Skocz do zawartości

ustawienie wylotów z filtrów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prosze o sugestie

akwarium 240x56x60

filtr mechaniczny 2xnarurowy 50mikro rownolegle 2500l/h(zmiana na 3500-4000l/h)

trzeci narurowiec szeregowo, na razie pusty i mam nadzieje , ze zostanie, (przeznaczenie-leki, chemia i takie tam)

filtr bilogiczny Eheim 2180 1700/h

lampa UV na wyjściu z biologa

pokrywa bedzie za dwa dni

oswietlenie 6x54 T5 z płynna regulacją, wiec dostosuje jasność

obsada - w planie Mbuna


no a teraz pytanie

w jaki sposób ustawic wyloty z filtrów

wloty 2 razy po lewej stronie od biologa

2 razy po prawej od mechanika

a przy okazji jak wyglad :D

spać przez to nie moge :D


No i oczywiscie witam wszystkich, bo to moj pierwszy raz na forum:) chociaż całość jest realizowana przy duzym Waszym udziale, po prostu czesto tu zaglądam :)


Pozdrawiam

post-8663-14695712034392_thumb.jpg

post-8663-14695712052774_thumb.jpg

post-8663-14695712054655_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To duży baniak. Z tego co widzę to wloty masz przy samym dnie wyloty bym dał tak samo jak wloty ale na górze przy powierzchni wody. Tylko nie wiem czy sam ruch wody przy powierzchni zapewni odpowiednia cyrkulację. Zastanowiłbym się nad jakąś pompą cyrkulacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To duży baniak. Z tego co widzę to wloty masz przy samym dnie wyloty bym dał tak samo jak wloty ale na górze przy powierzchni wody. Tylko nie wiem czy sam ruch wody przy powierzchni zapewni odpowiednia cyrkulację. Zastanowiłbym się nad jakąś pompą cyrkulacyjną.


Co masz na mysli, jakis wewnętrzny? jezeli tak, to wolałbym zwiekszyc pompe od mechanika niż dawać wewnętrzny, zależy mi na "czystości" wnętrza :D

zapomniałem dodać, że jeszcze jeden filtr dodatkowy chce zamontować za tłem bo woda tam stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wewnętrzny filtr, chodzi mi o pompę cyrkulacyjną która będzie "mieliła" wodę w środku baniaka. Pompa cyrkulacyjna to nie jest filtr wewnętrzny. Ja np do swojego szkła 270dł będę montował dwie takie pompy po przeciwległych końcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wewnętrzny filtr, chodzi mi o pompę cyrkulacyjną która będzie "mieliła" wodę w środku baniaka. Pompa cyrkulacyjna to nie jest filtr wewnętrzny. Ja np do swojego szkła 270dł będę montował dwie takie pompy po przeciwległych końcach.


no tak, ale to ma być w srodku, a tego chce uniknąć, a poza tym za cyrkulacje ma odpowiadać mechanik, dlatego wlot i wylot ma byc po przeciwnych stronach (chyba) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlot i wylot musi być po przeciwległych stronach. Ale obawiam się ze same wyloty z filtrów nie dadzą ci dużego ruchu wody to długi baniak. Poczekaj jeszcze z oceną może ktoś jeszcze się wypowie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego nie ma szans... nie uda Ci się uzyskać odpowiedniej cyrkulacji...


szulo dobrze piszę.. 2 cyrkulacyjne pompy schowane za skałką afery nie czynią... u mnie przy 200cm musiałem do środka 2x3000L/h na gąbce wsadzić... a co dopiero przy 2,7m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uda czy nie uda to wszystko zależy od przepływu, przy 3000l/h pewnie będzie słaby ale przy 5 tys raczej zrobi odpowiedni ruch wody.

Ja jednak mam kilka innych spostrzeżeń:

1. Te plastikowe skałki po prawej - bez komentarza

2. Duże akwarium mam nadzieję że to nie koniec wystroju z tymi kamyczkami - przydały by się jakieś większe kamienia

3. Po prawej stronie masz jakąś przelotkę przez szybę z miedzi czy mosiądzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma szans... nie uda Ci się uzyskać odpowiedniej cyrkulacji...


szulo dobrze piszę.. 2 cyrkulacyjne pompy schowane za skałką afery nie czynią... u mnie przy 200cm musiałem do środka 2x3000L/h na gąbce wsadzić... a co dopiero przy 2,7m


po pierwsze, 240 :) po drugie w miedzyczasie zmienilem pompe na wieksza i przy 3200 jest ok, na razie:), brak ryb( nie licząc 6 sztuk młodych Saulosi, "startówki":))

jutro wstawie nowe fotki

wypływ z mechanika jest w narozniku po lewej stronie, natomiast biolog wyplyw jest.... za tłem po lewej stronie i pcha wode za tłem i wylatuje po prawej stronie bo jest 2 cm luzu, załatwiłem w ten sposób ruch wody za tłem

woda dojrzewa, wiec eksperymentuje tymczasem, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uda czy nie uda to wszystko zależy od przepływu, przy 3000l/h pewnie będzie słaby ale przy 5 tys raczej zrobi odpowiedni ruch wody.

Ja jednak mam kilka innych spostrzeżeń:

1. Te plastikowe skałki po prawej - bez komentarza

2. Duże akwarium mam nadzieję że to nie koniec wystroju z tymi kamyczkami - przydały by się jakieś większe kamienia

3. Po prawej stronie masz jakąś przelotkę przez szybę z miedzi czy mosiądzu?


..1 mnie sie tez nie do konca podobaja, chociaz pasuja do tła, i pysiaki mają gdzie sie chować

..2 tu sie zgadzam, aczkolwiek w realu to zdecydowanie lepiej wyglada, mam nadzieje ze nowe zdjecia lepiej oddadza rzeczywistosc

..3 mosiadz, ale to ulegnie zmianie docelowo, chociaz według mnie poza estetyką to nie ma znaczenia


4. mam problem z czym innym, a mianowicie, przy przeplywie powyzej 3000, na filtrach narurowych wytrąca sie duzo powietrza z wody i na wyplywie z mechanika mam bardzo "nasycony" powietrzem wypływ( masło maslane, ale mam nadzieje, ze to jest jasne:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.