Skocz do zawartości

Ambitny Plan i pierwsze kroki z Malawi.


GrzegorzKosmider

Rekomendowane odpowiedzi

o prawda jakos kolo 4 dB emituja dzwieku bo o halasie w takiej skali ciezko mowic
4 decybeli to byś nawet nie usłyszał, tak gwoli ścisłości :roll:


no nie zgodze sie z toba ,,, w centrum Gdanska na tablicy pomiarowej przy ciaglym ruchu o godzienie 14 chocby dzisiaj zegar pokazywal 85 dB wiec kolo 10 pewnie ma ta tetra pozatym kiedys gdzies czytalem ze wartosc podana bylo okolo 7 bd wiec tak pewnie jest ,,, i naprawde nie slychac jego pracy


tak zle napisalem nie 4 a 7 nie wiem czemu wcisnelo mi sie 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: tzw. Hałas tła (czyli naturalne natężenie dzwięków powyżej którego człowiek zaczyna wyróżniać jego konkretne źródła) wynosi dla człowieka około 15dB - żeby usłyszeć cokolwiek poniżej musiałbyś wejść do absolutnie dźwiękoszczelnego pomieszczenia.

,,, i naprawde nie slychac jego pracy
nie słyszysz jego pracy bo 7 to mniej niż 15 :wink: więc dzwięk nie jest wyróżniany przez mózg jako coś odrębnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym decybel , jest jednostką logarytmiczną , nie liniową , więc wzrost hałasu o 3 decybele , oznacza dla ucha hałas dwa razy większy.

Tak więc hałas o natężeniu 7 decybeli jest ok 9 razy słabszy niż 15 decybeli , więc usłyszeć go jest raczej niemożliwym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 decybeli to byś nawet nie usłyszał, tak gwoli ścisłości
decybel , jest jednostką logarytmiczną

właśnie miałem to samo napisać... a mówiąc zrozumialej: dzwięku o natężeniu 4db nie usłyszysz ale różnicę o 4 przy wysokim natężeniu odczujesz znakomicie :twisted: To tyle OT z mojej strony


A jeśli chodzi o Tetrę to ma trzy sztuki 1200-ki - chodzą wszystkie naraz na okrągło i jeszcze nigdy mi sie nic nie posypało ani nie ciekło. A z uszczelkami nie robię kompletnie nic - tak jak były od nowości tak są!


Jeszcze co do mercedesów - mój ojciec ma w firmie dwie sztuki i jest z nimi w serwisie regularnie - non-stop się coś pierdz...i. Ma jeszcze forda, który jeździ tyle samo co mercedesy i do forda tylko ropy leje, nic więcej... a niby "ford gów..o wart" :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A się dopiszę do wątku...

Moje spostrzeżenie jest takie - dobrze Tetrę (mam 1200 EX) uruchomić i nie dotykać.

Przy każdym czyszczeniu miałem problemy ze spasowaniem koszyków z wkładami - wkładasz zestaw koszyków, nakładasz pokrywę - nie pasuje, krzywo...

Rozkładam wszystko do zera i zabawa od nowa.

Jakiś rok temu ciekł mi po ponownym podłączeniu (na uszczelce). Odpiąłem, rozebrałem, poruszałem pokrywą, przesmarowałem uszczelkę, podłączyłem. Tej nocy miałem ustawiony minutnik w komórce na 30 minut. I tak do rana sprawdzałem, czy jest sucho. Było sucho, olałem temat.

Po ostatnim czyszczeniu rozciekł się mi w dwóch miejscach - na zaworze kulowym aquastopu oraz na pompce odpowietrzającej / zasysającej. Sam od siebie, podczas normalnych czynności typu odpięcie / podpięcie filtra. Obecnie jest w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.