Skocz do zawartości

Początki.


Carfen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przemierzam się do założenia Malawi i nie ukrywam że będzie to mój pierwszy baniak z tym biotopem. Zbiornik mały więc nie poszaleje ale od czegoś trzeba zacząć. No więc przejdźmy do konkretów. Zbiornik 90x35x45. Woda niestety miękka aż do kwaśniej więc trzeba będzie popracować nad twardością. Filtracja wewnętrzna.

Moje pytania:

1) Czy może być skała żywa i ile musiałoby jej być 5, 10, 20?

2) Czy piasek budowlany jest dużo ciemniejszy od kwarcowego? Zależy mi na jaśniejszym ale tak żeby się ryby nie płoszyły. Z budowlanych są dostępne szary i naturalny chyba ten szary były jaśniejszy?

3) Czy tapeta niebieska/granatowa faktycznie aż tak bardzo nie pasuje do tego biotopu?

Ok, to chyba tyle jak na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz nie tyle popracować nad twardością ogólną, co ph i twardością węglanową.


Odpuść sobie żywą skałę, to nie ma większego sensu w malawi, lepiej poszukaj fajnych kamieni.


Piasek - jak już tam wolisz, ciemniejszy imho lepiej wygląda.


Tapeta, folia, tło rzecz gustu – znowu imho najlepiej czarna jednolita (nie pototapeta) tła 3d nie polecam bo 35cm tylko masz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Malawi przemierzam się już od jakiegoś czasu i w związku z tym poszukiwania skałek były podjęte niejednokrotnie i niestety lipa. Albo głazy po 10kilo albo malutkie kamyczki żadnego składu a nawet budowy w okolice nie mamy. Natomiast z żywa nie byłoby kłopotu chociaż wiem że bardziej do ''morszczaka'' się nadaje niż do jeziora. Co do tła 3d to widziałam że któryś z kolegów miał baniak o identycznych wymiarach i miał tło wewnętrzne ale racja, zabiera cenną w tym wypadku, przestrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli te głazy 10kg są za duże, to nic nie szkodzi. Z większego możesz zrobić metodą "majzel+młotek" kilka mniejszych. Z tym że tak to jest, że głazy które wydają się duże i ciężkie poza akwarium, kiedy włozysz je do środka, a szczególnie zalejesz wodą - jakoś się "kurczą". Piasek piolecam zwykły budowlany. Ważne aby nie miał ekstremalnie drobnej granulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a da się bez pomocy chemii podnieść dość znacząco parametry bo kranówkę mam faktycznie nie malawijską. Ph-6, 6,5.Kh-2, Gh-3 :x Pewnie musiałbym mieć piasek koralowy i wapienie :?


pewnie ze mozna :mrgreen: w koncu malawi jest mala fabryka dijow :wink:

w trakcie podmianki wody dodaj pol saszetki sody oczyszczonej ze spozywczego(taka zwykla za 40 gr) .

nastepnie zmierz parametry i melduj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.