Skocz do zawartości

Dziewica Malawi


rafmaska

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc przegladam wasza strone juz od dawna poniewaz chcialem zalozyc malawi.Tak wiec akwarium juz jest ok 240 l podloze piasek duzo skal filtr fluval 405.Akwarium stoi juz jakies 3 tygodnie i wszystkie parametry wody ma takie jak podajecie. Za tydzien chcialem kupic rybki i tutaj jest maly problem nie wszystkie nazwy zgadzaja mi sie z tymi ktore sa tutaj(usa).Przegladajac strony z rybkami wybralem te ktore podobaja mi sie najbardziej,tak wiec mylandia estherae,maylandia zebra,p acei,p demasoni,p elongatus.Wiem oczywiscie ze nie moge miec wszystkich tych gatonkow dlatego pytanie jak je dobrac i ile ich ma byc zeby wszystko gralo i zeby rybki nie pozabijaly sie .Z gory dziekuje za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno odpada zebra, gdyż jest zbyt silna i duża na taki zbiornik, za duża wydaje się równiez acei. Najodpowiedniejszy wydaje się układ elongatus 1+4 ( 2+5 ), estherae 1+ 4 i demasoni 2+5. Tylko czy dwa gatunki pasiaków to dobry pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki zapomnialem jeszcze o p.saulosi ta tez jest bardzo ladna i chyba spokojna moze masz jakies inne sugestie co do obsady takiego akwarium jestem poczatkujacy jesli chodzi o malawi i najnormalniej w swiecie chcialbym miec ladne kolorowe rybki ,tylko dobrane tak z glowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może stary,dobry,kolorowy,łagodny układ : saulosi,yellow,rdzawe :D:wink:


Witam

Osobiscie zgadzam sie z kolegą Skalarowskim, i na poczatek zaczal bym od takiego "zestawu". Wg mnie "złota trójka"

A gwarantuje ze nie bedzie tak spokojnie jak kazdy pisze-to sa przeciez pyszczaki.... I na pewno bedziesz mogł zaobserwowac wspaniale zachowania pyskow.


Zycze udanej hodowli.


Pozdrawiam

8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla odmiany nie złota trójka tylko elongatus, estherae i socolofi.


Wielu pisze "na początek" a z tego co mówiono pysie żyją około 6-8 lat ( myślę, że wiecej ) więc jaki początek ? Czy zmieniacie ryby jak stare buty ? Ile trwa ten początek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary, jesteś z NY, Wy tam wszystko musiscie miec najwieksze, a Ty chcesz stawiac 240 litrow? ;) Walnij 240, ale galonów na dzień dobry to będziemy dobierać obsadę ;)

A hari dobrze gada, skończmy z tymi saulosi rdzawymi i yellowami. Z mbuny większość gatunków nadaje się na takie akwarium... w odpowiednim towarzystwie i liczbie gatunków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady teraz tylko znalesc gdzies tutaj te rybki.Moze jest jakis sklep internetowy godny polecenia?Odnosnie"wszystkiego najwiekszego"to niestety nie wszystko tutaj jest najwieksze , sklepy dosc slabo zaopatrzone nie wspomne o np.tle struktoralnym ktore jest nie do dostania,chyba ze z palemkami.hahahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.