wymiar akwa i czy masz coś tam jeszcze poza Saulosi. Generalnie ja nie odławiam nadmiaru ryb (samców) jeśli nic się nie dzieje. No chyba, że mam kupca :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ryb które masz dorzuć samice lub młode rybki ... nie redukuj samców ... niech one zdecydują nie masz przerybienia ... wydaje się ze samce się po redukują ale może to trwać nawet 2-3 lata a radochę z samców gdy będą chociaż bywały w pełni wybarwione będziesz miał ogromną ... chyba że jakiś samiec zdominuje totalnie resztę to wtedy będziesz miał 1 pasiaka i 3 brzydale ... wtedy IMHO warto redukować nie oglądając sie na redukcje naturalne. Redukcje naturalną rozumiem jako odławianie pobitych i zagonionych słabszych samców a nie wyławianie zwłok :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś 2 tygodnie temu gdy trzymałem cały ten zestaw w 121 litrach tylko jeden był wybarwiony, szalał po całym akwa, a reszta obsady siedziała w narożniku.

Teraz po zmianie ładnie wybarwione są 2, jeden tak nie do końca i jeden trochę żółty jeszcze.

Te 2 wybarwione za rewir obrały sobie po jednej grocie obok siebie i się cały czas prężą przed sobą.


Jak będę kupował rybki to raczej będę celował w dorosłe samice niż młodzież bo mi czasem jeszcze kilka samców się narobi i dopiero kłopot będzie.


Co do przerybienia...

... wg książek to może i nie ma przerybienia ale i tak jakoś tak pełno w tym akwarium (a ryby jeszcze nie wyrosły jak powinny, a może mi się zdaje bo do tej pory to miałem jedynie 30 litrów z gupikami za czasów odległego dzieciństwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.