Skocz do zawartości

Nawóz jak dawkować


policeman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem nawóz do roślin ponieważ posiadam kilka w swoim zbiorniku oraz aby wspomóc rozwój glonów i moje pytanie.


Nawóz to PLANTA ACTIV i PLANTA ACTIV POWER COLOUR Fe+ dawkowanie jakie podają na opakowaniu to 1ml na 100l codziennie. Moje pytanie czy stosować taka dawkę czy połowę tej dawki. A drugie pytanie czy dodawać codziennie czy raczej żadziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam PlantaMin i dawkuje tak jak na opakowaniu. Ale na początku dałem polowe dawki. Glonki rosna zacnie. Zarówno zielone jak i krzaki brunatnic. Nurzaniec też rośnie jak oszalały. Co do dawkowania codziennego to nie pomogę bo mój nawóz dawkuje się co 4 tyg plus do podmiany wody. Swoją drogą dziwne to nawożenie 1ml/100l dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawożenie codzienne jest najlepsze, szczególnie w naszych zbiornikach (twarda woda sprzyja wytrącaniu mikroelementów) Dawkowanie zastosuj zgodne z instrukcją. Trochę obawiałbym się tego nawozu makroskładnikowego. Moim zdaniem lepiej jest suplementować sam potas i mikroelementy a azota i fosfor niech rośliny biorą z odchodów ryb. Ewentualnie jak masz niedobory azotu i fosforu to powinieneś uzupełniać je w oparciu o wskazania testów wody- oddzielnie fosfor, oddzielnie azot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę obawiałbym się tego nawozu makroskładnikowego. Moim zdaniem lepiej jest suplementować sam potas i mikroelementy a azota i fosfor niech rośliny biorą z odchodów ryb.


Nie stosuje żadnego nawozu makroskładnikowego ten drugi czyli PLANTA ACTIV POWER COLOUR Fe+ to samo żelazo.

Czyli mimo iż mam nie dużo roślin to i tak pełna dawka. Czy ten nawóz żelazowy też w pełnej dawce dodam że liście są żółtawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planta activ jest makroskładnikowym nawozem. Spokojnie możesz dać pełną dawkę - nawóz jest mocno rozcieńczony a woda jest twarda więc ryzyko kumulacji mikroskładników raczej niewielkie. Co do roślin i żółknięcia liści to przyczyn może być kilka (nie tylko brak fe) ale z tym problemem to Ci nie pomoge bo ja hoduje glony :mrgreen: i na roślinach się nie znam ani trochę 8).


Edit: swoją drogą te nawozy są strasznie drogie, ja się już wyleczyłem z kupnych. Teraz mam symfonie złota z dodatkiem chelatu Fe. Zamiast 21zł zapłaciłem 3,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny to Cryptokoryna i Valisneria

Nie wiem jak Cryptokoryna, ja mam tylko Valisneria ( nie licząc Microzorium, którego szczepek dostałem jako gratis w sklepie i zaczyna się już rozwijać). Zastosowałem tylko tabletki pod korzenie Tetra Plant Crypto przy sadzeniu sadzonek. Swoją drogą już cieżko stwierdzić w którym miejscu Valisneria została posadzona, tak się rozrasta. Oraz jak wspomniałem wcześniej dolewam wg. wskazań na opakowaniu PlantaMin. Nie mam żadnych przebarwień liści. Moje nurzańce kupowałem w 2 różnych miejscach i różnią się od siebie kolorem. Jedne są zielone, a te drugie takie bardziej brunatne. Ale razem komponują się świetnie i zmiany kolorów na liściach jak dotąd nie stwierdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.